Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można podłączyć Composite do YPbPr?

Mrowa^ 19 Sie 2017 13:11 435 3
  • #1 19 Sie 2017 13:11
    Mrowa^
    Poziom 15  

Mam dwa telewizory w których zainstalowane jest wejście Component YPbPr.
    W Sony wejście Y pracuje też jako zwykłe Composite Video, więc mogę podłączyć konsolę lub stare DVD.
    W Panasonicu nie ma takiej informacji na gnieździe Y i tutaj pytanie, czy można to podłączyć tak samo jak w Sony?

0 3
  • #2 19 Sie 2017 13:52
    maciej_333
    Poziom 33  

Nie możesz prawdopodobnie tego zrobić. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by spróbować. Masz szansę uzyskać jakiś obraz czarno-biały. Żeby dało się coś takiego zrealizować potrzebny jest stosowny konwerter, zawierający dekoder np. PAL. Podaj dokładny model tego telewizora Panasonic.

0
  • #3 19 Sie 2017 23:03
    stefanisko
    Poziom 12  

YPbPr to jest sygnał zwany "component". Sygnał ten zawiera: Y - zwany również sygnałem luminancji, czyli analogowe dane od czerni do bieli, Pb - zwany składową "niebieską" czyli B-Y, Pr - składowa "czerwona" sygnału analogowego koloru czyli R-Y. Kolor zielony uzyskuje się z równania Y=0,3Ur+0,59Ug+0,11Ub, gdzie U napięcie poszczególnych sygnałów.

0
  • #4 20 Sie 2017 16:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Mrowa^ napisał:
    W Panasonicu nie ma takiej informacji na gnieździe Y i tutaj pytanie, czy można to podłączyć tak samo jak w Sony?

Podłącz, ustaw w menu co potrzeba i zobacz (nic nie uszkodzisz, po prostu obraz będzie lub nie).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo