Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus RT-AC51U WDS z Alcatel Link Zone

rosiu26 21 Aug 2017 22:58 1053 10
 • #1
  rosiu26
  Level 5  
  Jak w temacie jak połączyć przez WDS te dwa routery, próbowałem z TP-Link i wszystko poszło jak po maśle (ale był pożyczony i musiałem oddać ),w asusie robię według instrukcji i klapa nic nie działa, Asus ma najnowsze oprogramowanie wgrane z serwisu Asus, nie wiem co zrobić już z tym fantem, DHCP wyłączyłem kanały te same 11 Band 2,4 GHz.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  matek451
  Network and Internet specialist
  WDS to zawodny tryb, działa z reguły na sprzęcie jednego producenta. To że zadziałał ci z między tym szajsem Alcatela a TP-linkiem to przypadek. Z Asusem nie chce działać bo widać ten typ tak ma. W jakim celu chcesz uzyskać WDS z Alcatelem ?
 • #3
  rosiu26
  Level 5  
  Chce przedłużyć sygnał alcatel w domu, już zakupiłem tego asusa wgrałem najnowszy software, ciekawostka podczas odświeżania strony widać funkcje reapeter Mode ale tylko przez chwilę potem jest tylko AP Mode i domyślny bezprzewodowy.
 • #4
  matek451
  Network and Internet specialist
  Pomysł z przedłużaniem sygnału słaby tym bardziej za pomocą repeatera czy WDS. Oznacza z reguły brak stabilności oraz przycięcie prędkości o połowę. Wybór routerka MiFi do zastosowań domowych kiepski a już tego Alcatela wręcz tragiczny. W domu buduje się sieć w oparciu o stacjonarny router LTE a w przypadku problemów z zasięgiem sieć rozbudowuje się o dodatkowe AP podpięte do routera głównego po LAN, kablem lub transmiterami PLC po sieci elektrycznej.
 • #5
  rosiu26
  Level 5  
  Tego Alcatela dostałem w Play, sprzedawca zapewniał mnie co do Asusa że da radę z tym routerem więc kupiłem, da radę chociaż skonfigurować Asusa przez USB bo ma wsparcie modemów 3G/4G
 • #6
  matek451
  Network and Internet specialist
  Sprzedawca zrobił cię w bambuko i wcisnął najgorszy sprzęt jaki jest w ich ofercie. Dla mnie jest wart 0 zł, to elektrośmieć za którego zapłacisz 24x 10=240 zł. Jeśli nie minęły dwa tygodnie idź i oddaj mu to jak najprędzej. On nie ma pojęcia co sprzedaje a tym bardziej o sieciach i routerach. Ten szajs nie posiada złącz anten zewnętrznych, brak mu portów LAN. Posiada ubogie FW a Alcatel nie zapewnia żadnego wsparcia. Sprzęt Alcatela to niekończące się problemy. Nikt zorientowany nie weźmie go nawet za darmo a tym bardziej nie będzie budował stacjonarnej sieci w domu w oparciu o zabawkę. Spróbuj podłączyć szajs do Asusa po USB i zobacz czy widzi go jako kartę sieciową.
 • #7
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  matek451 wrote:
  Jeśli nie minęły dwa tygodnie idź i oddaj mu to jak najprędzej.

  Jeśli kupił to w salonie to już "po ptakach".
 • #8
  matek451
  Network and Internet specialist
  Nie, w umowach teraz jest opcja SPRAWDŹ I KUP , czyli można odstapić od umowy w ciągu 14 dni od zakupu, nawet w salonie.
 • #9
  rosiu26
  Level 5  
  Nie mogę już oddać Alcatela, niestety po podłączeniu do Usb nie wykrywa go, co prawda Alcatel ładuje sie ale przecież usb ma w sobie już napięcie do ładowania.
 • #10
  matek451
  Network and Internet specialist
  Trzeba by sprawdzić jak działa AC51U z tym Alcatelem na alternatywnym sofcie Padavan. Kolega z Krakowa uruchomił na nim AC51U z mobilnym routerem E5372 https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15962822&highlight=#15962822 Soft do pobrania https://bitbucket.org/padavan/rt-n56u/downloads/RT-AC51U_3.4.3.9-099_full.trx Robisz na własne ryzyko, możesz napisać na PW do kolegów z tego tematu Bo konsultant z Play to ci raczej nie pomoże. Tak to wyglada z E5372+ AC51U z Padavan https://www.youtube.com/watch?v=jsp8z9qYSnw
 • #11
  retciak
  Level 6  
  Hej, właśnie miałem dziś problem z podłaczeniem Alcatela Link Zone, zainstalowałem firmware od padavana do wersji AC750, niestety nigdzie nie mogłem znaleźć hasła, ale miałem przy sobie programator do pamięci SOP16/SOIC i udało sie dostać do panelu, i najlepsze że udało się bez brickowania routeru :D