Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mapa sieci 400, 220 i 110 kV

zbich70 24 Dec 2018 11:11 33357 74
    marwis00
    Level 12  
    haneb wrote:
    Jak na początki to bardzo dobrze zmapowane, ja żadnych błędów nie znalazłem.
    Zaktualizowałem więc dane na mapie: http://ebin.josm.pl/electricity/#9.35/54.1322/17.6636

Na razie nie widzę tej lini na twojej mapie.

Dokończyłem po Zbichu rysować linię Ostrołęka-Olsztyn Mątki
    Dobrze jakby ktoś rzucił okiem, chodzi mi zwłaszcza o to, czy dobrze zrobiłem relacje, bo program dawał jakieś ostrzeżenia (coś mu z rolą w relacji nie pasowało)
    maziizam
    Level 11  
    Brakuje nitki 110V do szybu KWK Borynia-Zofiówka Ruch Zofiówka Szyb Bzie 1 49°55'51.5"N 18°38'17.8"E
    49.930982, 18.638276

Zasilany jest z nitki Zofiówka-Pniówek 110 kV jeden tor. Odczep jest blisko linii 220kV
    220kV Wielopole - Moszczenica; Kopanina - Lískovec i obok niej idą słupy betonowe a na nich jeden tor 110kV. Tu miejsce wpięcia 49°57'52.0"N 18°38'35.7"E
    49.964430, 18.643258
    kablem kawałek idzie pod torem i pod drogą 933 dalej już napowietrznie.

A sama nitka 220kV jest dwu torowa 6 przewodów i tu chyba jest pomyłka

Takie wyposażenie rozdzielni 110kV
    http://rozdzielnice.com/?page=1143
    Wiciu400v
    Level 15  
    Linia 400kV Jaworzno blok 910MW (dwa tory) - stacja Byczyna 400/220kV jest już wybudowana i oddana do użytku, do tego przy samej stacji Byczyna zostały przyłączone dwa tory 400kV że Skawiny i z Tucznawa, tor Skawina-Tucznawa został. Na OSM już jest.
    kopciusopot
    Level 2  
    Witam wszystkich,

Czy jest możliwość udostępnienia zaktualizowanej wersji mapy w formie kmz ?
    poprzedni plik jest z 2017 roku i trochę się już pozmieniało.

Będę bardzo wdzięczny!
  • Helpful post
    zbich70
    Moderator of Electricity
    Ogólnie po roku 2017 temat nieco porzuciłem - brak czasu. Ale co nieco uzupełniłem, raczej w wersji "draft", więc bez publikacji. Trochę pogmerałem w związku z rozbudową sieci NN w północnej Polsce. Sieci 110kV w ogóle nie ruszałem.
    W załączniku ostatnia aktualizacja, niekompletna, brakuje wielu odcinków, ale może się przyda.
    kopciusopot
    Level 2  
    Dzięki! na pewno się przyda.
    Myślałem że te kmz-y to po prostu export danych które widać na mapie online.
    zbich70
    Moderator of Electricity
    kopciusopot wrote:
    Myślałem że te kmz-y to po prostu export danych które widać na mapie online.
    Nie bardzo rozumiem co masz na myśli.
    Plik kmz (czyli skompresowany kml) to po prostu dane wektorowe - współrzędne punktów, grubości i kolory linii, wygląd "pinezek", struktura folderów, opisy itp.
    Plik otwiera się w Google Earth, w którym ortomapa pobierana jest online. Są zapewne inne aplikacje obsługujące kmz/kml, ale ja korzystam tylko z GE.
    kopciusopot
    Level 2  
    Nie sądziłem że ten plik kmz jest oddzielną bazą ręcznie aktualizowaną a jest to jedynie zapisanie bazy danych z mapy http://ebin.josm.pl/electricity do pliku w formacie kmz.
    zbich70
    Moderator of Electricity
    Generalnie podstawowa baza danych jest na openstreetmap.org i aktualizowana jest przez wielu użytkowników.
    Mapa http://ebin.josm.pl/electricity pobiera dane z OSM. Powstała dlatego, że OSM w przeglądarce działa trochę słabo - linie widoczne są dopiero przy większym zoomie, nie kolorują się wg napięcia, nie można odczytać tagów itp.
    Pliik kml/kmz powstał z kolei dlatego, że w edytorze OSM nie można podłożyć ortomapy Google, natomiast podkład Geoportalu ma różne pokrycie i aktualność (raz jest lepiej w Geo, gdzie indziej w Google), zatem część danych była eksportowana z kml do OSM, a część odwrotnie.
    P.Pawel666
    Level 1  
    Witam . Czy mapa uległa jakiejś awarii?? od kilku dni jest kłopot z jej włączeniem .
    Chicken13
    Level 2  
    Witam.

Posiadacie może najnowszy plik kml/kmz?
    zbich70
    Moderator of Electricity
    Chicken13 wrote:
    Posiadacie może najnowszy plik kml/kmz?
    Ja nie mam. Po aktualizacji w 2019 roku, tematu nie kontynuuję.