Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zabezpieczanie piwnicy alarmem

pandamix 21 Aug 2017 10:00 1173 10
    pandamix
    Level 11  
    Witam panów i panie,mieszkam w bloku na 1 pietrze i posiadam piwnice w której mam trochę kosztownych narzędzi,chciałbym ją jakoś zabezpieczyć jakimś alarmem najlepiej z powiadomieniem,dodam że mam jedno małe okno i drzwi nie zbyt masywne,czy moglibyście coś doradzić?napięcie w piwnicy to 24v ale nie mam pojęcia czy stałe czy zmienne
    Gienek
    Level 37  
    Z reguły takie napięcie jest zmienne, ale to można sprawdzić przyrządem. Pytanie: czy w piwnicy masz gniazdo sieciowe, czy tylko włącznik? Jeżeli masz gniazdo, to można coś "podebrać" i adoptować zasilanie.
    wniedzie
    Level 14  
    zabezpieczenie mechaniczne (dobre drzwi i może krata w oknie) to podstawa. Wtedy alarm nie będzie Ci potrzebny.

Zakładam, że nie masz dostępu do transformatora obniżającego napięcie do 24V i jest on gdzieś zamknięty.
    Jeśli jest to napięcie przemienne (nie stałe, lub puszczone przez diodę - kiedyś tak się spółdzielnie zabezpieczały przed podbieraniem prądu) to jest nadzieja. Niektóre centralki alarmowe "łykną" to zasilanie bezpośrednio. W ostateczności może trafo z 24V na 230V i wtedy podłączasz, co chcesz.
    No i upewnij się, że masz napięcie w komórce wtedy, kiedy zgasisz światło.

Pamiętaj, że może to być potraktowane przez spółdzielnie jako kradzież prądu, ale kto to sprawdzi? :)
    pandamix
    Level 11  
    wersja kolegi bhtom najbardziej mi odpowiada,czy są jakieś gotowe zestawy z czujkami o mocnym zasięgu?czy mogli byście podać jakieś przykładowe?
    pandamix
    Level 11  
    piwnica jest dość daleko odsunięta od mieszkania przesunięcie to prawie o długość 1,5 klatki,ciężko ustalić jest mi budżet jeśli nie mam w ogóle orientacji cenowej w tej dzedzinie
    krzysiozak
    Level 39  
    Zasilanie z piwnicy może zostać odcięte przez potencjalnego włamywacza.
    Zastanowił bym się nad poprowadzeniem przewodu z mieszkania do piwnicy.
    Może takowy wolny istnieje od starej instalacji telefonicznej.
    Założyciel tematu powinien sam się zastanowić co będzie dla niego najlepsze.
    Gienek
    Level 37  
    Code:
    Zasilanie z piwnicy może zostać odcięte przez potencjalnego włamywacza. 

Też miałem ten problem w garażu. Wykonałem "samoróbkę" systemu z podtrzymaniem na baterii Li-ion 18650. Przy braku zasilania bateria "trzyma" ponad dobę (dokładnie nie sprawdzałem), po powrocie zasilania bateria jest doładowywana i system przechodzi na zasilanie sieciowe. Oprócz tego dostaję SMSa o utracie (powrocie) zasilania. System ma też inne możliwości, ale chciałem napisać tylko o rozwiązaniu po wyłączeniu prądu.