Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zwykłe głośniki a telewizor Philips PUS656112

20 Aug 2017 11:20 672 10
  • Level 4  
    Witam, mam taki problem i pytanie do Was jako newbie, otóż podłączyłem sobie do telewizora zwykłe głośniki 2.1 od komputera do gniazda na wyjście słuchawkowe w TV.

Stąd moje pytanie i problemy, bo wcześniej używałem sobie tych głośników podłączonych też do wyjścia na słuchawki w TV ale LG i wszystko śmigało super.

Otóż chodzi mi o to, że w LG kontrolowałem sobie głośność głośników pilotem od TV a w Philips niestety tak się nie da, nawet jak ustawie głośność na 0 to głośniki telewizora się wyciszają a te podłączone niestety dalej grają... Można nimi jedynie kontrolować i ustawiać ich głośność tym pokrętłem od nich, innej opcji nie ma...

Więc co z tym zrobić i jak to ustawić?
    Najlepiej byłoby zrobić tak że głośniki telewizora grają i te dodatkowe też, ale ustawienie głośności ich obu dokonuje się tylko pilotem od TV, wtedy by było wręcz cudownie.

Można tak zrobić?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • User removed account  
  • Level 4  
    Tak, i piszę tam jedynie coś takiego:

"Za pomocą opcji Głośność słuchawek można
    osobno ustawić głośność dla podłączonych
    słuchawek."
  • User removed account  
  • Level 4  
    Ech, a myślałem że istnieje jakiś sposób żeby "oszukać" Philipsa i zrobić tak aby słuchawki były traktowane jak dodatkowe głośniki telewizora...

Na pewno się tak nie da? Może jest jakiś myk aby to zrobić?
  • Level 27  
    Podłącz się pod głośniki w TV - potrzebna będzie drobna elektryczna modyfikacja.
  • User removed account  
  • Level 27  
    Można wpiąć się w tor m.cz. przed wzmacniaczem audio. Elektryczna w sensie, że nie ingerujemy elektronicznie.
  • Level 4  
    Ale da się to jakoś prosto podłączyć czy trzeba rozkręcać cały telewizor?

Mi chodziło tylko o to czy istnieje jakiś sposób na to aby głośnością tych głośników można było sterować tylko za pomocą pilota od telewizora (tak jak w LG) czy trzeba za każdym razem jak chce się przyciszyć/pogłośnić podchodzić do tego kontrolera od głośników?
  • User removed account  
  • Level 4  
    Znaczy że jak chce się przyciszyć/pogłośnić dźwięk w głośnikach to trzeba będzie za każdym razem podchodzić do tego kontrolera od głośników?