Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie elementów na 12V z 230V

03 Sie 2005 19:08 3583 11
  • Poziom 11  
    Jeśli mam układzik do włącznika zmieszchowego na 12V.A chcąc go przerobić na 230V to wystarczy kupić te same części ale pow. żę na 230V? czy np. musze zmieniać pojemność kondensatorów itd. ,czy foto tranzystory też są na 230V? i czy wogule reszta części będzie? Jak będzie potrzeba to moge zamieścić schemat z góry thx za pomoc
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 29  
    Lepiej zostawić układ by działał nadal na 12V i dobudować zasilacz sieciowy z 230V.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Ja chce to wsadzić w lampe ogrodową więć na zasilacz niema miejsca
  • Poziom 42  
    Zamieść schemat, bo bez niego nie da się pomóc
  • Poziom 42  
    Witam! Zrób to na tria ku, nie potrzeba w tedy żadnego trafa.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Dokładniej analizując schemat widze że będe potrzebował jednak nowego włącznika bo ten za dużo bym musiał przerabiać.ale dzięki za porady
  • Poziom 34  
    Zrób zasilacz beztransformatorowy, będzie mało miejsca zajmował. Jednak użyć go można tylko w przypadku, gdy masz jako element wykonawczy przekaźnik.
  • Poziom 18  
    No ja również ci polecam zasilacz beztransformatorwy :) Mały, tylko dwie diody prostownicze, dwie Zenera, dwa kondensatory i rezystor.
    naprawdę dobry projekt. Ja wykonałem takie 3 i spisują się znakomicie, tyle że nie wolno ich mocno obciążać. Ale z twoin pzrypadku ja na małym przekaźniku to może być :)

Masz tu prosty schemacik:
  • Poziom 34  
    Ja dodaję swoje "trzy grosze" i podaję inny wariant zasilacza beztransformatorowego. Pamiętaj tylko o braku separacji galwanicznej od sieci i ograniczonej wydajności prądwej, o której pisał już kolega. Wydajność prądowa mojego schematu to jakieś 80mA. Należy też pamętać o zachowaniu ostrożności z tymi układami. Tu nie ma żartów !
  • Poziom 29  
    Witam
    Tu nie ma żartów, napisał - maciej_333-
    Swieta prawda ,wykonanie własnymi siłami i to do ogródka na 220~
    ( bez atestu) nie polecam. Ja widze to z transformatorem ,odpowiednim.
    Uzwojenia z seperacja .tak jak są zbudowane transformatory bezpieczeństwa.
    Zasilacz nie musi być w lampie lecz np.w domu.
  • Poziom 12  
    Srup sopie kabel do chatki - fyłancznik nie morze być pszeciesz sainstalofany f lampie - lampa świci i zropi ci siem s tego generator. A tak umienścisz wyłancznik na ścianie domu i byndziesz miał zasilanie niskim napienciem.
    P.S. Może napisałem to nieco upierdliwie, ale warto, żebyś pomyślał o zainstalowaniu jakiegoś spell-checker'a, bo czytając aż w oczy kłuje.
  • Poziom 29  
    byrek - a ciebie co ugryzło - cebule odsuń od koma.