Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL 4131 - Brak ciśnienia wody na ramionach myjących

Bil59 20 Sie 2017 10:33 699 7
  • #1 20 Sie 2017 10:33
    Bil59
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem ze zmywarką Electrolux ESL 4131 (10 lat) brakuje odpowiedniego ciśnienia wody na ramionach myjących.
    Po realizacji programu (pobieranie wody, grzanie, wypuszczanie i suszeniu) i po otwarciu drzwi naczynia na dolnym koszu są zmoczone ale brudne, a na górnym koszu są suche. Sprawdziłem filtry i drożność dopływu i odpływów do pompy myjącej i nic nie znalazłem.
    Po uruchomieniu zmywarki przy zdjętych osłonach bocznych widać jak pompa myjąca pracuje, ale woda a w rurce dopływowej do górnego ramiona myjącego osiąga zaledwie poziom połowy wysokości tej rurki i tylko co kilka sekund podnosi się do końca. Poprzednio po uruchomieniu, zmywarka nabierała wody i słychać było przelewającą się wodę w trakcie pracy, teraz praca je bardo cicha, a po otwarciu drzwi woda nie wylatuje na zewnątrz, tyko widać mały wypływ z otworów na dolnym ramieniu myjącym.
    Proszę o podpowiedź co może być przyczyną obniżonego ciśnienia w pracującej pompie myjącej.

0 7
  • #2 20 Sie 2017 11:16
    Chupacabra
    Poziom 29  

Wyjmij dolne ramię i sprawdź starannie czy jest szczelne na krawędziach. Spróbuj zatkać szczelnie otworki i nalej do niego wody nawet pod lekkim ciśnieniem. Przykład z mojej zmywarki - ramię się rozszczelniło i całe ciśnienie wody uciekało dziurą zamiast napędzać ramiona i chlapać po garach przez dziurki.

0
  • Pomocny post
    #3 20 Sie 2017 21:24
    Robo-technical
    Poziom 27  

Przypuszczam że powoli kończy się życie pompy myjącej - traci swoją wydolność hydrauliczną.
    Ale warto zrobić tak jak kolega wyżej pisze. Czasem coś wpadnie w dysze spryskiwacza lub na łączeniu klejenia spęka i wtedy też woda nie leci tam gdzie trzeba.

Poproś 2 osobę aby na Twoją komendę wyjeła wtyczkę z gniazdka 230V i zachowując ostrożność oraz rozsądek zablokuj czujnik drzwi i zobacz jak woda wypływa z wiatraków i czy się one kręcą. Słabe wylewanie się wody bez kręcenia dysz świadczy że pompa do bani

0
  • #4 21 Sie 2017 08:24
    Bil59
    Poziom 2  

Rozszczelnienie dyszy dolnego spryskiwacza miałem w ubiegłym roku, wtedy do górnego spryskiwacza dochodziło mało wody, ale było słychać mocne uderzenia wody o drzwi z dolnego spryskiwacza i nawet przy zamkniętych drzwiach zmywarki wylewało się trochę wody na podłogę , po wymianie dolnego rozszczelnionego spryskiwacza zmywarka pracowała prawidłowo.
    Myślę, że w moim przypadku sugestia o końcu życia pompy myjącej i utracie wydolność hydraulicznej będzie najbardziej trafna, mam tylko wątpliwości czy wymienić samą pompę czy pompę z silnikiem.

0
  • #5 21 Sie 2017 13:17
    Robo-technical
    Poziom 27  

Napisz nr PNC lub PROD'N to pomyślimy nad rozwiązaniem:)

0
  • #6 21 Sie 2017 17:47
    Bil59
    Poziom 2  

NPC 911636013/01

Dodano po 1 [minuty]:

Przepraszam, oczywiście nr PNC 911636013/01

0
  • #8 22 Sie 2017 09:07
    Bil59
    Poziom 2  

Biorąc pod uwagę cenię pompy wraz z silnikiem + dostawa 496 zł. naprawa zmywarki, która ma już ponad 10 lat wydaje mi się bez sensu,
    bo nowa zmywarka tego samego producenta z 2 letnią gwarancją kosztuje ok. 1100 zł.

Dziękuję za pomoc .

0