Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana kart sieciowych w laptopach. Zmiana standardu z 802.11n na 802.11ac

baser 17 Aug 2017 23:03 3021 3
    baser
    Level 13  
    Chcę zmodernizować standard połączenia sieciowego w domu do technologi 802.11ac. Do tego celu potrzebuję wymienić karty sieciowe w 2 laptopach:

- Asus k55vd (aktualnie karta: Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter), pracuje w standardzie 802.11n.
    - Lenovo G500 (aktualnie karta: Broadcom 802.11n), pracuje w standardzie 802.11n.

Wybór padł na kartę sieciową:
    -Intel DB WIRELESS-AC 7260 2x2 AC+BT HMC

Oba laptopy posiadają karty PCI Express Mini Card rozmiaru Half Sized.

W związki z tym mam kilka pytań:
    1. Czy anteny które pracowały w tych laptopach na częstotliwość 2,4 GHz będą działały z nową kartą przy częstotliwości 5 GHz? Czy konieczna jest ich wymiana?
    2. Czy karta sieciowa będzie zgodna z white list producentów laptopów? (Znalazłem informację, że w Lenovo G500 będzie konieczna modyfikacja BIOS'u). Niestety, informacji o Asusie nie mogę znaleźć.
    3. Czy pewniejszym rozwiązaniem nie będzie zakupu karty sieciowej w standardzie 802.11ac z interfejsem USB 3.0 (USB Stick mini lub nano - aby nie uszkodzić portu USB)?

Jako AP używam Linksys WRT1200AC pod kontrolą OpenWRT.
    Za odpowiedź na którekolwiek z pytań będę bardzo wdzięczny.
    User removed account
    Level 1  
    Nagus
    Level 27  
    Intel 7260AC obsługuje wszystko: a/b/g/n/ac. Trzeba jednak uważać, gdyż Intel robi również wersje okrojone: N-only dwuzakresowe i N-only jednozakresowe (2,4GHz). 7265 na pewno występuje w trzech odmianach.
    Adaptery do laptopów nie występują w wersji tylko na 5GHz.