Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon nie reaguje, nie ładuje się - LG L90

Kukiman 19 Sie 2017 12:04 531 6
  • #1 19 Sie 2017 12:04
    Kukiman
    Poziom 7  

Witam,

Tak jak w temacie - LG L90 przestał mi dzisiaj działać. Wczoraj w nocy się wyładował, rano chciałem podpiąć go do ładowania w samochodzie. Podpiąłem ładowarkę samochodową - zaświeciła się, podpiąłem telefon i po chwili zerknąłem i niestety już się nie ładował. Przestała działać zarówno ładowarka jak telefon - zakładam, że mogło dojść do jakiegoś spięcia? Niestety w temacie telefonów jestem "zielony", pooglądałem go wewnątrz, nie znalazłem śladów przepalenia, osmolenia itp. Nie wiem od czego zacząć sprawdzanie usterki.
    Telefon nigdy nie był zalany, przegrzany itp. - pierwsza taka awaria.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

Dodano po 55 [minuty]:

Będę miał dostęp do "warsztatu elektryka". Sąsiad zajmuje się elektroniką samochodową, jakie rzeczy warto byłoby sprawdzić i wykluczyć ewentualne usterki mając dostęp do sprzętu? Na pewno chciałbym sprawdzić baterię, coś jeszcze można sprawdzić?

Pozdrawiam

0 6
  • #2 19 Sie 2017 12:36
    ZEONpl
    Poziom 10  

Kukiman napisał:
    Witam,

Tak jak w temacie - LG L90 przestał mi dzisiaj działać. Wczoraj w nocy się wyładował, rano chciałem podpiąć go do ładowania w samochodzie. Podpiąłem ładowarkę samochodową - zaświeciła się, podpiąłem telefon i po chwili zerknąłem i niestety już się nie ładował. Przestała działać zarówno ładowarka jak telefon - zakładam, że mogło dojść do jakiegoś spięcia? Niestety w temacie telefonów jestem "zielony", pooglądałem go wewnątrz, nie znalazłem śladów przepalenia, osmolenia itp. Nie wiem od czego zacząć sprawdzanie usterki.
    Telefon nigdy nie był zalany, przegrzany itp. - pierwsza taka awaria.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc
    Dodano po 55 [minuty]:
    Będę miał dostęp do "warsztatu elektryka". Sąsiad zajmuje się elektroniką samochodową, jakie rzeczy warto byłoby sprawdzić i wykluczyć ewentualne usterki mając dostęp do sprzętu? Na pewno chciałbym sprawdzić baterię, coś jeszcze można sprawdzić?

Pozdrawiam

Jeżeli ładujesz z poziomu Samchodu telefon powinieneś mieć odpowiednie urządzenie co optymalizuje dostarczaną energię dzięki czemu niema ryzyka spalenia prawdopodobnie spaliłeś gniazdo i nie tylko dlatego niemożesz naładować telefonu..

0
  • #3 19 Sie 2017 12:52
    Kukiman
    Poziom 7  

Rzecz w tym, że już niejednokrotnie ładowałem telefon poprzez ładowarkę samochodową, aczkolwiek taką pierwszy raz - tzn. z wyjściem na USB i do tego podpiąłem bezpośrednio kabel USB/mikro USB. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu :/
    Jest jakiś sposób na sprawdzenie tego co poszło nie tak? Oraz ewentualnie jak się wziąć za naprawę bądź czy opłaca się 2-3 letni telefon zanosić do serwisu czy lepiej już kupić nowy? Nie jestem osobą zmieniającą telefony co chwilę i raczej ku temu bym się nie skłaniał, aczkolwiek wymiana gniazd, płyty głównej i robota serwisanta, gdyby miała mnie wynieść 200-300 zł to bardziej opłaca mi się wziąć nowy telefon za 500 zł :/

Czy mogę jakoś sprawić, co zostało przepalone i czy samemu mając "ogólną wiedzę" o komputerach i laptopach (tj. potrafię rozebrać laptopa na części pierwsze, wyczyścić, zmienić pastę, wymienić jakąś część, wymienić taśmy itp.), podołam samodzielnej naprawie takiego telefonu/wymianie gniazda?

Pozdrawiam

0
  • #4 19 Sie 2017 12:56
    ZEONpl
    Poziom 10  

Kukiman napisał:
    Rzecz w tym, że już niejednokrotnie ładowałem telefon poprzez ładowarkę samochodową, aczkolwiek taką pierwszy raz - tzn. z wyjściem na USB i do tego podpiąłem bezpośrednio kabel USB/mikro USB. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu :/
    Jest jakiś sposób na sprawdzenie tego co poszło nie tak? Oraz ewentualnie jak się wziąć za naprawę bądź czy opłaca się 2-3 letni telefon zanosić do serwisu czy lepiej już kupić nowy? Nie jestem osobą zmieniającą telefony co chwilę i raczej ku temu bym się nie skłaniał, aczkolwiek wymiana gniazd, płyty głównej i robota serwisanta, gdyby miała mnie wynieść 200-300 zł to bardziej opłaca mi się wziąć nowy telefon za 500 zł :/

Czy mogę jakoś sprawić, co zostało przepalone i czy samemu mając "ogólną wiedzę" o komputerach i laptopach (tj. potrafię rozebrać laptopa na części pierwsze, wyczyścić, zmienić pastę, wymienić jakąś część, wymienić taśmy itp.), podołam samodzielnej naprawie takiego telefonu/wymianie gniazda?

Pozdrawiam

W teorii tak ale rady wole nie udzielać bo to wymaga porządnego wytłumaczenia z pokazaniem w praktyce aby niczego nie zepsuć tak więc najlepszym wyjściem bd wymiana telefonu bo prawdopodobnie z matrycą też coś się stało więc nieopłaca się naprawiać lepiej kupić nowy telefon..

0
  • #5 19 Sie 2017 13:13
    Kukiman
    Poziom 7  

Jest jakaś możliwość sprawdzenia co się spaliło? Jeżeli samo gniazdo - to wymiana w serwisie nie będzie kosztowna.

0
  • Pomocny post
    #6 19 Sie 2017 13:37
    ZEONpl
    Poziom 10  

Kukiman napisał:
    Jest jakaś możliwość sprawdzenia co się spaliło? Jeżeli samo gniazdo - to wymiana w serwisie nie będzie kosztowna.

jest musisz rozebrać telefon i wyciagnąć gniazdo nieodłączając niczego i podłączyć ladowarke i sprawdzić ilość energii dostarczanej ale gnieździe a nie kablu od ładowarki. niepolecam samemu jezeli niema sie pojęcia jak to zrobić..

0
  • #7 19 Sie 2017 13:45
    Kukiman
    Poziom 7  

Telefon "rozebrałem" aby sprawdzić czy nie ma śladów spalenia itp. Brak - aczkolwiek wyjęcie gniazda będzie problemem - gniazdo jest prawdopodobnie przylutowane, nie mam lutownicy ani nic czym mógłbym je odłączyć. Zapytam jak laik - jakich rezultatów powinienem oczekiwać przy takim sprawdzeniu energii ? Możliwe, że elektryk po sąsiedzku by mi to sprawdził, aczkolwiek nie mam pojęcia jak zinterpretować takie wyniki :/

Dziękuję za pomoc :)

0