Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pękające przewody w gniazdku

Surior 20 Sie 2017 15:53 1002 11
  • #1 20 Sie 2017 15:53
    Surior
    Poziom 5  

Witam, pytanie brzmi czy oprócz wymiany instalacji da sie uratowac jakoś przewody elektryczne w gniazdku ktore pod wplywem utlenienia (aluminium) pękają gdy cos podłączę. Instalacja ma swoje lata a ja jak narazie nie chce kuć ściany...

0 11
  • #2 20 Sie 2017 16:12
    polaklbn
    Poziom 23  

Krótko bez spamu i na temat?
    Nie.
    Silnika w Titanicu też nie uruchomisz.

0
  • #4 20 Sie 2017 16:33
    deksta84
    Poziom 24  

Przewody Al na złom. Zaproś Elektryka (nie "elektryka"), który sprawdzi instalację stosownym sprzętem pomiarowym. Skąd wiesz, czy gdzieś już nie iskrzy?

0
  • #5 20 Sie 2017 22:00
    r103
    Poziom 24  

Tak doraźnie spróbuj skrócić przewody /obciąć końcówki/. Jeżeli są bardzo krótkie przewody w puszce - przesuń puszkę żeby "wyciągnąć" trochę przewodu ze ściany - dostaniesz się do części przewodu nieruszanej - niezginanej...

Przy okazji można by wykonać pomiary ochrony przeciwporażeniowej jak instalacja bardzo stara - co wykaże ewentualną niezbędną albo zbędną konieczność wymiany ?

0
  • #6 20 Sie 2017 23:24
    UmyslTechniczny
    Poziom 12  

Nie obejdzie się bez kucia i wymiany przewodów. Al nadają się na złom.
    Trochę infantylne pytanie waść zadajesz. :)

0
  • #7 21 Sie 2017 08:01
    CYRUS2
    Poziom 36  

Surior napisał:
    Witam, pytanie brzmi czy oprócz wymiany instalacji da sie uratowac jakoś przewody elektryczne w gniazdku ktore pod wpływem utlenienia (aluminium) pękają gdy cos podłączę. Instalacja ma swoje lata a ja jak narazie nie chce kuć ściany...
    Można czasowo to załatać.
    Ale musisz odkuć trochę do czystego przewodu i przedłużyć przewodem Cu.
    Ale to przedłużenie trzeba umieć dobrze zrobić - czego nie potrafisz.

0
  • #8 21 Sie 2017 09:16
    Darom
    Specjalista elektryk

Ostateczne wyjście...
    Jeśli bardzo, bardzo nie chcesz kuć ... możesz zastosować opcję bezprzewodową..
    Link to TED

pzdr
    -DAREK-

0
  • #9 21 Sie 2017 09:37
    CYRUS2
    Poziom 36  

Zapewniam cię że nie może.

0
  • #10 21 Sie 2017 10:55
    Chris_W
    Poziom 37  

Darom napisał:
    Ostateczne wyjście...
    Jeśli bardzo, bardzo nie chcesz kuć ... możesz zastosować opcję bezprzewodową..
    Link to TED

pzdr
    -DAREK-

Kiedyś czytałem jak Rosjanie coś takiego robili w czasach 70tych (czego oni wtedy nie robili...) - duża hala i bezprzewodowo zasilane wózki widłowe, działało jak transformatory - pierwotne w podłodze i wtórne w wózku - jakoś działało, ale było nieekonomiczne - teraz ładowarki do telefonów też tak robią - więc może to przyszłość energetyki... ;)

0
  • #12 21 Sie 2017 13:14
    Darom
    Specjalista elektryk

Nie no Panowie, z tą opcją bezprzewodową to był oczywiście żarcik. Chciałem trochę kolegę autora podtrzymać na duchu, dać mu cień nadziei, że można inaczej.

pzdr
    -DAREK-

0