Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw golf v 1,9tdi bls - Po wymianie hydropopychaczy i panewek stuka

20 Sie 2017 09:56 2301 7
  • Poziom 15  
    Witam mam taki dziwny problem z silnikiem 1,9tdi bls.
    Postanowiłem że wymienie hydropopychacze oraz panewki wałka.
    Wszystko ładnie poszło.
    Rozrząd na blokady stopki dokrecone 8Nm+90stopni oraz oś dzwigienek pompowtryskiwaczy 20Nm+90stopni.
    Oraz pompowtryskiwacze wyregulowane tzn maksymalnie wcisnieta dzwigienka dokrecony do wyczuwalnego oporu oraz cofniety o 180stopni i dokrecona nakretka kontrujaca.
    Szklanki INA oraz nowe panewki wałka rozrzadu.
    Lecz po złożeniu stuka bardziej niż przed wymiana. Silnik pracował na wolnych obrotach około 20minut oraz około 10 minut na obrotach 1800.
    Rozrzad jest ustawiony dobrze synchronizacja wynosi
    -0,89 podobnie jak i przed wymianą.
    Macie może jakieś pomysły dlaczego stuka?
    Dzwiek dochodzi bardziej z lewej strony od rozrzadu. Dodam jeszcze że czestotliwosc rosnie wraz z obrotami ale głosniej nie stuka
  • Poziom 15  
    Były juz lekkie slady zuzycia popychaczy wiec postanowiłem je wymienic.
    ładnie odpala i chodzi rowno tylko ze stuka
    Dodaje filmik slychac na poczatku
  • Poziom 15  
    Dodam jeszcze ze zaraz po odpaleniu na zimnym po nocy nie stuka. Zaczyna stukac po okolo 5minutach pracy na wolnych obrotach
    Macie jakies pomysly
  • Poziom 35  
    Jeśli jak twierdzisz złożyłeś wszystko poprawnie, to może coś nie tak z ciśnieniem oleju, w wyniku czego hydropopychacze hałasują. Wepnij się manometrem w magistralę olejową.
  • Poziom 15  
    Dziwne jest to ze jak pochodzil z 20 minut zgasilem go i zdemontowalem pokrywe i naciskalem hydropopychacze to sie uginaja tak jak i stare.
    Chyba rozbiore to jeszcze raz i wsadze szklanki do oleju silnikowego i je ponaciskam moze sie odpowietrza
  • Poziom 18  
    Jezeli zamontowane są poprawne panewki i szklanki, olej pełna synteza to zagrzej auto i się po prostu przejedź, napełnią się pod obciążeniem i większym ciśnieniem oleju . W benzynie z reguły klepią szklanki do momentu przejażdżki bo na wolnych obrotach praktycznie nie cichną.
    Dla pewnosci jak pisał kolega, sprawdź to ciśnienie oleju.
  • Poziom 15  
    Witam chyba mi sie wydawało posluchałem innego tdi i ma tak samo. Jestem przewrażliwiony na tym punkcie.
    Wiec dzięki za pomoc temat do zamknięcia