Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik basenu do mleka YAPY

volume29 20 Sie 2017 11:23 2469 4
  • #1 20 Sie 2017 11:23
    volume29
    Poziom 8  

Witam.
    Poszukuje dokumentacji do sterownika basenu chłodniczego do mleka firmy YAPY.Sterownik temperatury i mieszadła ma postać dwóch płytek (panel operatorski z przyciskami i wyświetlaczem i moduł wykonawczy z procesorem przekaźnikami i transformatorem) nic nie mogę znaleźć w sieci,żadnej dokumentacji.Na stronach francuskich jest jakiś ślad tych sterowników,ale poza tym nic.Sterownik basenu do mleka YAPY Sterownik basenu do mleka YAPY

0 4
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 20 Sie 2017 13:08
    szymon122
    Poziom 37  

A co się stało ze sterownikiem, że poszukujesz dokumentacji? Coś się uszkodziło? Nie działa? Kontaktowałeś się z producentem?

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 20 Sie 2017 19:33
    volume29
    Poziom 8  

Dostałem do naprawy 8 szt. sterowników od handlarza zbiornikami,każdemu sterownikowi coś dolega.Żeby zacząć je sprawdzać trzeba przynajmniej dokumentacje dotyczącą programowania,nie wspominając o parametrach czujnika temperatury.Zastanawia mnie też istota tak rozbudowanej elektroniki,mikroprocesor do sterowania pracą mieszadła i sprężarki?Z oględzin płytek wnioskuje że sterownik posiada pomiar napięcia zasilającego (transformator jest na 400V).Niestety bez instrukcji programowania nie można tego solidnie przetestować.

0
  • #4 04 Wrz 2017 18:28
    daro31ie
    Specjalista Automatyk

Myśle, że najlepszym rozwiązaniem będzie nowy układ sterowniczy.
    W dzisiejszych czasam można to zrobić na plc w rozsądnych cenach.

0
  • #5 05 Wrz 2017 19:17
    dedek57
    Specjalista - Urządzenia Przemysłowe

ten mikroprocesor to MCHC705B16N, niestety EPROM programowalny przez producenta przy zastosowaniu specjalnego programatora FLASH/EPROM (coś jak bios w komputerach) sam mikroprocesor można nabyć, lecz czysty bez oprogramowania.
    pewnie A3U3.1 to wersja oprogramowania
    Szukając w internecie znalazłem firmę która to naprawia:(z tej strony odczytałem symbol EPROMU)
    http://www.breizelec.fr/en/pylot-regulator-pcb-repair-xml-280_277_302_305-1570.html
    Pewnie natknąłeś się na to samo.
    Możesz do nich napisać z prośbą o diagram tego sterownika, ale podejrzewam że każą podesłać płytki do naprawy. Myślę że daro31ie prawidłowo sugeruje zastosować rodzimy i dostępny układ. Zakładamy że EPROMY są sprawne i nie wyjmowane z cokołu bo wiadomo jak to bywa. Najbardziej wrażliwym elementem w tym układzie podczas pracy są przekaźniki ( styki załączające 12 Amper) to te styki często się upalają.(trwałość ok 100tyś cykli)
    Przesyłam ci całą rodzinę tych "EEPROMÓW" w pdf.
    może jakimiś sekwencjami przycisków można zmieniać parametry choć odnoszą się do temperatury. To jakaś skrócona wersja, bo dwóch przycisków brak. Jest to chyba bardziej regulator niż sterownik.
    Ponadto otrzymałeś je do naprawy od handlarza tymi zbiornikami. Więc handlarz sprzedając zbiorniki sprzedaje je z niezbędną dokumentacją użytkową i instrukcją nastaw na regulatorze + ma kontakt z dystrybutorem, który winien mieć pełną dokumentację. Nastawa temperatury mleka standartowo to 4 do 6 st.C histereza 2st.C.

0
  Szukaj w 5mln produktów