Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Z1 Compact - Wyświetlacz przestał pracować przy wymianie

17 Sie 2017 17:46 915 8
  • Poziom 4  
    Witam serdecznie

Postanowiłem wymienić samemu wyświetlacz w Sony Xperia Z1 compact. Wszystko szło dobrze do momentu gdy podłączyłem wyświetlacz. Wszytko działało, ale nagle wyświetlacz przestał działać. Nie wykonywaniem żadnych gwałtownych przesunięć i nie zerwałem taśmy- nie mogę znaleźć żadnych uszkodzeń mechanicznych.
    Zdziwiło mnie to ale postanowiłem, trochę może nieprofesjonalnie, po prostu odpisać złącze wyświetlacza i podpiąć stary bez wyłączania telefonu. Na szczęście działał, więc wyłączyłem telefon, odłączyłem stary i z nadzieją że nowy będzie działał podłączyłem go jeszcze raz. Niestety nie działał. Mówię do siebie że pewnie lipny był, ale aby w ogóle mieć tel postanawiam jeszcze raz podłączyć stary wyświetlacz i tu uwaga : stary przestał działać! Jak nowy umarł to ze starym tym bardziej ostrożnie postępowałem. Brak widocznych uszkodzeń mechanicznych, kostka na płycie głównej cała i wydaje się czysta. Czy mogłem coś uszkodzić poprzez podłączenie wyświetlacza pod napięciem, macie jakieś pomysły co mogło się stać?

Dostałem się do baterii, odlaczylem ja na około godzine, ale to również nie pomogło...

Telefon odpowiada dźwiękiem na włączenie aparatu poprzez przycisk skrótu, więc teoretycznie działa, czy w jakiś magiczny sposób mogłem coś narobić w software? Może hard reset by pomógł?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 6  
    Miałem podobny problem w Z2 dokładnie tak samo zrobiłem nie wyłączając telefonu wymieniłem wyświetlacz z dotykiem. Po chwili zrobił się ekran niebieski i zdechł na amen. Nie kombinowałem więc i założyłem drugi ale już na wyłączonym telefonie wówczas wszystko poszło ok. Mam jeszcze ten stary wyświetlacz i pewnie go srawdzę na innym telefonie jak mi tylko wpadnie coś w łapki. Sądze, że przy wpinaniu poszło po wysokim i wgranie nowego softu nic nie pomoże. Nie wepnie sie nigdy idealnie wszystkich pinów jednocześnie. Zawsze jest jeden wcześnie a drugi póżniej. LCD to dość krucha konstrukcja więc zbyt wysokie napiecie mogło zrobić swoje.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 4  
    Wszystko było by tak jak mówisz, tylko że nowy wyświetlacz był podłączony na wyłączonym telefonie i padł w trakcie sprawdzania... A stary działał jak to podłączyłem pod napięciem ale za drugim razem gdy podłączyłem go bez napięcia przestał.
    Albo trafiłem na kumulacje pecha, albo to coś innego.
    Czy mogłem, odpinajac wyświetlacz, rozłączyć jakieś inne wtyki- taśmy?
  • Poziom 6  
    No nie bardzo tam nic nie ma do odpięcia. chyba to przepięcie poszło dalej na końcówkę grafiki. Rzecz bardzo delikatna i raczej nienaprawialna - koledzy się pewnie oburzą że wszystko można naprawić - alr tak naprawdę po co płytę główną wyrwiesz za ok. 90-110 zł razem z całym działającym telefonem i zbitym ekranem. Zrobisz tylko przekładkę i po sprawie.
  • Poziom 35  
    uszkodziłeś oba lcd. Zareklamuj ten nowy może Ci wymienią. Na natępny raz wymieniaj z wypiętą baterią.
  • Poziom 4  
    Odświeżam temat, udało się znaleźć nowy wyświetlacz i uwaga- nie działa na tym telefonie, sprawdzony na innym działa bezproblemowo... jakieś sugestie?
  • Poziom 23  
    Zapewne podczas montażu doszło do zwarcia i wywaliło zabezpieczenia
  • Poziom 4  
    Podobna sytuacja przy innej z1 compact, wyświetlacz działał normalnie przez kilka tygodni i w wyniku upadku, słabego wklejenia i działania dziecka został odklejony i odpięty ze złącza... pod światło nie widać aby działał wyświetlacz, ale dotyk działa, bo przy wpisywaniu pinu słychać dzwieki przypisane do kliknięcia...