Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Braun Oral-B Triumph 5000 - Mała moc

18 Sie 2017 01:02 954 3
  • Poziom 8  
    Witam
    Posiadam szczoteczkę opisaną w temacie, typ 3738 wersja z wyświetlaczem :

Niedawno wymieniłem w niej akumulator na inny od GP o pojemności 2100mah.
    Wcześniej było to ogniwo FDK bez żadnych oznaczeń.
    Wynikało to z krótkiego czasu działania, spadku "mocy" oraz faktu, że już jedno użycie było już problematyczne.
    Dla porównania dysponuję drugą, nowszą, jednak o nieco gorszych parametrach, tj. Pro 2500 typ 3756 :

Po wymianie akumulatora prawie wszystko wróciło do normy (jest nawet lepiej), jednak ciągle jest coś nie tak z mocą, tzn. mam wrażenie, że nie osiąga ona takich obrotów jak na początku i ustępuję nawet tej drugiej. Szacunkowo i subiektywnie brakuje jej jakieś 25%.
    Co może być tego przyczyną ?
    W środku jest ona w stanie idealnym, wszystko dobrze nasmarowane, jednak mimo wszystko mam wrażenie, że nie działa tak doskonale jak zaraz po zakupie...
    Czy np. usunięcie jakiegoś rezystora, zmiana kondensatora ceramicznego przy silniku lub samego silnika może naprawić ten problem ?
    Pozdrawiam
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 29  
    Rozer napisał:
    Po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy

To w czym problem? Już się zastanawiałem czy skończyć czytanie w tym punkcie.
    Rozer napisał:
    Szacunkowo i subiektywnie brakuje jej jakieś 25%.

Pewnie rezystancja wewnętrzna nowego akumulatora. Gdy obciążenie rośnie, to rezystancja wewnętrzna zaczyna odgrywać kluczową rolę w wydajności.

Rozer napisał:
    Czy np. usunięcie jakiegoś rezystora, zmiana kondensatora ceramicznego przy silniku lub samego silnika może naprawić ten problem ?

Pomoże tak samo jak usunięcie zębów aby nie trzeba było używać szczoteczki. To funkcjonalnie też rozwiąże problem, prawda?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 8  
    czareqpl napisał:
    Rozer napisał:
    Po wymianie akumulatora wszystko wróciło do normy

To w czym problem? Już się zastanawiałem czy skończyć czytanie w tym punkcie.

Poprawiłem...

czareqpl napisał:
    Rozer napisał:
    Szacunkowo i subiektywnie brakuje jej jakieś 25%.

Pewnie rezystancja wewnętrzna nowego akumulatora. Gdy obciążenie rośnie, to rezystancja wewnętrzna zaczyna odgrywać kluczową rolę w wydajności.

Nie do końca o to mi chodziło. Po wymianie akumulatora moc się nie poprawiła, jest dokładnie taka jak była przed wymianą, czyli trochę zaniżona.

czareqpl napisał:
    Rozer napisał:

Pomoże tak samo jak usunięcie zębów aby nie trzeba było używać szczoteczki. To funkcjonalnie też rozwiąże problem, prawda?

Miałem tu na myśli wymuszenie lekkiego wzrostu napięcia, żeby podnieść obroty.
  • Poziom 29  
    Rozer napisał:
    Miałem tu na myśli wymuszenie lekkiego wzrostu napięcia, żeby podnieść obroty.

Może się da a może nie.
    Bez schematu elektrycznego będzie trudno cokolwiek zasugerować... No chyba, że na forum tuningu elektrycznych szczoteczek do zębów ktoś podkręcał ten model.