Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DMDE odzyskanie zdjęć i filmów

Piotr160292 20 Sie 2017 20:53 1632 29
  • #1 20 Sie 2017 20:53
    Piotr160292
    Poziom 36  

Witam, mam pytanie. Potrzebuję odzyskać zdjęcia i filmy po sformatowaniu i przepartycjonowaniu dysku. Czy ktoś orientuje się, czy DMDE ma jakiś zaczarowany knif na sprawne "wyczesanie" plików po kreślonych rozszerzeniach z zachowaniem drzewa katalogowego? Dysk ma Terabajt pojemności i niestety cholipka nie uśmiecha mi się przeskakiwać przez setki folderów jeden po drugim i szukać...

0 29
  • #2 20 Sie 2017 21:06
    safbot1st
    Poziom 43  

W wersji płatnej DMDE.

0
  • #3 20 Sie 2017 21:12
    melanchel
    Poziom 27  

Myślę, że praca z DMDE odbywa się na wykonanym obrazie? I pokaż widok partycje, czy jest jakiś sens odzyskiwać, jak te dane mogą być już nadpisane (przepartycjonowane)!

0
  • #4 20 Sie 2017 21:33
    Piotr160292
    Poziom 36  

Mam płatną wersję... Na razie nie mam co pokazywać, bo jeszcze skanuje. Myślę, że na pewno coś się uda odzyskać, ponieważ wszedłem w wyniki RAW, dałem odzysk wyrywkowo wybranych plików i zostały bez problemu odczytane w przeglądarce zdjęć/odtwarzaczu filmów... Trzeba koniecznie robić obraz? Myślałem, że obraz robi się tylko w wypadku jak dysk jest umierający i nie wiadomo ile pociągnie...Szczerze mówiąc parę razy odzyskiwałem tym programem bez robienia obrazu i nie było problemu... Generalnie nie nastawiam się na pełny sukces, bo chodzi tutaj o poważną ingerencję w dane, mianowicie zdjęcie partycji+utworzenie nowej na cały dysk(wiem, totalna głupota, ale jakiś "fachman" postąpił jak postąpił)+instalacja systemu, sterowników i programów. Ponadto jakiś geniusz próbował się już bawić się 10 darmówkami i oczywiście zainstalował je na tą jedną partycję z systemem, więc mam kolejny nadpis danych. Ponadto od instalacji systemu minął ponad miesiąc i gdyby nigdy nic był normalnie eksploatowany z tego co widzę po choćby nawet zarejestrowanej historii przeglądanych stron...

0
  • #5 20 Sie 2017 22:21
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Z tego co miałem okazję wykonywać nie znalazłem opcji by dało się katalogować pewne typy plików w DMDE (znalezione po sygnaturach). Zazwyczaj tworzony jest folder zawierający pliki np. jpg, ale pochodzą one z różnych katalogów i mają pominięte oryginalne nazwy. Swoją drogą nie wiem na jakiej zasadzie miałoby to być wykonywane przez program. Struktura katalogów i nazwy plików nie mają nic wspólnego z rozszerzeniem pliku i znajdują się w osobnym obszarze (ponadto może być wiele struktur), a więc wygląda na to, że nie jest możliwe wyszukanie wszystkich tylko np. jpg wraz ze strukturą. Jest opcja szukania plików na partycji, ale musiałbyś trafić na nieuszkodzoną chociaż część dawnego $MFT partycji, lecz wtedy nie wszystkie dane mogą być odnalezione oraz co gorsza może być błędnie zinterpretowanie położenie pliku na dysku.
    P.S. Jak korzysta z systemu live, lub ma podłączony dysk jako drugi z usuniętymi literami partycji to nie musi mieć kopii - o ile nie dokonuje żadnego zapisu na ten dysk.

1
  • #6 20 Sie 2017 22:52
    melanchel
    Poziom 27  

Piotr160292 napisał:
    z tego co widzę po choćby nawet zarejestrowanej historii przeglądanych stron...

Brzmi to tak, jakby nadal był odpalany system na dysku, na którym chce się coś odzyskiwać?

0
  • #7 20 Sie 2017 23:22
    Piotr160292
    Poziom 36  

Tak, jest włączony Windows... Nie miałem wyboru, ponieważ nie mam jak uruchomić spoza Windowsa tego programu. Włożyłem płytę do napędu, skonfigurowałem bootowanie i po prostu płyta jest ignorowana i ładuje Windowsa. Jak ustawiłem 2nd boot device na disabled to pomielił paręnaście sekund i z powrotem wszedł w setup... Żeby było ciekawiej sprawdziłem na 2 swoich kompach i płytka normalnie bootuje... Mógłbym to olać i wykręcić dysk, ale właściciel zabronił mi otwierać laptopa... Niestety ten laptop nie ma klapki, tylko trzeba ściągać cały spód laptopa, a z resztą rzekomo laptop jest na gwarancji...

0
  • #8 20 Sie 2017 23:27
    melanchel
    Poziom 27  

"Profesjonalista" z Ciebie to chyba żaden, robisz to co poprzednicy. Powodzenia życzę w odzysku takimi metodami.

0
  • #9 20 Sie 2017 23:32
    Piotr160292
    Poziom 36  

Nie robię tego samego, bo na razie patrzę czy cokolwiek da się sczytać i chcę sobie zapisać wynik skanowania partycji. W ogóle czy ja gdziekolwiek wspominam o tym, że program uruchomiłem z skanowego dysku i na niego mam zamiar zapisywać dane? No właśnie - nie... Tak się składa, że wiem co robię i program uruchomiłem z klucza USB... Zeskanuje 100% to odczytam sobie 2GB zdjęć na pendrive'a i jak rzeczywiście będzie ok to załatwię dysk na USB i skopiuję na USB, a potem wydzierżawię partycję i zrzucę na dysk klienta... Niestety ja nie mam takiego komfortu jak Ty masz w większości wypadków, że wyjmujesz sobie dysk, zapinasz do siebie i wałek, bo jak pisałem rzekomo sprzęt jest na gwarancji i właściciel zabronił mi go otwierać... Biorąc pod uwagę, że to robię w ramach koleżeńskiej przysługi znajomemu mojego kolegi nie mam zamiaru dokładać do interesu żeby zrobić to jak najleży, bo mogę być pewny, że tych pieniędzy nie odzyskam, bo jakby tej osobie nie zależało i byłaby w stanie wytasować te parę stów to dałaby lapa to Ontracka, czy innego labu i po problemie, a nie pytał się kolegi, czy nie zna kogoś kto temat ogarnie... Z reztą odzyskiwałem już nie raz po rodzinie, a nawet i samemu sobie spod systemu zainstalowanym na pacjencie i nie było problemu..

0
  • #10 20 Sie 2017 23:43
    szkieletor11111
    Poziom 20  

Próbuj, ale myślę że marne szanse.

0
  • #11 20 Sie 2017 23:55
    Piotr160292
    Poziom 36  

Liczę się z tym... Jestem świadomy, że za dużo czasu minęło, no ale cóż... Właściciel sam sobie jest winny, że czekał ponad miesiąc i zaniósł osobie co nie ma programu... Poza tym on już się liczy z tym, że dane przepadły na amen, ale poprosił mnie żebym jeszcze spróbował jak mam DMDE, bo słyszał, że program sporo potrafi i może akurat chociaż jeden folder ocaleje... Wierzę mimo wszystko, że coś z tego będzie, bo jak pisałem poczekałem dłuższą chwilę aż przeskanuje dysk i dane znalazło, i udało się część odzyskać na pendrive'a, więc jakaś szansa jest, że przynajmniej 2-3 foldery może uda się odzyskać jak nie w cąłości to częściowo... Z resztą dziwię się gościowi, że odpuścił temat temu serwisantowi, bo to seriws mu robił tego laptopa... Mnie jakby ktoś robił Windowsa i przez niego straciłbym wszystkie dane to bym nie odpuścił... "Rzuciłbym mu na twarz" tego laptopa i powiedział, że nie obchodzi mnie jak to zrobi, dane mają na dysk wrócić i niech buli za profesjonalny odzysk jak mu się nie chciało danych na dysk USB skopiować... To mnie właśnie wpienia w serwisach, że często serwisy wychodzą z założenia, że to jest problem użytkownika zabezpieczyć dane i tak bez pytania czy nie ma ważnych danych robią sobie format i wałek...

0
  • #12 21 Sie 2017 00:23
    melanchel
    Poziom 27  

Piotr160292 napisał:
    "Rzuciłbym mu na twarz" tego laptopa i powiedział, że nie obchodzi mnie jak to zrobi, dane mają na dysk wrócić i niech buli za profesjonalny odzysk jak mu się nie chciało danych na dysk USB skopiować...

A co to ma wspólnego z Tobą i tym tematem? Może za chwilę napiszesz, że my tu też jesteśmy winni, bo źle podpowiadaliśmy?

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie mój pierwszy post i chyba zrozumiesz co to jest "wywiad", pytanie o wszystkie szczegóły klienta.

Poprawiłem "cytowanie selektywne". Do tego służy przycisk. Zaznaczasz tekst który chcesz zacytować i klikasz przycisk.
    RADU23

0
  • #13 21 Sie 2017 01:26
    mati211p

Dzięki twoim działaniom dane przepadają jeszcze bardziej. Po co brać się za odzysk, skoro dane się i tak niszczy. Ty możesz nic nie nadpisywać, ale Windows robi to za Ciebie.

0
  • #14 21 Sie 2017 04:42
    Piotr160292
    Poziom 36  

Tylko że innej możliwości nie ma. Lepiej spod Windowsa i codzyskać przynamniej moim zdaniem 20%, czy 10%, niż nic... Wszystko rozlazi się o to, że DMDE DOS-owy mi nie chce odpalić, a trzeci raz już piszę, że dysku nie mogę wyjąć, bo właściciel zabronił, więc jak mam niby to zrobić? Tylko taką mam możliwość... Dysk się już zeskanował i z tego co widzę partycje są w przyzwoitej kondycji i wbrew pozorom coś tam udaje się "wyjąć" z tego dysku... Szkoda tylko, że bez zachowania drzewa katalogowego, bo właśnie o to chodziło, bo tych zdjęć jest z przestrzeni 12 lat z tego co włściciel twierdzi, więc ponowne skatalogowanie zajmie mnóstwo czasu, no ale to już nie mój problem...

0
  • Pomocny post
    #15 21 Sie 2017 08:30
    mati211p

Jest jeszcze DMDE pod linux. Da się go uruchomić co najmniej na PartedMagic.

1
  • #16 21 Sie 2017 09:21
    Piotr160292
    Poziom 36  

Hmmm, a widzisz... Dzięki, w takim razie pora przeprosić się z Debiankiem... :D

0
  • #17 21 Sie 2017 11:14
    melanchel
    Poziom 27  

Nie chcę Ci dokuczać, ale co z problemem uruchomienia CD z boot?

0
  • #18 21 Sie 2017 13:29
    Piotr160292
    Poziom 36  

Jak pisałem wyżej. Nagrałem DMDE na płytkę z bootowalnego ISO, włożyłem do DVD i cisza - pomimo 1st boot ustawionego na DVD BIOS zignorował płytę. Sprawdziłem u siebie na dwóch kompach i działa. Tylko na tym laptopie jest lipa. Ogarnąłem już live cd linuxa, poszedł. Mam jednak problem, bo zrzuciłem sobie DMDE na jego pulpit i jak terminalem wchodzę w folder z dmde i wpisuję sudo ./dmde to wyskakuje mi bląd permission denied... :/ Dziwna sprawa, bo spod gparted próbowałem na VM i odpalił, a przecież i to, i to to Debian... Prosiłbym od pomoc Panowie, ponieważ ja z Linuxem miałem styczność jakieś 14 lat temu ostatnio i nie pamiętam dokładnie obsługi terminala...

Dodano po 3 [minuty]:

Hah, ok, mam... Ośmieciło mnie, że jest taka magiczna komenda jak chmod... Już działa... Teraz już nic nie stracę, bo puściłem mu dump'a do pliku na dysk USB, bo dopadłem w atrakcyjnej cenie, więc nie będzie problemu.

0
  • #19 21 Sie 2017 22:10
    melanchel
    Poziom 27  

A tak przy okazji oceń SMART tej "okazji" i później tego dysku z którego chcesz coś odzyskiwać, polecam HDDExpert.

0
  • #20 21 Sie 2017 22:21
    Piotr160292
    Poziom 36  

Spokojnie, aż tak naiwny nie jestem... Dysk jest nowy. :) Pogadałem z kumplem, który ma sklep komputerowy i dał mi upust na WD Passport 1TB...

0
  • #21 21 Sie 2017 22:30
    melanchel
    Poziom 27  

Nie wierz nikomu, zobacz SMART w CDI.

0
  • #22 22 Sie 2017 09:57
    Piotr160292
    Poziom 36  

Spojrzałem mimo wszystko... Dysk jest ok.Poza tym był fabrycznie zapakowany, kabel zgrzany w folii, dysk zaklejony w folii i okrągła taśma była nietknieta, więc 100% nówka...

Dodano po 11 [godziny] 25 [minuty]:

Ktoś orientuje się jak odpalić Linuxa w trybie live w trybie tekstowym? Już po prostu mam tego powyżej uszu... 14. raz go uruchamiam i za każdym razem DMDE kopiuje do pewnego momentu, pojawia się efekt matrixa z artefaktów i laptop zalicza zwiechę... :/ Teraz znowu wywalił komunikat, że wystąpił jakiś błąd i przestał widzieć dysk laptopa, a podobno Linuxy takie stabilne są... Jak tak wygląda mega stabilność w wykonaniu tego systemu to ja dziękuję za taki system operacyjny...

0
  • Pomocny post
    #23 22 Sie 2017 12:17
    rewida17
    Poziom 14  

Kombinacja Alt + np F3 (lub alt+ctrl+F3 nie pamiętam ale na pewno zadziała jedno lub drugie ;) ) i do graficznego jak by było potrzeba albo będzie pod F7 albo F1

ps. Wyrzuci cię do konsoli tty F3=tty3 ;)

0
  • #24 23 Sie 2017 05:48
    Piotr160292
    Poziom 36  

Dzięki, jak patrzyłem to było ponad 180GB, więc może będzie ok.

Dodano po 6 [godziny] 27 [minuty]:

Niestety. d**a... Tp samo, artefakty i zwis... Zaczynam się zastanawiać, czy czasem laptop nie jest walnięty, ale chyba nie, bo pod Windowsem działa bez niczego. Właśnie bootuje od nowa system i spróbuje spod trybu tekstowego... Jak nie to wymyśliłem, że zbootuję windosowskiego DMDE spod Hiren's Boot CD - już nawet wiem jak. Jak też się wykrzaczy to trudno - oddam i w nosie mam. Nie mam zamiaru szarpać się dla 120 zl...

Dodano po 7 [godziny] 51 [minuty]:

O żesz... Miałem kurde nosa - nie zawiesił się gnojek... Już skopiował 87 procent, wiec powinno być ok... Dzięki wielkie za wskazówki jak dziada podejść... :D Nioe ma co, będę musiał jednak gościa deczko więcej przykroić, bo nie popuszczę mu po tycch wszystkich perypetiach co przeszedłem i nerwy sobie wypaliłem...

0
  • #26 25 Sie 2017 12:37
    Piotr160292
    Poziom 36  

Czas i prąd kosztuje. Nie mam zamiaru robić za dpfree tylko dlatego, w że ma skopan go laptopa i nie chce mu się go reklamować...

Potrafię , tylko nie moja wina, że laptop się zawieszał... Okazuje się, że to wina laptopa, bo w Windowsie też się zaczął zawieszać... Dobra, zamykam już temat, bo odsłon mi się wyciągnąć wszystko co chciałem, więc nie ma sensu dalej temat ciągnąć...

0
  • #27 25 Sie 2017 14:12
    linuks
    Spec od komputerów

Poczytaj co mati napisał. Nie masz podstawowej wiedzy na temat odzysku danych i się za to bierzesz. Jeżeli na swoich danych kombinujesz to nie problem ale jak na cudzych to już taki brak profesjonalizmu to zupełna dyskwalifikacja.
    Temat powinno się pokazywać ku przestrodze dla innych jak nie należy się zabierać za odzysk danych.
    Pozdrawiam

1
  • #28 25 Sie 2017 14:18
    Piotr160292
    Poziom 36  

Geez, a ty przeczytaj co pisałem wcześniej. Przecież już robię na kopii, nie dysku. Z resztą jak pisałem w poprzednim poście już wszystko skopiowałem co trzeba. O dziwo na 32GB przepadło tylko 10 zdjęć...

0
  • #29 25 Sie 2017 20:35
    melanchel
    Poziom 27  

I co podasz nam teraz SMART dysku z tego laptopa?

0
  • #30 25 Sie 2017 22:33
    Piotr160292
    Poziom 36  

Już nie mam jak - laptop zwrócony...

0