Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia XZ Premium - rozmyte tło menu - Android 7.1.1

werix7 18 Sie 2017 19:26 849 9
  • #1 18 Sie 2017 19:26
    werix7
    Poziom 6  

Witam.
    Nie zmieniłam żadnych ustawień i nagle tapeta widoczna w menu stała się rozmyta. Ekran główny i blokady wyglądają normalnie. Przywróciłam ustawienia fabryczne, na początku było ok, ale po kilku minutach tło znowu stało się rozmyte. Jakieś pomysły?

Pozdrawiam :wink:

0 9
  • PLC Fatek
  • #2 18 Sie 2017 19:55
    ZEONpl
    Poziom 10  

Jest to Spowodowane Bardzo Prostą rzeczą :) Tak ma Być :) .
    Jest to robione po to aby tło nierozpraszało Osoby która korzysta z menu :) .
    Uprzedzając pytanie możesz Z'rootować telefon a wtedy możesz to zmienić :).

0
  • #3 18 Sie 2017 20:14
    werix7
    Poziom 6  

ZEONpl napisał:

Tak właśnie myślałam :) Tylko zastanawia mnie fakt, że do tej pory w menu była "normalna" tapeta (kolory były tylko zgaszone, lekko przyciemnione) a system nie pobierał ostatnio żadnej aktualizacji... :lol:
    Osobiście poprzedni widok menu bardziej mi odpowiadał, a ten nawet mnie lekko drażni, ale nie będę z tego powodu rootować telefonu :D

0
  • PLC Fatek
  • #4 18 Sie 2017 21:04
    ZEONpl
    Poziom 10  

werix7 napisał:
    ZEONpl napisał:

Tak właśnie myślałam :) Tylko zastanawia mnie fakt, że do tej pory w menu była "normalna" tapeta (kolory były tylko zgaszone, lekko przyciemnione) a system nie pobierał ostatnio żadnej aktualizacji... :lol:
    Osobiście poprzedni widok menu bardziej mi odpowiadał, a ten nawet mnie lekko drażni, ale nie będę z tego powodu rootować telefonu :D

Nowe Telefony nie kiedy potrafią same aktualizować oprogramowanie telefonu w tle , Jeżeli kożystasz z 3G/4G itp. a nie wifi to uprzedzając pytanie jak skoro je "wyłączam" w trakcie korzystania pobierało w tle :) a aktualizacji niewidzisz bo nie kiedy nie dotyczy ona androida a samego telefonu :/ :) .

0
  • #5 18 Sie 2017 21:25
    badboy84
    Poziom 36  

Kokega troche mija sie z prawdą ale generalnie ma rację co do tego że tapeta w menu jest rozmyta. Może wcześniej nie zwróciłaś na to uwagi ;-)

Telefon sam nie pobiera aktualizacji przez dane komórkowe, trzeba tą opcję włączyć. Po pobraniu i zainstalowaniu się restartuje o co pyta przy kazdej z powyższych czynności.

0
  • #6 18 Sie 2017 21:37
    ZEONpl
    Poziom 10  

badboy84 napisał:
    Kokega troche mija sie z prawdą ale generalnie ma rację co do tego że tapeta w menu jest rozmyta. Może wcześniej nie zwróciłaś na to uwagi ;-)

Telefon sam nie pobiera aktualizacji przez dane komórkowe, trzeba tą opcję włączyć. Po pobraniu i zainstalowaniu się restartuje o co pyta przy kazdej z powyższych czynności.

Z prawdą się nie mijam ;) Kolega miał to samo a się okazało że Xperia XZ Jeżeli się nie mylę że to dokładnie ten telefon miał załączoną opcje automatycznej aktualizacji. A z tym co pisałem o tym systemie chodziło o system sterowania układami :) Też potrzebuje aktualizacji ale niechodzi tu o ....... Mniejsza O to xD

0
  • #7 18 Sie 2017 22:03
    badboy84
    Poziom 36  

Co to niby jest "system sterowania układami"?! Możesz to rozwinąć? Jestem bardzo ciekawy ...

0
  • #8 18 Sie 2017 22:21
    ZEONpl
    Poziom 10  

badboy84 napisał:
    Co to niby jest "system sterowania układami"?! Możesz to rozwinąć? Jestem bardzo ciekawy ...

Cytuję
    "Układy wejść/wyjść to uniwersalne urządzenia przeznaczone do rozbudowy systemów sterowania w celu obsługi dodatkowych sygnałów obiektowych. Wykorzystywane są jako układy rozszerzeń sterowników PLC i kontrolerów PAC i pozwalają na lokalną lub oddaloną rozbudowę systemu. Do wymiany danych wykorzystują wbudowany interfejs, który pozwala na komunikację w przemysłowych sieciach szeregowych, Ethernet oraz Fieldbus.

Słownik:

-(Fieldbus – jeden z protokołów cyfrowych stosowanych w przemyśle i nie tylko do komunikacji urządzeń pomiarowych z systemami rozproszonymi.)

-(PACSystems - to wielofunkcyjne platformy sterowania, obejmujące wiele technologii i produktów, które użytkownik może ze sobą łączyć, dopasowywać i wdrażać w zależności od potrzeb. Ideą systemu PACSystems jest jedno jądro systemu, programowane za pomocą jednego uniwersalnego środowiska narzędziowego i działające na wielu platformach sprzętowych)

-(PLC (Programowalny Sterownik Logiczny) – uniwersalne urządzenie mikroprocesorowe przeznaczone do sterowania pracą maszyny lub urządzenia technologicznego. Sterownik PLC musi zostać dopasowany do określonego obiektu sterowania poprzez wprowadzenie do jego pamięci żądanego algorytmu działania obiektu. Cechą charakterystyczną sterowników PLC odróżniającą ten sterownik od innych sterowników komputerowych jest cykliczny obieg pamięci programu. Algorytm jest zapisywany w dedykowanym sterownikowi języku programowania)
    Tak w skrócie
    .
    Więcej prosze szukać w Google. :) ;)

0
  • #9 18 Sie 2017 22:30
    badboy84
    Poziom 36  

Nie tego dotyczy temat i nie jest to odpowiedzią na pytanie. Wklejasz coś z Google, co nie ma wiele wspólnego z oprogramowaniem telefonu. Zakończymy już może ten off top...

0
  • #10 18 Sie 2017 22:33
    ZEONpl
    Poziom 10  

badboy84 napisał:
    Nie tego dotyczy temat i nie jest to odpowiedzią na pytanie. Wklejasz coś z Google, co nie ma wiele wspólnego z oprogramowaniem telefonu. Zakończymy już może ten off top...

Tu nie chodzi o oprogramowanie telefonu ;) Ale zgodze się ta dyskusja nie ma sensu :). (y)

0