Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór odpowiedniego wysokotonowca do dużych kolumn podlogowych na Vistaon W300

karol90098 21 Sie 2017 17:36 813 1
  • #1 21 Sie 2017 17:36
    karol90098
    Poziom 10  

Witajcie, kontynuuje moję Diy zaczęte jakieś 2 lata temu I potrzebuję pomocy w doborze wysokotonowców. Założenie to duże kolumny do salonu z kuchnią około 50 m2, które w 90 procentach będą służyły do spokojnego słuchania muzyki głównie technicznej, filmowej I każdej innej która fajnie I czysto brzmi. Czasem tez będą musiały zagrać na domówce. Juz dwa lata temu dokonałem wyboru I kupiłem :

- niskie tony - Visaton W 300, 90 litrow BR z przodu strojony na 34hz
    - srednie tony - Tonsil gdn 17/50/2
    - wysokie tony - ??? Dt94 ? Sc10n? Coś innego?
    -zwrotnice - zlecę przemierzenie I projekt, wykonywac bede sam.
    Lubię szczegółowe I raczej ostre wysokie, ale koniecznie bez sybiliantów. Budżet najlepiej koło 200 zl za komplet, ale jak warto dołożyc to prosze o propozycje. Jak najbardziej mogą być używki.

Pytam o wybór głównie dlatego, że kolumny są dosyć spore I nie jestem pewny czy wysokotonowce montowane rownież w np monitorach dadzą sobie tutaj radę.

0 1
  • #2 21 Sie 2017 18:19
    marian133
    Poziom 37  

Najtańszy fajnie grający głośnik wysokotonowy to ALX STX-a.
    Mimo tego że jest aluminiowy nie sypie piachem.

karol90098 napisał:
    - wysokie tony - ??? Dt94 ? Sc10n? Coś innego?

SC10n od razu sobie odpuść, ten to faktycznie sypie piachem :)
    Kiedyś był popularny, ale teraz mamy więcej lepszych głośników w podobnej cenie.

VIFA DX25TG-59-04 gra spoko.

karol90098 napisał:
    -zwrotnice - zlecę przemierzenie I projekt

To może uzgodnij wybór wysokotonówki z projektantem?
    To nie jest tak że Ty sobie wybierzesz byle jakie głośniki i maja z tego wyjść super kolumny, bo oddajesz je na pomiary.
    Głośniki muszą do siebie pasować.

karol90098 napisał:
    Pytam o wybór głównie dlatego, że kolumny są dosyć spore I nie jestem pewny czy wysokotonowce montowane rownież w np monitorach dadzą sobie tutaj radę.

Wysokotonówka po filtracji dostaje zaledwie kilka watów, więc prawie każde głośniki użyte w 2way przeżyją aplikację w 3way (po odpowiedniej filtracji).
    Kwestia tylko ich efektywności.
    Ten W300 nawet gdyby był cięty na 500Hz to nie dociągnie do 90db, a tyle ma prawie każda wysokotonówka kopułkowa.

0