Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik Schneider ATV12 - regulator Facility explorer FX06

d.fak46 21 Sie 2017 09:24 636 1
  • #1 21 Sie 2017 09:24
    d.fak46
    Poziom 1  

Dzień dobry,

Mam problem ze sterowaniem falownika Schneider ATV12. W szafie sterującej wentylacją były dwa falowniki LG iC5, podłączone do regulatora Facility Explorer FX06. FX06 był podłączony do falowników na zaciski P1 oraz CM (zwarcie tych zacisków powoduje ruch silnika w prawo) i na zaciski 30a oraz 30c (styki zwierają się gdy dojdzie do awarii falownika). Falowniki były ustawione w logice NPN (użycie napięcia wewnętrznego falownika). Jeden z falowników wymieniłem na Schneider ATV12 zmieniłem w ustawieniach na logikę NPN i wykonałem połączenia według instrukcji (SINK użycie wewnętrznego źródła zasilania).
    Problem polega na tym, że regulator FX06 ciągle wyrzuca błąd i nie startuje falowników, do tego blokuje je tak, że nie można zmienić żadnej nastawy. Poniżej wklejam linki do instrukcji falownik oraz regulatora.
    pneumatykanet.pl/wp-content/uploads/2016/11/Instrukcja-programowania-ATV12-PL.pdf Schneider ATV12 schemat połączeń według logiki strona 24
    qnisz.pl/pdf/falowniki/LG/Falowniki_LG_seria_iC5_-_instrukcja_polska.pdf LG iC5 ustawienia logiki strona 9
    cgproducts.johnsoncontrols.com/MET_PDF%5C12011166.pdf instrukcja regulatora FX06
    Falownik Schneider ATV12 - regulator Facility explorer FX06

Z góry dziękuję i pozdrawiam

• #2 21 Sie 2017 23:54
    falowniki.com
    Spec od Falowników

Jeżeli regulator ma wyjście przekaźnikowe do załączania falownika, system PNP czy NPN ma ma najmniejszego znaczenia.
    Dobrze by było abyś narysował schemat połączeń regulator > falownik, bo nijak nie kogę sobie wyobrazić "blokowania nastaw" falownika przez regulator.
    Pozdrawiam.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson