Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv 4k 55-60 cali co wybrać dobrego. 3D jako gadżet mile widziany.

NorbertW89 21 Sie 2017 14:04 465 8
  • #1 21 Sie 2017 14:04
    NorbertW89
    Poziom 3  

Witam, pisałem kiedyś o nowy tv, jednak skończyło się na tym, że temat jakoś ucichł i teraz wraca. W sumie do DVB-T i filmów przez internet jakoś mi się nie spieszyło z nowym tv, którego możliwości nie wykorzystam. Teraz korzystam z bardzo dobrego źródła tv po światłowodzie, na starym tv FHD jakość jest świetna, co dopiero będzie na UHD. Temat wrócił, więc szukam czegoś 55 a nawet 60 cali, zależy co i czy warto dopłacić. Myślałem nad czymś z Sony albo LG.
    Jak jest z matrycami w tych tv? Samsung podobno ma matryce od LG i jeszcze jakaś firma, której sobie nie mogę przypomnieć. A jak w przypadku LG i Sony? Podobno jakość Sony to dalej wysoki poziom i warto dopłacić?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Jedno i drugie.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać, ale może też wisieć, na razie stoi sobie na stoliku rtv.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Od południa, z boku tv, w oknach rolety.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? LG SL90 42'
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 3D, UHD, Smart tv, 3 HDMI, USB, wejście optyczne, sterowanie głosem
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja światłowodowa, po multicascie 20Mbit/s.
    10 Jakie urządzenia? XBOX 360, kino domowe, czasem PC po HDMI, Pendrive.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? różnie, co to za różnica?
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętnie, chociaż teraz mam błyszczącą i trochę drażni odbijanie się od niej światła.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystko po trochę, sporo sportu i filmów na Canal+ .
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak, ważny sprawdzony, nie wieszający się, szybki system.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, różnie.
    16. Preferencje co do marki? LG/Sony/Samsung - jakoś w tych markach do tej pory przeglądam TV. Jednak Samsung jakoś takie mieszane uczucia budzi, zwłaszcza z niewypałem QLED.
    17. Preferencje co do wielkości? 55-60 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W moim obecnym to jedynie błyszcząca matryca, przez co widzę siebie i otoczenie w tv, zamiast tylko tego co oglądam. Nawet przy zasłoniętych roletach widać minimalne odbicia otoczenia podczas oglądania. Ta matryca działa jak lustro.
    Smużenie obrazu, widoczne bardzo przy kanałach HD.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie, z przewagą na wieczory.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Szczerze mówiąc, nie ustaliłem sztywnej kwoty, ale tak myśle, że do 5000 byłoby ok. Jednak jeśli warto dołożyć, to czemu nie. Czekam na propozycje, by nie kupić jakiegoś drogiego bubla.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - Obojętne, to fajny gadżet.

Co myślicie na przykład o takim (bez 3D) : Sony KD-55XE8096, LG 55UJ7507, LG 55UH950V 55? Ewentualnie z droższych: Sony KD-55XD9305?

• #2 21 Sie 2017 19:42
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

55xd9305 to doskonaly wybor, bo to bardzo dobry tv. W Twoim przypadku mysle ze wystarczylby także model XE9005.
    Jego konkurentem jest o 3 cale wiekszy Panasonic 58EX780.
    To bardzo dobre telewizory klasy średniej na matrycy VA, dosc dobrym poziomie jasnosci HDR i dobrej czerni.

Aby wykorzystac w pelni ich mozliwosci potrzebujesz dostepu do treści w 4k i HDR. (Netflix, Amazon, BluRay UHD)

• #3 21 Sie 2017 20:39
    NorbertW89
    Poziom 3  

Tak sobie teraz pomyślałem, żeby poszukać czegoś w przedziale 4500-5000 zł , przemysleć wszystkie za i przeciw i jak coś, to dołożyć jeszcze, by kupic cos super. Pomóżcie co jeszcze brać i dlaczego :) Aha, nie napisałem co mnie jeszcze denerwuje w tv, czarny = szary w moim obecnym, leciwym tv. Ostatnio jak zacząłem zwracać uwagę, to mnie to zaczyna drażnić, zwłaszcza wieczorami.

• #4 21 Sie 2017 20:46
    Juru666
    Poziom 6  

Zastanow sie nad LG HDR , OLED ... Ogolnie LG wiedzie prym jak dla mnie na ten moment ;)

• #5 21 Sie 2017 20:50
    Ludwik XVI
    Poziom 32  

Tak, jesli czarny to priorytet to wyjsciem jest OLED. Nieskonczony kontrast i doskonała czerń.
    Zdecydowanie najlepszy obraz na rynku.
    Do 5 k pln kupisz model sprzed 2 lat FHD czyli LG 55EG910v

• #6 21 Sie 2017 21:48
    NorbertW89
    Poziom 3  

Oled raczej nie kupie w tej cenie. A fhd w ogóle nie jest brane pod uwagę. Z tą czernią to chodziło bardziej o "znośną szarosć", czytałem coś, ze sony ma kilka dobrych modeli z przyzwoitą czernią. LG wiedzie prym w jakim sensie?

• #7 22 Sie 2017 00:19
    Juru666
    Poziom 6  

Technologicznie i jakosciowo ...tak jak wczesniej zaden telewizor nie mial podjazdu do Sony tak teraz LG jest na topie ...owszem sa modele innych firm ktore zasluguja na uwage ale ja bym szukal LG ..Czytalem obszerny artykul na temat LG i tam bylo wszystko wyjasnione ...teraz juz nie pamieetam oczym bylo dokladnie :P

• #8 22 Sie 2017 12:38
    NorbertW89
    Poziom 3  

Juru666 napisał:
    Technologicznie i jakosciowo ...tak jak wczesniej zaden telewizor nie mial podjazdu do Sony tak teraz LG jest na topie ...owszem sa modele innych firm ktore zasluguja na uwage ale ja bym szukal LG ..Czytalem obszerny artykul na temat LG i tam bylo wszystko wyjasnione ...teraz juz nie pamieetam oczym bylo dokladnie :P

Hmm, szukałem w czym LG jest lepszy, wyczytałem tylko, że wiekszość firm kupuje od LG matryce. Masz jakieś szczegóły głębsze, co przemawia teraz za LG ? W sumie do tej pory miałem kilka LG, ale to raczej brak obeznania tematu i brałem co mi się podobało, a kiedyś to na topie był samsung.

• #9 22 Sie 2017 16:38
    Juru666
    Poziom 6  

Samsung byl po Sony ;) poszukam tego artykulu to napisze albo link wkleje narazie cierpie na hroniczny brak czasu :(

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson