Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo 400V czyli trzy fazy + rura.

Łukasz-O 28 Sie 2017 21:25 15666 68
    Wiciu400v
    Poziom 15  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Wiciu400v napisał:
    jak wiadomo PE do żyrandola nie jest potrzebny 😉

Tu żeś kolego przesadził i odszczekaj to jak najszybciej. Widziesz zdjęcia wyżej?
    możemy się spierać o to ale prawda jest taka że żyrandola raczej się nie dotyka raczej też nie pod napięciem i wiele osób nie podłącza PE, wiele żyrandolów fabrycznie nie jest przystosowane do podłączenia przewodu PE np żyrandole z drewna. Ten akurat "potrzebuje" więc niech kolega puści teraz przewód 4x1,5 nic nie stoi na przeszkodzie co nie ??? Każdy robi jak uważa. Z tego co wiem to temat nie dotyczy żyrandola
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka
    Wiciu400v napisał:

możemy się spierać o to ale prawda jest taka że żyrandola raczej się nie dotyka raczej też nie pod napięciem i wiele osób nie podłącza PE, wiele żyrandolów fabrycznie nie jest przystosowane do podłączenia przewodu PE np żyrandole z drewna. Ten akurat "potrzebuje" więc niech kolega puści teraz przewód 4x1,5 nic nie stoi na przeszkodzie co nie ??? Każdy robi jak uważa. Z tego co wiem to temat nie dotyczy żyrandola

Głupoty piszesz i tyle.
    Wiciu400v
    Poziom 15  
    Łukasz-O napisał:
    Wiciu400v napisał:

Głupoty piszesz i tyle.

Ja tylko stwierdziłem fakt że wiele osób nie podłcza PE wiecie ile jest takich osób ??? Więc gdzie te głupoty ???
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka
    Wiciu400v napisał:

Ja tylko stwierdziłem fakt że wiele osób nie podłcza PE wiecie ile jest takich osób ??? Więc gdzie te głupoty ???

Wiele ludzi jeździ też po pijaku samochodem.
    Wiciu400v
    Poziom 15  
    Ja na przykład w domu mam wszystkie drewniane żyrandole i nie ma gdzie podłączyć PE mam też "halogeny" w suficie i tu podobnie nie ma gdzie podłączyć PE, gdy bym robił u klienta to bym podłączył oczywiście jak by miał przystosowany żyrandol czyli np metalowy. I powiem na zakończenie tyle ch** mnie to obchodzi jak ktoś sobie podłącza żyrando to jego problem jak dla mnie to może sobie bawet faze podłączyć na obudowe... tyle samo interesują mnie pijani kierowcy to ich życie są doerośli i wiedzą co robią... tak że sory.

Dodano po 10 [minuty]:

Wiciu400v napisał:
    Ten akurat "potrzebuje" więc niech kolega puści teraz przewód 4x1,5 nic nie stoi na przeszkodzie co nie ???
    prawidłowe rozwiązanie zgodne z obecnymi normami też podałem... więc w czym probłem ?
    krisRaba
    Poziom 27  
    Wiciu400v napisał:
    I powiem na zakończenie tyle ch** mnie to obchodzi jak ktoś sobie podłącza żyrando to jego problem jak dla mnie to może sobie bawet faze podłączyć na obudowe... tyle samo interesują mnie pijani kierowcy to ich życie są doerośli i wiedzą co robią... tak że sory.

Niestety w obu przypadkach pole rażenia nie ogranicza się do wspomnianych osobników. W przypadku instalacji elektrycznych najczęściej "magik" wie co narobił (choć czasem też nie rozumie i nie jest świadom zagrożenia, bo w danej chwili "nie kopie"), ale osoby postronne nie wiedzą i to przeważnie one ucierpią. Natomiast pijani kierowcy potrącają również pieszych i powodują kolizje z innymi pojazdami, a nie tylko drzewami, więc ogólnie we wspomnianych sytuacjach nie jest to tylko sprawa tej jednej osoby.
    merlinekII
    Poziom 15  
    Może stara rozmowa ale kwiatki typu z początku rozmowy widuje nie raz, a rekordzistą jest gospodarz co chciał podpis i pieczątkę na jakimś papierku z montażu przepływowego podgrzewacza w łazience........ mówię spoko sprawdzę i podpiszę..... wchodze do łazienki a tam podgrzewacz nad wanną za kotarą..... bo stary tak wisiał więc w czym problem. dostał nakaz demontażu chyba ze znajdzie jelenia co to podpisze :(.

a co do żyrandola to nikt nie wspomniał o kabelku żółtozielonym podpisanym na kostce L2 az prosi się o takowe podpięcie przy ubezpieczycielu...... bo on zakwestionuje podłączenie PE do podpisanej kostki jako L2.

Z drugiej strony w razie wykorzystania przewodu do innego celu (zółtozielony jako faza dla drugiego obwodu) chyba jest możliwość zaznaczenia przeznaczenia przewodu za pomocą koszulki odpowiedniego koloru a przy plastykowym żyrandolu PE raczej nie konieczne.

PS
    Przez metalowe gniazdo kiedyś kolega mało nie skończył żywota bo gniazdko się machało i pechowo oderwana faza dotknęła obudowy. na drugi dzień znikły w garażu metalowe i pojawiły sie plastiki
    750kV
    Poziom 23  
    Co do żyrandola, to listwa zaciskowa (kostka) została przy montażu obrócona o 180°. Zapewne Chińczyk nie spojrzał na spód z opisem. Piszę o Cińczyku, bo to ,,CE" proporcjami wygląda na ,,China Export".