Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E36 - Programowanie 93s56 z Prędkościomierza

BRAXTONPL 17 Sie 2017 21:11 336 4
  • #1 17 Sie 2017 21:11
    BRAXTONPL

Poziom 12  

Cześć! Nie wiedziałem gdzie umieścić temat i stary temat gdzieś mi posiało . Mianowicie chciałem zmienić przebieg w pamięci eeprom prędkościomierza w BMW E36 bo padły mi stare zegary, mam programator MiniProg TL866CS wraz z dołączonym programem do niego, niestety problem pojawił się już przy odczycie pamięci bo odczytuje ją jakby na wspak i w każdej kolumnie są po 4 wartości np FF00 zamiast FF i w drugiej kolumnie 00, zapisałem tak odczytaną pamięć i odczytałem ją w PonyProg i tam edytowałem przebieg przekalkulowany Tacho Softem według instrukcji na YouTube, później wczytałem plik z wsadem MiniProgiem i chciałem zaprogramować pamięć. No i tutaj pojawiają się schody bo pamięć została wyczyszczona (erase) i zapisana samymi FFFF i wyskakuje błąd programowania już od pierwszej kolumny. Ktoś Przerabiał te pamięci na mini progu? . Czy można zamienić pamięć na 93C56? Bo taka pamięć normalnie się edytuje i zapisuje.

Info do moderatorów - jak jest zły dział albo coś źle opisałem to proszę o przeniesienie albo taką informację.

• #3 19 Sie 2017 22:30
    BRAXTONPL

Poziom 12  

za wiele informacji na swój problem tam nie uzyskałem , próbowałem już sposobów z podniesieniem pinów do góry albo z podaniem masy na pin , ale niestety nie idzie w żaden sposób zaprogramować tej pamięci przez MiniProga .

• #4 19 Sie 2017 22:50
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

BRAXTONPL napisał:
    nie idzie w żaden sposób zaprogramować tej pamięci przez MiniProga

Zawartości tej pamięci nie zmienisz tym programatorem.
    SlaweK napisał:
    Podpowiem Ci że S ma pewien bit zabezpieczający ją przed skasowaniem.

• #5 20 Sie 2017 19:58
    BRAXTONPL

Poziom 12  

najwidoczniej czegoś nie doczytałem, choć przyznam się, że czytałem te tematy po kilka razy bo "a nuż coś przegapiłem" i tego to to nie doczytałem :/ , więc jaki programator potrzebowałbym aby zaprogramować tą pamięć ? , dziwne, że się nie da bo jest od cholery i jeszcze troche tych pamięci do wyboru z różnych firm w MiniProgu...

edit : ktoś napisał, że ta pamięć ma "pewien bit" zabezpieczający ją przed skasowaniem . Ale "ERASE" działa na tej pamięci bo ją wyczyściło , po odczytaniu zapisana jest samymi FFFF FFFF FFFF FFFF

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME