Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda OCTAVIA I 19,TDI - Moduł sterowania podnośnikiem szyb

18 Sie 2017 15:47 1131 17
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Mój problem jest niby prozaiczny ...zakup modułu z silnikiem do podnośnika szyb w Skodzie Octavi z 2000 roku 1,9 TDI wer SLX

Niby proste . Niestety na module są tylko takie oznaczenia jak na zdjęciach i nikt łącznie z serwisem skody nie chce mi powiedzieć jaki powinienem kupić moduł do zamiany. Zdania są takie ze występują trzy rodzaję i nie działają jeśli się zamontuje inny . W serwisie powiedziano że jeśli zlece wymiane to oni sobie poradzą i dobiorą odpowiedni . Niestety koszt to ok 300-400 zł . Nie chce do auta z 2000 r tyle płacić . Używki można kupić za 30-80 zł . Drzwi mam rozebrane .
    Bardzo proszę o pomoc .
  • Poziom 38  
    Kolego to już nie jest oryginalny silnik tylko jakiś zamiennik.
    Z czym jest problem ? Nie działa czy jakieś błędy ?
  • Poziom 9  
    To jest oryginalny silnik i moduł od nowości auta . A padł po tym jak zalała go woda / nieszczelność przy szybie ...najpierw chodził tam i spowrotem przez pół ocy a potem padł
  • Poziom 38  
    To nie jest oryginał. Już ktoś kiedyś musiał wymienić.
    Możesz rozebrać i może się uda odratować.
    Nie wiem co za ludzie są u Ciebie w ASO, ale u mnie nigdy nie miałem problemu by po vinie podali mi nr oryginalnej części.
    Poszukaj sobie nr części w etce.
  • Poziom 9  
    Nie wmawiaj mi ze to nie oryginał . Jestem właścicielem od nowości auta i nigdy nic nie bylo przy tych drzwiach robione . Co do drugiej części odpowiedzi to chyba nie zrozumiałeś co tam jest napisane . Części występują w trzech wersjach i w katalogu części nie ma rozróżnienia która do których modeli . A kilku sprzedawców części informowało że nie wiedzą który to wariant modułu z tego powodu moje pytanie . co do naprawy to niestety poszły elementy na płytce. Elektrolity popękały
  • Poziom 38  
    Kolego jeśli był by to oryginalny moduł miał byś nr grupy VAG, nie ma opcji by ASO nie wiedziało jaki nr części ma być do twojego auta.
    Szyba tylna?

Dodano po 3 [minuty]:

Jeśli tył to powinien być to silnik 1U0959811
    Możesz też poszukać np od Seata.
  • Poziom 9  
    Tak tylne lewe drzwi . W ASO stwierdzili że dopasują taki jak trzeba ale jeśli kupie u nich . . . Ja po prostu chce kupić taki na allegro ale nie wiem czy to ma być 1U4959811 czy 1U0959811B czy też 1U0959811B 05S . Inaczej zapytam ....Jeśli nie miałbym części z auta to jaki miałbym kupić aby był dobry

Dodano po 1 [minuty]:

Właśnie o to mi chodzi że jak chciałem kupić o konkretnym numerze to sprzedawca odpisał że nie wie czy będzie odpowiedni
  • Poziom 38  
    Szczerze dziwne masz to ASO, zadzwoń poprostu do innego miasta do ASO skody i poproś o nr części ustalony po vinie.
  • Poziom 9  
    OK a czy sam po VIN nie moge sprawdzić ???
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Samemu raczej nie dasz rady, zadzwoń do ASO ale innego niż ten twój.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za dobrą rade
    Pozdrawiam
  • Poziom 38  
    A ja to bym jeszcze rozebrał drugie drzwi i zobaczył co tam siedzi.
  • Poziom 9  
    OK zrobie tak jutro i napisze :-)
  • Poziom 38  
    I jak dla mnie będzie tam oryginał z nr VAG
  • Poziom 9  
    Zobaczymy . Drzwi naprawde nigdy nie były ruszane
  • Poziom 38  
    Nigdy jeszcze nie widziałem w oryginale brose.
  • Poziom 9  
    No i niestety z drugiej strony / prawy tył/ jest taki sam zestaw tylko z oznaczeniem w ktorym inne sa ostatnie cyferki .

1U0959811B to odpowiednik tego silnika po nr VIN znalazłem na czeskiej stronie