Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba SATELLITE L40-14H - Jaki procesor

JaroFon 18 Aug 2017 21:00 1125 4
    JaroFon
    Level 23  
    Witam. Mam laptopa ja w temacie. W tej chwili jest tam procesor T2310. Jaki maksymalny procesor mogę zastosować na tej płycie?

Toshiba SATELLITE L40-14H - Jaki procesor Toshiba SATELLITE L40-14H - Jaki procesor Toshiba SATELLITE L40-14H - Jaki procesor
    JaroFon
    Level 23  
    Ok. Teraz już wiem jaki procesor mogę dać. W związku z tym mama jeszcze pytanie. Ponieważ trochę się pośpieszyłem i już rozkręciłem tego laptopa do czyszczenie (a nie powiem żeby to było mało rozkręcania żeby dostać się do procesora), przed rozkręceniem nie sprawdziłem jaki jest BIOS i czy aby nie ma jakiegoś nowszego, czy mogę wymienić procesor bez ewentualnej aktualizacji BIOSu? Teraz mam procesor Pentium a chciałbym włożyć jakiś z serii Core 2 Duo. W sumie to nawet nie wiem czy jeżeli wymiana procesora wymaga aktualizacji BIOSu a tego się nie zrobi to co się stanie jeżeli wymieni się procesor bez aktualizacji BIOSu
    Kasek21
    Level 43  
    JaroFon wrote:
    czy jeżeli wymiana procesora wymaga aktualizacji BIOSu a tego się nie zrobi to co się stanie jeżeli wymieni się procesor bez aktualizacji BIOSu

Komputer może nie działać poprawnie, może się nie uruchomić.
    JaroFon
    Level 23  
    A to nie ma tak źle. W ostateczności mogę wymienić procesor a jak będzie konieczność to najwyżej rozbiorę i wrócę do starego procesora. Jednak z tą aktualizacją BIOSu mógłby być problem bo na forum znalazłem temat w którym kolega opisał właśnie ten sam laptop i po aktualizacji BIOSu do 2.00 (a na stronie Toshiba właśnie wersja 2.00WIN jest najnowsza) laptop Mu umarł. Na szczęście dało rady go wskrzesić: Tutaj temat