Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40EH5000W - nie włącza się, dioda miga dwa razy

albinek 19 Sie 2017 15:22 1428 10
  • #1 19 Sie 2017 15:22
    albinek
    Poziom 9  

Po włączeniu klawiaturą lub pilotem dioda zaczyna migać dwa razy, przerwa i znów, itd... Nic dalej się nie dzieje. Nie włącza się. Później żądnej reakcji. trzeba wyłączyć z prądu i znów to samo. Z zasilacza wychodzi tylko 5,3 V. Nie mam schematu i stoję w miejscu z tą naprawą. Podejrzewam zawartość pamięci....
    Ale może ktoś z kolegów miał już ten problem, taką usterkę w takim modelu.
    Proszę o pomoc.

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • #2 19 Sie 2017 17:59
    geryon
    Poziom 17  

Odłączałeś płytę? Jaka reakcja po odłączeniu płyty? Jakie napięcia wychodzą z zasilacza po odpięciu płyty?

0
  • #4 19 Sie 2017 19:35
    itadek
    Poziom 21  

Sprawdź/przelutuj IC204 L201

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 21 Sie 2017 15:16
    albinek
    Poziom 9  

Przelutowałem IC204 i L201. Wyglądały na przegrzane miejsca lutownicze.
    Z zasilacza wychodzi tylko z 12 pin 5,3V Na 14 pin(PS.ON) jest 1,5V
    Na stabilizatorach IC707 i IC708 nie ma żadnego napięcia. Na tym przelutownym IC204 i L201 też nie ma żadnego napięcia. Do płyty głównej z zasilacza tylko to jedno napięcie dochodzi 5,3V. Ciężko jest odnaleźć gdzie ono powinno iść.
    Pin14 wtyku zasilacza jest załączający. Czy podać tam jakieś napięcie, czy do masy? Ale to i tak dużo mi nie pomoże.... Nie mam schematu i ciężko trochę.

0
  • #7 22 Sie 2017 01:19
    albinek
    Poziom 9  

Tutaj na tym linku schematu ideowego nie ma. Dużo jest rzeczy i opisów fabrycznych, ale schematu nie ma.

Pin 14 przewodu zasilającego odpowiedzialny za załączanie zasilacza do trybu pracy połączyłem z pin 12 (5,3V) i okazało się, że telewizor ruszył. Wszystko działa. Zaprogramowałem wszystkie stacje i wszystko jest. Pojawiły się napięcia wejściowe i wyjściowe na stabilizatorach... Wszystko działa tak jak powinno. Ale jak rozłączyłem znów jest to samo.
    Czyli nie jest podawane napięcie STB do załączania odbiornika z procesora. A nie mogę zostawić tak i oddać klientowi z tym połączeniem na stałe. Nie mogą być cały czas zasilane stabilizatory nawet na czuwaniu.
    Szukam usterki pomiędzy procesorem a wtykiem zasilania z sygnałem załączającym, czyli napięciem, które załączy w pełni zasilacz, by mogły się pojawić inne napięcia.
    Ścieszki na płycie głównej są tak małe, że nawet prawie niewidoczne pod lupą.
    Zastanawia mnie czy nie ma jakiegoś błędu w zawartości pamięci, który to mógłby blokować załączanie odbiornika.
    Proszę kolegów o pomoc.

0
  • #8 22 Sie 2017 09:20
    madar
    Poziom 16  

Sprawdź czy IC202 wytwarza prawidłowo 3,3V na main.

0
  • #9 22 Sie 2017 12:48
    albinek
    Poziom 9  

Jest na nim stabilne 3,3V
    Niestety jeszcze sobie z tą usterką nie poradziłem.
    A może jest to sprawa zawartości pamięci? Czy ma może ktoś wsad? Może tam jest to blokowane?
    Może ktoś ma jakieś ciekawe rozwiązanie? Czekam na wiadomości od Was.

0
  • #10 22 Sie 2017 14:43
    madar
    Poziom 16  

Jeżeli idzie go odpalić ręcznie to może zrób upgrade z USB, plik pobierz ze strony Samsunga tylko zwróć uwagę na ostatnie litery w modelu te co są po W...

0
  • #11 23 Sie 2017 22:45
    albinek
    Poziom 9  

geryon napisał:
    Odłączałeś płytę? Jaka reakcja po odłączeniu płyty? Jakie napięcia wychodzą z zasilacza po odpięciu płyty?

Odłączyłem płytę. Wychodzi z zasilacza tylko 5.3V.
    Podświetlenie nie działa, a podobno powinno.

Dodano po 11 [godziny] 13 [minuty]:

Zaprogramowałem programatorem od nowa pamięć i nic się nie zmieniło. Jest usterka elektroniczna. Mnie wydaje się, że płyty głównej. Ale kolega mój uważa, że zasilacza ponieważ po odłączeniu od niego płyty głównej powinno działać podświetlenie a tym Samsungu, a u mnie nie działa. Jak odłączę płytę główna to jest tylko jedno napięcie 5,3V i miga dioda czerwona dwa razy, przerwa i później znów....

Dodano po 9 [godziny] 16 [minuty]:

Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Odbiornik naprawiłem.
    Uszkodzony był malutki tranzystor smd który był wysterowywany przez rezystor z 14 pin gniazda prowadzącego do płyty głównej PS_ON.
    Kończę post i jeszcze raz dziękuję za dyskusję.

0