Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bass-Reflex, slychać głośne furczenie powietrza.

MaciejsXXX 18 Sie 2017 00:59 759 2
  • #1 18 Sie 2017 00:59
    MaciejsXXX
    Poziom 3  

Witam. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że nie znam się zbyt na audio. Ostatnio zakupiłem dla testu głośnik - Dibeisi B8041-8. 200W 8Ω (tak, wiem, chińskie g..., ale 50 zł to nie majątek). Zrobiłem do niego obudowę, która ma około 55l, czyli tyle ile zalecane jest do tego głośnika. Po złożeniu obudowy i przykręceniu głośnika, przy muzyce, głośno słychać powietrze wydobywające się z bass-reflexu. Nie znam się na strojeniu, ale chyba właśnie coś ze strojeniem będzie Dodam też, że bas słychać dopiero przy 60Hz. Tak wygląda skrzynia:
    I teraz moja prośba do was. Jak to wystroić?

0 2
  • #2 18 Sie 2017 10:31
    marian133
    Poziom 37  

Jaką średnicę ma rura i jaką długość, oraz czy od wewnątrz ma kołnierz jak to widać na zewnętrznej stronie rury?

Rozumiem że od dołu rura bas reflex też jest tak blisko ścianki jak od tej z boku którą widać na zdjęciu?
    Czyli bas reflex jest umieszczony w narożniku obudowy?

0
  • #3 18 Sie 2017 20:17
    MaciejsXXX
    Poziom 3  

bass reflex: Bass-Reflex, slychać głośne furczenie powietrza.

średnica wynosi 14 cm.
    Długość 13,5cm z tym kołnierzem z góry.
    Bass reflex jest w narożniku obudowy, od ścianki do bass-reflexu jest około 3cm.
    Jak widać na zdjęciu nie ma kołnierzu od wewnętrznej strony.

Dodano po 9 [godziny] 17 [minuty]:

Temat do zamknięcia. Przyszedł kolega pare uszczelnień bass-reflex przedłużony taką samą rurą z kołnierzem. Nie słychać świstów, ani furczenia. Przede wszystkim dziękuję panu Marianowi, który próbował pomóc. Pozdrawiam :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo