Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo A400 {POMOCCY}

lisec1 03 Sie 2005 16:08 2731 2
  • #1 03 Sie 2005 16:08
    lisec1
    Poziom 15  

Witam
    Drodzy koledzy ,poszukuję schematu połączeń do tej że praleczki.
    Schemat umieszczony na elektrodzie niestety nie pasuje .
    Dodam że model pralki odczytany z klapki zakrywającej pompkę to:
    A400 20011408407 01 a na dole type ME03
    Programator EC4606.01 B 02
    Bardzo proszę o pomoc i Pozdrawiam.

Napiszę może o co mi chodzi z tym schematem .
    U jednego kolegi przestała nagle pewnego dnia działać pralka .
    Więc zadecydowali o wezwaniu "fachowca" z okolicznej wioski Pana Kazia elektryka który to po kilku godzinach stwierdził że uszkodzony jest programator.
    Kolega myśląc żeby zaoszczędzić na naprawie za którą musiał by zapłacić Panu Kaziowi zakupił sobie sam programatorek za 180zł i zabrał się do wymiany.Odłączył sobie elegancko wszystkie kabelki i podczas podłączania rąbneło go zdziwienie a mianowicie zostało kilka przewodów na których zabrakło oznaczeń, nic się nie zrażając jakoś tam sobie poradził i podłączył w końcu wszystkie... Zdziwienie go dorwało jeszcze większe jak po włączeniu praleczki usterka była taka sama czyli nie działała wogóle .
    Wtedy w rozpaczy i w panice szukał przyczyny i zakupił jeszcze wyłącznik sieciowy po którego wymianie równierz nic nowego nie uzyskał ,pralka jak wryta nic się nie odezwała rozebrał nawet blokade dźwiczek ale że nie wiedział oco tam chodzi to sobie w końcu dał spokój .
    Wtedy zawołał swojego kolege czyli mnie ...Na miejscu w łazience zastałem pralkę porozbieraną i rozgrzebaną gdzie się tylko dało ,na wsuwkach programatora widoczne były nadpalenia od zwarć śrubokrętem ale cóż myślę zobaczę czy można mu w czymś pomóc .
    Po oględzinach okazało się że się troszkę pogubił w przewodach podłączając niepotrzebnie zakupiony nowy programator ,uszkodzona bowiem okazała się blokada dźwiczek po zmostkowaniu której praleczka zaczeła się odzywać .Wszystko by było pięknie bo praleczka nabiera wody pierze sobie wypuszcza ale ma problem z wirowaniem ,mianowicie nie potrafi obracaæ bembnem jak się go pchnie to się kręci .Objaw wskazywał by na uszkodzony kondensator ale podczas prania się nie zatrzyma i pięknie pierze w lewo i w prawo .Podstawiłem nowy kondensator i to też nie przyniosło efektu .Z tąd moja prośba przydał by mi się schemat połączeń tej pralki bo może coś przy podłączeniu programatora jest zknocone lub może ktoś ma jakieś pomysły co do tego typu uszkodzenia ...Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.

0 2
  • #2 05 Sie 2005 14:31
    karol3
    Poziom 25  

Witam .
    Skoro wolne obroty są ok. , a z zachwania wynika że w czasie wirowania silnik otrzymuje napięcie na uzwojenie robocze to jedyną przyczyną uszkodzenia jest przerwa w obwodzie zasilania uzwojenia pomocniczego 2800obr/min . Prawdopodobnie przy wymianie programatora przewód z tego uzwojenia wylądował na innym styku programatora . Spróbuj prześledzić połączenia styków od strony kondensatora . Po włączeniu wirowania jeden biegun kondensatora zostaje połączony z uzwojeniem roboczym . Pozostaje do odszukania styk łączący drugi biegun kondensatora z uzwojeniem pomocniczym i na ten styk podłącz uzwojenie pomocnicze i powinno być po kłopocie . Obydwie pary styków są załączane jednocześnie i tylko w pozycjach wirowania .
    Pozdrawiam .

0
  • #3 06 Sie 2005 00:35
    lisec1
    Poziom 15  

Witam
    Dziękuję za wskazówkę ale już sobie poradziłem ,faktycznie problem tkwił w jednym kabelku który powędrował nie tam gdzie powinien a powinien się znaleźć o jedno miejsce dalej..
    Dziwi mnie to że nikt nie posiada schematu do tej praleczki a ten co jest dostępny na elektrodzie się nie zgadza.
    Pralka działa aż miło .Kolega w szoku że stracił 180zł i ma teraz 2 dobre programatory.:) Jednak sprawdza się tutaj powiedzenie że chytry 2 razy traci...
    Pozdrawiam i jeszczed raz Dziękuję za dobre chęci .

0
  Szukaj w 5mln produktów