Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet radiowy - antena odbiorcza

18 Aug 2017 01:21 5865 66
 • Level 11  
  Witam panowie, posiadam internet radiowy, odległość od nadajnika to mniej jak 1 km. Nadajnik nie jest widoczny idealnie (po drodze czubki drzew) , czy ktoś może mi polecić jakąś porządną antenę, która wystarczy na najbliższe 3 - 4 lata i nie będzie kosztować fortuny (nie wiem czego i w jakiej cenie szukać) wiem że na 5Ghz.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Tube devices specialist
  stasiu1971 wrote:
  wystarczy na najbliższe 3 - 4 lata


  To w kwestii masztu pytasz? A jakie drzewa? Bo jak topole to zaręczam - rosną szybko.

  stasiu1971 wrote:
  i nie będzie kosztować fortuny


  A to aby nie providera broszka?

  stasiu1971 wrote:
  odległość od nadajnika to mniej jak 1 km


  Antena musi być kierunkowa o dużym zysku. Urządzenie aktywne przy antenie - na dachu.
 • Level 11  
  Tak to są topole,ale już baaaaardzo stare i wysokie , a dostawca coś tam wymienia ,ale z drugiej strony,przy zmianie dostawcy internetu,każdy coś wymienia ,i bez skutku ,chciałby mieć coś swojego dobrego ,maszt też jest kilku metrowy ,mógł byś podać co bym musiał kupić (link).
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Tube devices specialist
  stasiu1971 wrote:
  mogę jedynie powiedzieć że z zewnątrz, wygląda tak jak ta z linku http://www.hiperlink.pl/antena-box-ant-box-56019c-5ghz-pa19-pod-rb411-wa22,52,550,962 od anteny idzie jakieś 30 metrów przewodu do mnie do routera


  To jest obudowa ze zintegrowaną anteną i router ma być w środku a nie podłączony hektarem koncentryka.
 • Level 11  
  kabel mam telefoniczny nie koncentryczny a router tylko taki domowy w mieszkaniu
 • Network and Internet specialist
  Tu nie ma co kombinować, masz umowę z dostawca radiowym i to po jego stronie leży rozwiązanie problemów z internetem czy wymiana sprzętu. Płacisz mu za to. A jakie masz problemy skoro zdecydowałeś się na takie kroki jak wymiana sprzętu ? Jeśli dostawca nie wypełnia warunków umowy to z niego rezygnujesz.
 • Level 11  
  Miałem innego dostawcę , ale jak się przydarzały awarie to nie usuwano ich na bieżąco bo baza tej firmy była ponad 30 km ode mnie , a że to była dosyć duża firma (duży obszar działania) to i były problemy z dodzwonieniem się na infolinię , czasem czekałem po 30 min na rozmowę i z głoszenie , więc postanowiłem po ostatniej awarii złożyć wypowiedzenie (pani powiedziała że spaliła się antena i kazano mi zapłacić za nową) .Wziąłem innego dostawcę nadajnik tego nowego jest w odległości około 50 metrów od tego poprzedniego , na razie zapodali mi 3 różne anteny i dalej jest kiepsko , co prawda pingi spadły do około 50 , ale net chodzi w granicach pobieranie 2 - 8 Mb/s a wysyłanie od 1,2 - 0,02 Mb/s , instalator powiedział mi wczoraj że moja umowa jeszcze nie jest dostarczona do administratora i że jak nie będę zadowolony z łącza , albo nie będzie odpowiednich parametrów to mogę zrezygnować w każdej chwili bez konsekwencji i płacenia , jako że mam 3 operatorów radiowych w najbliższej okolicy , chciał bym mieć swój sprzęt żeby móc ich zmieniać w razie konieczności (słabe łącze , czy awarie) bez ciągłego montowania i wymiany anten kabli zasilaczy itp , postanowiłem że sobie zapodam tak 5 metrowy maszt który rozwiąże widoczność nadajników , wczoraj zapodali mi antenę (taki mały talerz satelitarny , ale bez oczka) , więc dalej szukam jakiegoś rozwiązanie

  moja lokalizacja i nadajnika to 625 m w linii prostej
  nowy dostawca https://www.google.pl/maps/dir/Oswobodzenia+2...4a969!2m2!1d19.0811799!2d50.2439019!3e2?hl=pl

  stary dostawca https://www.google.pl/maps/dir/Oswobodzenia+2...d4!2m2!1d19.085983!2d50.2487179!1m0!3e2?hl=pl

  stary dostawca kiedyś coś testował to była szybkość pobierania 40 Mb/s a wysyłanie 8 Mb/s a tak normalnie to 10 i 2 Mb/s
 • Tube devices specialist
  stasiu1971 wrote:
  moja lokalizacja i nadajnika to 625 m w linii prostej
  nowy dostawca https://www.google.pl/maps/dir...0811799!2d50.2439019!3e2?hl=pl
  stary dostawca https://www.google.pl/maps/dir...983!2d50.2487179!1m0!3e2?hl=pl


  Ja ci powiem tak - mieszkasz Waść w mieście a nie na wsi, i odpuść sobie radiowych providerów. Poszukaj takich co internet po kablu dadzą.
 • Level 11  
  jest tylko orange pobieranie 20 Mb/s, i wysyłanie 1 Mb/s i nikt więcej, UPC jest ode mnie 100 metrów, i powiedzieli że nie opłaca im się podłączanie mnie do sieci , chyba że poszukam innych chętnych, i uzyskam zgody od administracji na okablowanie, żeby jeszcze LTE był bez limitów, bo są wszędzie powyżej 100 Gb, to bym brał bez zastanowienia , ale u mnie dzieci potrafią wyssać przez tydzień więcej.
 • Level 26  
  Na twoim miejscu wolałbym Orange 20 Mb/s. Jeśli osiągniesz te 20 Mb/s to nie będziesz miał żadnego problemu z limitami transferu ani radiówkami...
  A LTE też takie różowe nie jest, raz będziesz miał 80 Mb/s a raz 5 Mb/s, więc chyba lepsze stabilne 20 Mb/s
 • Level 11  
  opłata 39,90 + 29,24 łącze + 10,09 modem = 79,23 zł do tego aktywacja 199 zł : 24 miesiące = 8,29 + 79,24 = 87,5 zł przy dwuletniej umowie , prawie 90 zł miesięcznie, to dosyć spora kwota, jak za tak słabego neta.
 • Level 11  
  panowie mam takie pytanie bo mieszkam 95 metrów od skrzynki UPC , jaki może być koszt i jakie muszą być spełnione warunki żeby móc się podłączyć do tej skrzynki (wykonał bym instalacje na własny koszt) i poprosił UPC o podłączenie mnie. Jak w ogóle sądzicie czy to możliwe ?
  mapa https://www.google.pl/maps/dir/50.248335,19.0...cff4c4a2bfb1:0xfb1d7445f93d00fa!1m0!3e1?hl=pl
 • Tube devices specialist
  stasiu1971 wrote:
  panowie mam takie pytanie bo mieszkam 95 metrów od skrzynki UPC , jaki może być koszt i jakie muszą być spełnione warunki żeby móc się podłączyć do tej skrzynki (wykonał bym instalacje na własny koszt) i poprosił UPC o podłączenie mnie. Jak w ogóle sądzicie czy to możliwe ?


  Droga przez mękę, nie masz zapewne umowy ramowej z Orange by użyć ich kanalizacji, więc zostaje kopanie w chodniku, a do tego projekt, uzgodnienia, odtworzenie nawierzchni itp.
 • Level 11  
  dzwoniłem do UPC , nie ma takiej możliwości żeby wykonać instalację samemu , pani jedynie powiedziała że można napisać pismo w tej sprawie do działu technicznego , ale warunek to zgoda administracji na okablowanie budynku , bo inaczej nawet nie będą się zajmować tym wnioskiem, + ewentualna lista chętnych na podłączenie , więc olałem sprawę nie będę biegła po administracjach i lokatorach.
  Byłem w salonie Orange pani mi przedstawiła ofertę 69 zł za 20Mbs - 2Mbs i abonament na telefon komórkowy , przy ewentualnym światłowodzie nie będzie problemu ze zmianą taryfy (do końcówki światłowodu mam niecałe 2 km) podobno bardzo dużo ludzi pyta o światłowód w mojej okolicy , i jest szansa na realizację jeszcze w tym roku , tym bardziej że mają tu studzienki (ale czy to tylko nie zachęta na podpisanie umowy to nie wiadomo) , wybiorę chyba to orange , bo jeszcze jedna opcja to internet +telewizja za 89 zł (telewizja ze satelity , a internet tylko wtedy 10 Mbs - 1Mbs)
 • Level 41  
  stasiu1971 wrote:
  Byłem w salonie Orange pani mi przedstawiła ofertę 69 zł za 20Mbs - 2Mbs

  Nie 20Mb/s tylko do 20Mb/s, weź to pod uwagę.
 • Level 26  
  A jaka prędkość będzie po ADSL Orange dowiesz się tylko w praktyce lub od jakiegoś sąsiada :)
  Wiem z doświadczenia, mieszkam na wsi niedawno zamieniłem Neostradę do 10 Mbps (miałem 3 Mbps w rzeczywistości ze względu na dużą odległość do centrali) na LTE cyfrowego polsatu. Dla mnie zmiana na plus, jednak gdybyś miał te 20 Mbps lub chociaż blisko tego wyniku to niebyłoby źle...
 • Level 11  
  miła pani w salonie mówiła że te 20 Mbs to realna prędkość z mojej okolicy (ja wiem że oni wszystko powiedzą żeby klienta zwabić)

  Dodano po 15 [godziny] 45 [minuty]:

  Panowie mam jeszcze jedno pytanie czy ktoś może mi polecić jakiś router który by działał czy to z radiówką , neostradą , światłowodem 3g ,LTE , czy coś takiego w ogóle jest dostępne na rynku.
 • Level 26  
  Z tym LTE to będzie ciężko i jeszcze światłowód.. musiałbyś szukać ale ja obstawiam kwotę za takie cudo o ile istnieje 1000 PLN+
 • Network and Internet specialist
  A po co ci router z wbudowanym modemem LTE? Na dodatek wybrałeś kiepskie, stare modele . B593s-12/u-12n nie posiada nawet portu WAN więc jak chcesz podłączyć do niego modem ADSL/ światłowodowy ? DWR-921 jest wart połowę tej ceny i ma port WAN ale modem LTE tylko 3 kategorii.
 • Level 11  
  a mógł bym prosić o jakiś przykład modemu , który wart jest uwagi , a modem LTE jest mi potrzebny w razie braku internetu radiowego czy też neostrady bądź światłowodu , robię co pewien czas live z imprez sportowych , ludzie do mnie dzwonią z wynikami , a tu bach brak internetu , więc chciałbym być w tym roku zabezpieczony na tą okoliczność i zapodać do routera kartę załadowaną internetę ważną bezterminowo , cz przynajmniej rok.
 • Helpful post
  Network and Internet specialist
  Sprawdzałeś jak u ciebie działają operatorzy mobilni? BTS-y LTE wszyscy mają w okolicy kopalni i centrum Nikiszowca. Najtańszy, polecany router z LTE oraz portem WAN, Gigabitowym to B315s-22.
 • Level 11  
  na razie nie mam jak sprawdzić mam tylko stary modem zte mf60 (brak urządzeń z LTE) na sieci HSPA tylko Play chodzi w romingu reszta ok z szybkościami pobieranie 10Mb/s - wysyłanie 2Mb/s , na tą chwilę radiówka z http://www.spokonet.com/ działa pobieranie 7 - 14 Mb/s - wysyłanie 2 - 4,5 Mb/s pingi max 40ms ale dostawca ma być jutro u mnie, i coś tam podziałać ma, mówi że pobieranie to 30 -34 Mb/s wysyłanie 15 20 Mb/s mierzone do anteny protokół tcpip(niestety ja nic z tego nie rozumiem o co kaman) , co do modemu widzę że nie jest tani , ale jak mówisz że dobry to taki sobie kupię po wypłacie bo innego rozwiązania na tą chwilę nie widzę , wielkie dzięki za odpowiedzi w moim temacie.
 • Helpful post
  Network and Internet specialist
  Testy możesz zrobić na telefonie LTE/3g z aplikacją metwork cell info. Ona pokazuje parametry sygnału LTE i dane BTS-a, zakładka DANE. Do tego speedtesty. Do testów karta T-Mobile z 20GTB za darmo. w Play kupujesz starter 3GB za 9 zł Play Internet na Kartę, do niego jest bonus 30GB na tydzień. W Orange, starter Free za 5 zł przy rejestracji za podanie adresu jest bonus 100GB/m-c. Nadal można mieć nielimitowany internet LTE bez abonamentu za 5-15 zł/m-c. Do tego wciąż jeszcze można skorzystać z orange Free i z pakietu 1410Gb na 5 m-cy. Karty na Allegro za 70 zł.BTs LTE180 i LTE21009 a moze i LTE2600, LTE800) na kościele Św.Anny. Taki sam przy Lwowskiej róg Krakowskiej. Tam też LTE1800 NetWorks dla Orange i T-Mobile i LTE1800Aero2 dla Plusa. Przy Szopienickiej 58 kolejny BTS z LTE180Aero2 i tam też pozwoleni na LTE T-mobile, Do tego BTS NetWorks przy Krawczyka 3. warto przetestować Orange i Play. Ich oferty na kartę mogą być jako internet zastępczy lub tymczasowy.B315 używany z Plusa, Play czy Orange kupisz za około 250 zł. Taniej są te z T-Mobile bo są okrojone sprzętowo, nie posiadają portu WAN, RJ11 i USB. Dla ciebie nieprzydatne.