Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żelazko Philips CG4914/20 - słabo paruje

18 Sie 2017 13:41 1821 4
 • Poziom 9  
  Witam szanownych forumowiczów :) ,
  jak w temacie mam problem z tym żelazkiem, pomimo przeprowadzenia procedury odkamieniania żelazko słabo paruje, w normalnym trybie para jest wyrzucana dopiero po intensywnym poruszaniu żelazkiem, dodatkowo z żelazka wydobywają się "dziwne dźwięki" coś na styl bulgotania (przelewającej się wody). Przycisk uderzenia pary działa bez zarzutu , przy czyszczeniu żelazka wyleciało trochę kamienia a potem lała się czysta woda. Nie jestem specjalistą w tej kwestii ale mam wrażenie że w dalszym ciągu coś jest przypchane i woda z wielkim oporem trafia do generatora pary a może jest to wina jakiegoś zaworu ? prośba o sugestie czy użyć jakiegoś odkamieniacza ? a może fizycznie rozebrać żelazko i je dodatkowo przeczyścić (na co zwrócić uwagę). Jeszcze raz zaznaczam para w trybie normalnej pracy wydobywa się w minimalnej ilości nieco lepiej jest przy intensywnym poruszaniu żelazkiem. Przy zimnym żelazku pomimo włączenia suwaka na intensywne parowanie po postawieniu stopy poziomo nie ma śladów wilgoci (ale może jego konstrukcja uniemożliwia wyciek wody bez osiągnięcia odpowiedniej temperatury ? )
 • Poziom 39  
  Zapewne kamień odłożył się na elementach przez które para jest podawana na dysze, można pokusić się i rozebrać sprzęt uważając na kolejność poszczególnych elementów przy demontażu i montażu, chodzi mi o gumowe elementy na których na pewne odłożył się kamień.
 • Pomocny post

  Specjalista AGD
  Włącz żelazko i parowanie tylko tym razem otwórz klapke wlewu wody. Lepiej ?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  nioop napisał:
  otwórz klapke wlewu wody. Lepiej ?

  Pewnie, że lepiej :) . Słynna "dziurka" w... jest zatkana :)
 • Poziom 9  
  Rzeczywiście pomogło, tyle że przy otwartym korku czasem "leje", ale wielkie dzięki za kierunek poszukiwań :) Jak zauważyłem w korku wlewowym gromadzi się woda uniemożliwiając zaciąganie powietrza czym to jest spowodowane i jaką "dziurkę" należy przetkać? Chciałbym do końca zrozumieć ten mechanizm :)

  Dodano po 4 [godziny] 40 [minuty]:

  Yupi.... znalazłem "dziurkę" (jakkolwiek by to zabrzmiało :) ) ale wszystko dzięki podpowiedzi Nioop'a , jak to reklamowali wiedza jest bezcenna za wszystko inne mogłem zapłacić mastercard :) , jeszcze raz dzięki.
  Pozdrawiam