Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RT3 nie wciąga płyty po update do 5.52a

Darki333 17 Aug 2017 20:04 1728 0
    Darki333
    Level 6  
    Witam.
    Zakupiłem niedawno samochód Peugeot 307 I SW 2005 (przed FL). Radio RT3 z kolorowym wyświetlaczem miało wersję oprogramowania 5.41, więc aby uzyskać dostęp do najnowszych map zaktualizowałem je do wersji 5.52a. Instalacji dokonałem poprzez zapalenie silnika, wyłączeniu radia i wyciągnięcie karty SIM, zamknięcie drzwi i okien, a następni włożenie płyty CD-R wypalonej x8 do radia. Płyta została wciągnięta bez problemu, a soft po ok. 10 minutach zaktualizował się do 5.52a. Płytę wyciągnąłem dopiero po 5 minutach bezczynności, gdy wyświetlało się już polskie menu. Następnie ustawiłem język angielski (tak naprawdę polski, ale komendy głosowe angielskie, a nie jak wcześniej holenderskie) i uruchomiłem lektora męskiego, za każdym razem przestrzegając wskazań jak powyżej, wkładając i wyjmując w odpowiednich miejscach płytę z oprogramowaniem.
    Po procedurze aktualizacji postanowiłem przetestować nawigację i tu pojawił się problem. Oczywiście płyta wypalona x8 z dobrą mapą pasującą do całego zestawu, jednak po wsunięciu jej o te ok. 2 cm w głąb radia nic się nie dzieje. Próbowałem uruchamiać nawigację, oczekując informacji o potrzebie włożenia płyty i wkładać ją także wtedy. Nie dawało to nic albo na chwilę pokazywał się komunikat "identyfikacja płyty" i dale nic. Radio nie wciąga płyt. Spróbowałem także z oryginalną płytą nawigacyjną - ta również wywołała identyfikację, ale nie została wciągnięta. Na wyłączonym silniku wsunięcie płyty o te 2 cm powoduje uruchomienie RT3, a następnie radia - płyta nie jest wciągana. Płyta nie daje się też wepchnąć metodami bardziej siłowymi.
    Zważywszy, że płyta z softem została bez problemu zassana, a cały proces przebiegł zgodnie z oczekiwaną procedurą, problem dotyczy jednak softu. Co można w tej sytuacji zrobić? Może jest jakaś inna polskojęzyczna wersja softu, przy której radio będzie normalnie pobierało płyty lub inny sposób, aby przy obecnym sofcie RT3 wciągnęło płytę.

// Problem dotyczył jednak mechaniki, bo wystarczyło odrobinę pogrzebać delikatnie plastikiem w środku, żeby jakaś plastikowa zakładka/dźwigienka zaskoczyła na swoje miejsce i radio działało potem już prawidłowo.