Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wurth Master AL30-SD-LI - Zamienione w baterii bieguny - uszkodzona ładowarka

20 Aug 2017 09:36 1782 3
 • Level 5  
  Witam, piszę do Państwa z takim zapytaniem. Dałem baterię do regeneracji i okazało się że zostały pomylone bieguny. Wsadziłem baterię do ładowarki i uszkodziła mi się ładowarka. Moim błędem było że po regeneracji nie sprawdziłem biegunów tylko wsadziłem do ładowarki ale kto by o tym pomyślał. Po tym fakcie dioda zaczęła mrugać już tylko na czerwono. Na pierwszy rzut oka były uszkodzone dwa oporniki R206 i R207 co miały rezystancję 0,12 Ω zastąpiłem je 0,12Ω 5W. Do tego znalazłem jeszcze jeden uszkodzony opornik i go wymieniłem oraz diodę. Odpaliłem ładowarkę i zaczęła działać prawidłowo. Bateria miała 12V. Po pewnym czasie zaczęły mrugać dwie diody co na ładowarce oznacza uszkodzona bateria. Sprawdziłem napięcie na baterii i skoczyło na 13,98V. Według mnie powinno sygnalizować naładowaną baterię a nie uszkodzoną. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź
  Wurth Master AL30-SD-LI - Zamienione w baterii bieguny - uszkodzona ładowarka Wurth Master AL30-SD-LI - Zamienione w baterii bieguny - uszkodzona ładowarka Wurth Master AL30-SD-LI - Zamienione w baterii bieguny - uszkodzona ładowarka Wurth Master AL30-SD-LI - Zamienione w baterii bieguny - uszkodzona ładowarka
  [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 43  
  Widocznie po "regeneracji" (trudno nazwać prawidłową regeneracją z zamianą biegunów - dlatego cudzysłów) przez zamianę biegunów została uszkodzona elektronika w baterii i ładowarka nie potrafi odczytać prawidłowo stanu baterii. Właściwie zapewne odczytuje prawidłowo, bo faktycznie jest uszkodzona przez "regeneratora". Warto by sprawdzić ładowarkę na sprawnej baterii jeżeli masz taką możliwość.
 • Level 5  
  Akurat to jest akumulator NI-CD czyli jego cała elektronika to w środku jeden termik , czy mogę włożyć od innego akumulatora 12V ? Niestety posiadam tylko jeden akumulator.
 • Level 43  
  Możliwe, że jest jeszcze jakieś uszkodzenie w ładowarce. Przed intensywnym jego poszukiwaniem warto upewnić się sprawdzając pewnym akumulatorem dedykowanym do tej ładowarki.