Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

cyfrowy polsat/ antena 90 - słaby sygnał z antenty 66%

22 Aug 2017 13:15 5499 10
  • Level 9  
    Witam.

Dlaczego nie mogę ustawić wiekszego sygnału z anteny niz 66 %. Kupilem nie dawno antene 90 bo byla 60. Miąłem nadzieję, ze to poprwi siłe sygnału jednak nic z tych rzeczy siła sygnału jest taka sama. Dlaczego ??
    Antena ustawiona jest tak.. cyfrowy polsat/ antena 90 - słaby sygnał z antenty 66% cyfrowy polsat/ antena 90 - słaby sygnał z antenty 66% cyfrowy polsat/ antena 90 - słaby sygnał z antenty 66%
  • Level 34  
    Czym ustawiałeś antenę? Konwerter tez powinien być skręcony. Jaka długość kabla i jego jakość?
  • Level 9  
    Antenę ustawiałem ręcznie patrząc na siłe sygnału. Najzwyklejszy kabel koncentryczny. Konwerter skręcić?? Ale jak ? Długośc kabla do jednego tv oko 10 m dekoder z cyfrowy polsat, do drugiego ok. 30m siła 100 % jakos 27 % dekoder nc +
  • User removed account  
  • Level 43  
    Przed czaszą nie ma przeszkód, nic nie zasłania?
    Do ustawienia wystarcza dekoder, jego wskazania.
  • Moderator of SAT
    Wysięgnik uchwytu konwertera nie jest zdeformowany?
    Konwerter obracasz w uchwycie o kilka stopni.
  • Level 10  
    Należy pamiętać, że dekoder może wyświetlać zmianę siły sygnału z opóźnieniem. Dlatego ustawiając antenę wykonujemy minimalny ruch talerzem i odczekujemy chwilę na odświeżenie wartości na ekranie.
  • User removed account  
  • Level 37  
    To jaki ten dekoder? Najpierw piszesz o małej sile, potem o jakości. To jak?
  • Level 38  
    simhak wrote:
    Wysięgnik uchwytu konwertera nie jest zdeformowany?

Ten model Coraba tak ma.
    cyfrowy polsat/ antena 90 - słaby sygnał z antenty 66% cyfrowy polsat/ antena 90 - słaby sygnał z antenty 66%
    BATMANZKS wrote:
    Antenę ustawiałem ręcznie patrząc na siłe sygnału

Ważniejsza jest jakość.
    BATMANZKS wrote:
    Konwerter skręcić?? Ale jak ?

Na drugim zdjęciu widać że konwerter masz ustawiony niemal pionowo. Stojąc przed anteną kręcisz nim delikatnie w lewo. W Twojej lokalizacji powinno to być ok. 6° od pionu.