Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zaoferuj swoje gniazdko AC do ładowania samochodów

17 Sie 2017 22:55 1242 13
  • Poziom 20  
    Jako posiadacz instalacji PV zarejestrowałem się na stronie
    http://www.ecomoto.info/punkty/nowe.html
    Temat - zaoferuj swoje gniazdko AC (jedna faza lub trzy fazy) do ładowania samochodów elektrycznych Jeżeli ktoś ma nadwyżki produkcji energii to to po bilansowaniu energia przepadnie odda za darmo do ZE. Jako że stacji ładowania jest bardzo mało użytkownicy samochodów elektrycznych chętnie z takiej opcji z korzystają odpłatnie lub za darmo np: w cenę usługi jest wliczone ładowanie samochodu elektrycznego.
    Uwaga !!! Z poziomu zarejestruj się nie da się zarejestrować rejestracja chwilowo zablokowana . Zarejestrowałem się pisząc e-maila do admina.

Proszę nie raportować reklamy. [retrofood]
  • Poziom 23  
    Ja też napisałem e-mila do admina ,sporo osób jest prywatnych.
  • Poziom 20  
    Dostałeś już odpowiedź , ja oczekiwałem na odpowiedź i rejestrację ok 3 godzin. Na dzień dzisiejszy udostępniam przyłącze elektryczne odpłatnie na campingu przyczepą campingowym i camperą Moja instalacja PV 5 kWp
  • Poziom 32  
    kriss032 napisał:
    chętnie z takiej opcji z korzystają odpłatnie lub za darmo np: w cenę usługi jest wliczone ładowanie samochodu elektrycznego.

Za darmo czyli jak ? O jaką usługę chodzi ?
  • Poziom 20  
    wnoto napisał:
    za darmo czyli jak ? O jaką usługę chodzi ?
    Chodzi o każdy rodzaj usług warsztaty, myjnie, restauracje i inne. Np; usługi hotelowe. Jeżeli komuś wynajmę pokój w hotelu to klient zapłaci za usługę hotelową a doładuje się gratis, podatek zapłacę za usługę hotelową. Klasycznym przykładem jet reklama śniadanie w hotelu gratis. Tak naprawdę jest to wliczone w cenę, pokoje ze śniadaniem gratis są droższe od tych samych pokoi bez śniadania. Po za tym właściciel elektryka wybierze u mnie nocleg a nie u konkurencji, no może nie dzisiaj ale za jakiś czas gdy będzie więcej elektryków.
  • Poziom 32  
    kriss032 napisał:
    Jeżeli ktoś ma nadwyżki produkcji energii to to po bilansowaniu energia przepadnie odda za darmo do ZE.
    O jakie bilansowanie chodzi?
  • Poziom 34  
    rafbid napisał:
    O jakie bilansowanie chodzi?

wnoto napisał:
    O te 20% które energetyka "pobiera" za zmagazynowanie prądu.

Nie.

@kriss032 napisał wyraźnie. Jeśli jesteś prosumentem i posiadasz nadwyżki, których nie zbilansujesz to oddasz je ZE za darmo - lepiej oddać "potrzebującemu" z samochodem elektrycznym.

Jak nie jesteś prosumentem to i tak nie zrozumiesz a uwaga nie była kierowana do Ciebie.

[edyta]
    Zapomniałem napisać, że pomysł jest "zajefajny". Nie mam nadwyżek, blisko mnie nie ma atrakcji, nie prowadzę usług, z których kierowca mógłby skorzystać ale idea tak mnie się podoba, że chyba wystawię gniazdko ;)
  • Poziom 20  
    Na mapce z gniazdkiem figurują usługodawcy oraz domy prywatne .
  • Poziom 34  
    kriss032 napisał:
    Na mapce z gniazdkiem figurują usługodawcy oraz domy prywatne .

Jasne - tylko co zrobi u mnie "pacjent" po podłączeniu samochodu ? No chyba, że w zamian zabawi dzieci przez parę godzin, zmieni pieluchę, etc ;) ;)
  • Poziom 37  
    Pomysł zniknie po wizycie urzędnika skarbowego.

Dodano po 59 [sekundy]:

Przypadek piekarza rozdającego niesprzedany chleb.
  • Poziom 43  
    kriss032 napisał:
    Jako że stacji ładowania jest bardzo mało użytkownicy samochodów elektrycznych chętnie z takiej opcji z korzystają odpłatnie
    Jakie jest prawdopodobieństwo, że użytkownik pojazdu EV trafi na gniazdko zasilanie z instalacji PV Jakie jest prawdopodobieństwo, że w ciągu roku zawita do ciebie przynajmniej jeden posiadacz EV?
    kriss032 napisał:
    Po za tym właściciel elektryka wybierze u mnie nocleg a nie u konkurencji, no może nie dzisiaj ale za jakiś czas gdy będzie więcej elektryków

Elektryków na tym forum dostatek ale ładują swoje akumulatory gdzie indziej :)
  • Poziom 20  
    Na dzisiaj prawdopodobieństwo jest małe na przyszłość duże . Laweta kosztuje więcej niż prąd z gniazdka. Gniazdko może być zasilane również z sieci, chodzi o solidarność i pomoc w śród kierowców która była od zawsze.