Albo styk ochronny posiada "nalot" lub po prostu jest brudny albo słaba jakość połączeń w obwodzie. Na początek skrupulatne oględziny gniazda oraz stanu połączeń.
Do you prefer the English version of the page elektroda?
No, thank you Send me over therebejrutmc wrote:Bingo. Przerwa na PE. Mam jeszcze pytanie. We wszystkich gniazdkach w przypadku pomiarów pętli zwarcia wyniki powtarzalne. W jednym jednak zanotowałem skoki impedancji. Czym to może być uwarunkowane?
kozi966 wrote:Jak widać kolego Kozi66 nie masz racji.Szuka pomocy w sprostowaniu opinii elektryków do których dzwonił. I trzeba mu jasno napisać jakimi wytycznymi ma się kierować przy ,rozmowie z elektrykiem..
opornik7 wrote:Nie rób sobie jaj i nie pisz, że to elektrycy udzielali takich rad.
CYRUS2 wrote:Znów jakaś "ściema" w wykonaniu autora tematu.
jann111 wrote:CYRUS2 wrote:Znów jakaś "ściema" w wykonaniu autora tematu.
A jakie to ma znaczenie?
Czy jest sens "prześwietlać" każdego usera?
Forum jest po to by rozsądni ludzie mogli wyciągać wnioski z wiedzy bardziej doświadczonych, a kto i co z tą wiedzą zrobi, ja osobiście mam to w d....
I nie jest to aluzja do kogokolwiek.
bejrutmc wrote:We wszystkich gniazdkach w przypadku pomiarów pętli zwarcia wyniki powtarzalne. W jednym jednak zanotowałem skoki impedancji. Czym to może być uwarunkowane?
jann111 wrote:Jakim prądem został wykonany pomiar IPZ?
jann111 wrote:Rozsadni, zpojeciem.Czy jest sens "prześwietlać" każdego usera?
Forum jest po to by rozsądni ludzie mogli wyciągać wnioski z wiedzy bardziej doświadczonych
jann111 wrote:Jakim prądem został wykonany pomiar IPZ ?
bejrutmc wrote:Autor nawet nie rozumie pytania.Ik= 381A
R=0,60 ohma
Xl=0,05 ohma
Ulpe=234V
f= 50,0Hz
bejrutmc wrote:Bez komentarza.Po co te teorie spiskowe? Nie ukrywam że zastanawiam się czy sam nie zrobię nowej skrzynki z eSami więc za wszelką pomoc kolegów będę wdzięczny.
bejrutmc wrote:Najgorsze że była to przysługa rodzinna a samo zwrócenie uwagi może być źle odebrane.
bejrutmc wrote:Sam do tej pory jedynie rozdzieliłem PEN przed różnicówką żebym mógł ją przetestować.
emigrant wrote:W domach czy mieszkaniach jest masa sprzętu z zasilaczami impulsowymi.
CYRUS2 wrote:Jak radzisz to uzasadnij dlaczego w jego wypadku charakterystyka "B' jest prawidłowa, a charakterystyka "C" nie jest prawidłowa..
emigrant wrote:Jak coś się nie podoba to uzasadnij dlaczego ma zostać "C". Jak już tak krzyczysz o to słowo "prawidłowe" to miałem na myśli wyłącznik nadmiarowo-prądowy francuski z torem N, który na dodatek jest rozłączalny.
kozi966 wrote:Jeżeli pętla zwarcia na to pozwala, to niech i charakterystyka D będzie
emigrant wrote:Kolega Kozi66 nie wyrażał się krytycznie o wyłącznikach autora tematu.Nie, to ty masz napisać w jakim celu ma być zastosowany wyłącznik nadamiarowo-prądowy o charakterystyce C lub D w mieszkaniu blokowym(użytek domowy).
emigrant wrote:Wiesz co jest nie tak, to zaporoś elektryka i niech wszystko poprawi razem z wywaleniem tych francuskich wyłączników nadmiarowo-prądowych i wstaw prawidłowe o charakterystyce B.
emigrant wrote:Czyli co, robimy pomiary IPZ i wstawiamy każdemu char. D obligatoryjnie jak pętla zwarcia na to pozwala.
emigrant wrote:Napiszesz zaraz, że normy, przepisy tego nie wymagają?
kkas12 wrote:Bo to, że impedancja pętli w gnieździe będzie wystarczająca dla charakterystyki C lub D nie oznacza iż będzie tak samo w gnieździe przedłużacza i na listwie zaciskowej odbiornika z przewodem zasilającym o przekroju np:1mm2. Proszę wyobrazić sobie metaliczne zwarcie L-N chociażby na listwie zaciskowej tego odbiornika czy w przewodzie zasilającym.
kkas12 wrote:Mnie to nie interesuje.
bejrutmc wrote:Ik= 381A
R=0,60 ohma
kkas12 wrote:Ktoś, kto robi pomiary ma w głębokim poważaniu co będzie podłączone do tego gniazda. Pomiar jest wykonany w punkcie zakończenia instalacji.Bo to, że impedancja pętli w gnieździe będzie wystarczająca dla charakterystyki C lub D nie oznacza iż będzie tak samo w gnieździe przedłużacza i na listwie zaciskowej odbiornika z przewodem zasilającym o przekroju np:1mm2.
kkas12 wrote:I co na to poradzisz?A nikt nie zabroni użytkownikowi przyłączyć do takiego gniazda co tylko sobie wymyśli.
kkas12 wrote:Na jakiej podstawie?Więc ja bym zabezpieczenie gniazd taką charakterystyką zakwestionował.
kkas12 wrote:Ja bym taką charakterystykę zakwestionował.
kkas12 wrote:Nie tylko moje.To jest tylko Twoje zdanie.
kkas12 wrote:Tego nie kwestionuje.Ja mam prawo mieć swoje
kkas12 wrote:Ale jaki projekt, czego?ale jak przedstawisz projekt (najlepiej przez Ciebie podpisany) potwierdzający to co twierdzisz to być może je zmienię.
kkas12 wrote:Czy w instrukcji odbiornika jest ZAKAZ podłączania do gniazda zabezpieczonego bezpiecznikiem o chrakterystyce "C" ?Bo to, że impedancja pętli w gnieździe będzie wystarczająca dla charakterystyki C lub D nie oznacza iż będzie tak samo w gnieździe przedłużacza i na listwie zaciskowej odbiornika z przewodem zasilającym o przekroju np:1mm2. Proszę wyobrazić sobie metaliczne zwarcie L-N chociażby na listwie zaciskowej tego odbiornika czy w przewodzie zasilającym.
A nikt nie zabroni użytkownikowi przyłączyć do takiego gniazda co tylko sobie wymyśli.