Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lanos - Przekaźnik drl schemat

Kubas93. 18 Aug 2017 13:26 3933 33
e-mierniki
    Kubas93.
    Level 6  
    Witam. Zakupiłem światła do jazdy dziennej + kierunkowskazy i mam problem z podłączeniem przekaźnika. Mógł by mi ktoś opisać które numery i z czym zlutować, ponieważ schemat od sprzedającego nie zadziałał. A problem tylko w tym, że nie wyłączają się światła dzienne po włączeniu świateł mijania.Lanos - Przekaźnik drl schemat Lanos - Przekaźnik drl schemat
  • e-mierniki
    matej1410
    Level 25  
    Pokaż schemat od sprzedającego
    abart64
    Level 32  
    Pewnie schemat do mijania sterowanych plusem a lanos ma sterowanie masą.
    Podłącz pod pozycyjne i powinno zadziałać.
    Kubas93.
    Level 6  
    30 - stacyjka +
    86- postojowki +
    85- masa
    87a- drl
    87- pusty, do zaizolowania.

Właśnie pod pozycyjne się wpiąłem pod +, ale wydaje mi się że sterowanie + jest. Wcześniejsze światła miałem podpięte pod + postojowej i działało jak należy. Tylko wydaje mi się że sprzedawca się walnął ze schematem, bo teraz mi wysłał taki:
    Lanos - Przekaźnik drl schemat czyli to samo
  • Helpful post
    abart64
    Level 32  
    Jeden i drugi schemat to to samo i poprawnie. Sprawdź przekaźnik czy klika podłączając 85 i 86 do + - akumulatora.Postojówka do której sie podłaczyłeś rozumiem że świeci.
    Kubas93.
    Level 6  
    Przekaźnik klika. Postojowka faktycznie juz nie świeci. Podmienilem żarówkę i dalej nie świeci. A dacie radę naznaczyć kostkę w paincie i oznaczyć tymi cyframi?
    abart64
    Level 32  
    Jaką kostkę? Masz narysowane,chyba bardziej się nie da.
    Sprawdź bezpieczniki od pozycyjnych. TAIL ,ale nie pamietam w której skrzynce.
    Zadziała pozycyjne to i przekażnik wyłączy DRL.
  • e-mierniki
    Kubas93.
    Level 6  
    Dobra chłopaki, dzieki wielkie. Faktycznie bezpiecznik padł od postojowej dlatego mi też nie rozłączał świateł dziennych. Teraz system wyłączania drl dziala, ale kierunkowskazy wariują o awaryjnych nie mówię nawet :D pomyślę nad wymianą przekaźnika.
    Wieczorem, albo jutro wam wrzucę film co się wyprawia :D
    Kubas93.
    Level 6  
    Skoro tak to nie wiem co jest grane. Jutro wrzucę film
    Kubas93.
    Level 6  
    reszta była prosta, od żarówek wychodzi gniazdo PY21W (kierunkowskazy) i kabelek do przekaźnika (dzienne), masa jest cały czas na kostce kierunkowskazu i z tego sobie bierze mase
    Kubas93.
    Level 6  
    Na mijania, tak działają poprawnie, może lekko przygaszone, ale na dziennych to już różnie, raz mrugają razem z dziennymi, a raz mrugają kierunki jak głupie. Oryginalne działają normalnie
    enhanced
    Level 43  
    Edit

A przekaźnik to na co teraz jest? Czy jak go nie ma to kierunki działają? Bo jak mają sie dzienne wyłączać to muszą być podpięte pod mijania nie postojowe (które teraz są dziennymi).

Jakiś automat do włączania dziennych jest i bada napięcie czy jakaś inna metoda automatu zastosowana?
    Kubas93.
    Level 6  
    Jak odepne przekaźnik(bo tak teraz jeżdze) działają poprawnie. Innego automatu raczej nie ma, chyba że wbudowany w żarówki, ale nie wydaje mi się, bo nie ma tam miejsca na dodatkowe systemy. Wcześniej jak miałem problem z rozłączaniem dziennych przy włączeniu mijania czy postojówek też kierunkowskazy działały normalnie.
    Kubas93.
    Level 6  
    Lanos - Przekaźnik drl schemat
    dokladnie tak jest wpiety.
    Jak myślisz? Przekaźnik nie mogł sie spiepszyć przy różnych opcjach podłączenia, bo próbowałem różnymi sposobami.
    enhanced
    Level 43  
    Miernik i zbadasz czy działa - napiecią ma być lub nie. Proste urządzenie więc działa albo nie.
    Sprawdzałeś na obu kierunkach i awaryjnych bo nie kojarze.

Napięcia w normie podczas migania? Nie ma tam jakiś spadków na kablach?

Jak używasz bez przekaźnika tzn że masz caly czas włączone dzienne z mijania/postojowmi i działają kierunki?
    Kubas93.
    Level 6  
    ok, sprawdzę to w tygodniu. Może jutro znajde czas to zobacze jak z pradem.
    Wczesniej tak miałem, to kierunki działały normalnie, pełnym światłem. Awaryjne też wariują. Znaczy jak wypne przekaźnik to dziennych nie ma wogole, kierunkowskazy są i działają poprawnie. Wcześniej przy złym podączeniu przekaźnika mijania nie rozłączały dziennych, ale kierunki też działały poprawnie.
    Kubas93.
    Level 6  
    Też zwariowałem jak zrobiłem już poprawne podłączenie przekaźnika, jak wcześniej kierunkowskazy działały prawidłowo, za to dzienne świeciły non stop, to teraz kierunki dziwnie działają.
    Zbadam napięcie na kablach i się odezwe, chyba, że uda mi się jakimś cudem wyeliminować błąd i napisze o co chodziło.
    Kubas93.
    Level 6  
    No i tak. Kupiłem przekaźnik, lecz nic to nie zmieniło, kierunkowskazy dalej wariują. Ale powiem jedną rzecz po której już wg ocipialem: w niedzielę padało jeszcze podjechałem na myjnie bo dużo liści i przez pół dnia wszystko działało jak w zegarku, i na dziennych kierunki dzialaly, i na mijania, i dzienne się wyłączały po.zapaleniu mijania. No.bylem w szoku, samo z siebie. Ale w godzinach wieczornych kierunkowskazy dalej szalały. Posprawdzalem masę czy dobrze styka kabel i poprawiłem kabel przy przekaźniku pompy paliwa. Dziś kupiłem nowy przekaźnik i nic. Sprawdzałem też napięcie na kierunkowskazach, ale nie mogłem dokładnie zmierzyc (chyba za szybko migają i miernik mi nie mógł złapać maksymalnego napięcia) wyniki miałem od 4,6v do 7,4+/-.
    Kubas93.
    Level 6  
    Też na e wiecie o co chodzi?
    abart64
    Level 32  
    Jak podłączyłeś ten przekaźnik pod mijania? Drugi koniec do masy tak jak na rysunku?
    Kubas93.
    Level 6  
    Przekaznik podpięty jest pod plus postojowki. Jak na rysunku?
    Mogę to przełączyć na + mijania
    Masę mam podpięta pod akumulator bezposrednio