Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer Morele SKY G2960 - Wieszanie się grafiki

21 Sie 2017 11:28 480 10
  • Poziom 6  
    Cześć wszystkim,

potrzebuje pomocy specjalistów :)

Mam taki dylemat:

Podczas grania w Wiedzmina 2 obraz zawieszał się i słuchać czasami było w głośnikach dziwny wieszający się dźwięk. Czasami wywalało z gry do pulpitu. Za jakiś czas to samo zaczęło się robić podczas oglądania filmów w jakości FullHD. Dodam, że grałam wcześniej w Wiedzmina 2 i 3 bez żadnych przeszkód pół roku temu na tym samym sprzęcie.

Przeanalizowałam komputer programem FurMark (tem. po 10 minutach wynosi około 79-85st.). Przeistalowałam sterowniki. Wyczyściłam rejestr. Niestety nic nie pomogło.

Komputer kupiony rok temu (co dodatkowo podwójnie działa mi na nerwy ten fakt) przez Morele. Link do modelu komputera i opisu podzespołów to: https://www.morele.net/komputer-morele-sky-g2960-974953/

Nie wiem co robić, czy oddać komputer na gwarancję czy można jeszcze coś naprawić z pozycji systemowej?

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Zainstaluj i uruchom HWiNFO64 (sensors only), następnie włącz grę, pograj z 10-20min. i zamieść screen z programu.
  • Poziom 6  
    Wrzucam 4 obrazki:

Komputer Morele SKY G2960 - Wieszanie się grafiki Komputer Morele SKY G2960 - Wieszanie się grafiki Komputer Morele SKY G2960 - Wieszanie się grafiki
  • Poziom 43  
    Temperatury CPU są OK.

Zamieść resztę okna z danymi GPU.

Zamieść screen z programu CrystalDiskInfo.

Wykonaj:
    Pobierz stąd: http://www.memtest.org/#downiso
    Rozpakuj, nagraj obraz na płytę i uruchom z niej komputer. Możesz także pobrać wersję na pendrive. (dwa przejścia programu)
  • Poziom 6  
    Na razie dodaje obraz z Crystal:

Resztę nie zdążę zrobić dziś. Jutro lub w środę pobawię się programami. Czas do pracy iść.

Dzięki chęć pomocy. Do spisania się :)
  • Poziom 6  
    Cześć,
    memtest wyszedł jako pass (o ile to dobrze zrobiłam). :)
  • Poziom 43  
    To do sprawdzenia zasilacz i karta graficzna.
  • Poziom 6  
    W jakim sensie do sprawdzenia? Mam oddać skrzyknę na reklamację czy można to sprawdzić najpierw domowym sposobem?
  • Poziom 30  
    evealu napisał:
    Przeanalizowałam komputer programem FurMark (tem. po 10 minutach wynosi około 79-85st.).

No te temperatury to jednak nie są ok. Przy 85 stopniach komputer ma prawo świrować. Jeżeli do takich temperatur dochodzi w grze czy podczas oglądania filmów, to nic dziwnego. Komputer kupiony rok temu i zapewne przez ten czas ani razu nie było czyszczone chłodzenie, nie mówiąc już o wymianie pasty termoprzewodzącej. Od tego bym zaczął, zamiast szukać problemów tam, gdzie ich pewnie nie ma.
  • Red. Komputery FAQ
    W furmarku temperatury są zazwyczaj wyższe niż podczas normalnego użytkowania. Moim zdaniem temperatury też są OK. Przy opisanych przez ciebie objawach, zdecydował bym się na oddanie komputera na gwarancję.
  • Poziom 6  
    Aseri15 napisał:
    No te temperatury to jednak nie są ok. Przy 85 stopniach komputer ma prawo świrować. Jeżeli do takich temperatur dochodzi w grze czy podczas oglądania filmów, to nic dziwnego. Komputer kupiony rok temu i zapewne przez ten czas ani razu nie było czyszczone chłodzenie, nie mówiąc już o wymianie pasty termoprzewodzącej. Od tego bym zaczął, zamiast szukać problemów tam, gdzie ich pewnie nie ma.

Niestety ale także i czyszczenie nie pomogło. Czyszciłam go 2 razy juz w ciągu roku z kurzu. Jeśli chodzi o pastę to rzeczywiście nie wymieniałam tego.

sylweksylwina napisał:
    W furmarku temperatury są zazwyczaj wyższe niż podczas normalnego użytkowania. Moim zdaniem temperatury też są OK. Przy opisanych przez ciebie objawach, zdecydował bym się na oddanie komputera na gwarancję.

Tak chyba zrobię. Dopóki jest na gwarancji to nie chce się nim bawić głębiej, bo potem reklamacji nie uznają.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. i chęć pomocy :)