Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BEKO WMB 61221 PL PTM - Dzwięk podczas wirowania

19 Sie 2017 21:23 1038 14
  • Poziom 12  
    Witam,Forumowiczów

W załączonym filmie przedstawiam problem. Usterka(dźwięk)występuje podczas wirowania. Przy normalnym praniu jest ok

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

• Poziom 12  
    Posiada Ktoś numery katalogowe (oryginały/zamienniki) do takich łożysk? Nie chcę wklejać linków do sklepów bo pewnie jest to zabronione...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Nie sprawdzałem. Jest to mój debiut jeżeli chodzi o naprawę pralki...

Dodano po 5 [minuty]:

Rozumiem, chodzi o pompę odpływową? Czy pompa pracuje podczas wirowania? W sumie jeżeli uszkodzone byłoby łożysko to wyłoby cały czas. Usterka występuje podczas wirowania i płukania, czyli podczas pracy tejże pompy ,tak ?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Na moje ucho to raczej luz na osi wirnika pompki, czyli do wymiany silnik pompki. Zrób tak:
    1) załącz samo spuszczanie wody i jak hałasuje to pompka - albo coś wpadło albo luz,
    2) zdejmij pasek napędowy z koła i silnika, a następnie zakręć bębnem ręcznie, jeśli hałasuje, to albo coś wpadło, albo łożyska do wymiany (masz zgrzewany zespół piorący, więc w razie potrzeby wymiany łożysk proszę o kontakt na priv, moja firma zajmuję się regeneracją tych zbiorników i tylko tym, więc jesteśmy specjalistyczną firmą),
    3) jeśli nie hałasuje pompka, załącz wirowanie ( bez paska) i posłuchaj silnika, co prawda nie będzie naprężenia od paska, ale jeśli tak głośno hałasuje to i tak powinno być coś słychać.
    Ale raczej to pompka odpływowa.
  • Poziom 12  
    Posiada Ktoś z Użytkowników numer katalogowy pompy odpływowej do tej pralki?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 29  
    Christophorus napisał:
    Czy tak trudno wpisać w wyszukiwarkę hasło "pompa odpływowa BEKO WMB 61221 PL PTM" i sprawdzić czy model pompy z wyników wyszukiwana jest zgodny z tym użytym w pralce?

Pewnie co niektórych myślenie boli ;)
  • Poziom 12  
    Podjechałem trochę amatorką przyznam...:-)qs300 niepotrzebne te złośliwości. Wiele razy pomagałem Użytkownikom w dziale GSM i niejednokrotnie odpowiadałem na pytania również "prowadząc za rączkę" także trochę cierpliwości. Jesteśmy tu by Sobie pomagać
    Dziękuję wszystkim za sugestie. Postaram się opisać jak sprawa z pralką się skończyła
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Numer części 2840940100.
  • Poziom 12  
    Luz, nie obrażam się tak szybko ;-) Pompa wymontowana. Części zamówione. Dzięki bse-bse za numer katalogowy. Pomógł mi w znalezieniu pompy o 50 zł taniej :-) Będę pisać czy pomogło
  • Poziom 12  
    Pompa wymieniona. Pralka chodzi jak nowa :-) Bardzo dziękuję za aktywność i odpowiedzi w temacie. Lecą punkty i zamykam post

Pozdrawiam