Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Tonsil - jakie głośniki dobrać do Radmor 5102-TE Quasi Quadro

ŁysyŁukasz 22 Sie 2017 13:46 918 6
  • #1 22 Sie 2017 13:46
    ŁysyŁukasz
    Poziom 2  

Hej wszystkim,

Posiadam stare kolumny Tonsil, ze starymi głośnikami (jak na zdjęciu). Niestety ze wględu na swoje lata kolumny nie grają najlepiej. Chciałbym odnowić ten sprzęt, żeby kolumny grały jak kiedyś. W jednej kolumnie jest głośnik aiwa (ktoś kiedyś pewnie wymienił) a w drugim już oryginalny Tonsil.
    Oznaczenie starych głośników:
    1-Tonsil GD 16/25
    2-Tonsil GDW 9/15/9
    3-Tonsil GWD 5/40/5
    Napisałem do sklepu Tonsila z poradą jakie zamienniki mógłbym kupić i dostałem info, że mogę zasosować następujące:
    1- GDN 16/30 lub GD 16/25
    2- GDW 9/60/2
    3- GDWK 7/50/19 lub GDWK 8/10/1

Z racji, że nie jestem obeznany w tym temacie, możecie mnie poinstruować czy rzeczywiście to będą dobre głośniki? Jaką zwrotnicę mógłbym do nich dobrać i czy może są jeszcze jakieś inne tańsze głośniki bo te kosztują ponad 300zł. Kolumny Tonsil - jakie głośniki dobrać do Radmor 5102-TE Quasi Quadro
    Dodam, że kolumny służą głównie do ogladania filmów i czasem do słuchania różnego rodzaju muzyki.
    Dodatkowo są podłączone do Radmora 5102-TE Quasi Quadro.

Co mi polecicie ? Może jakieś gotowe zestawy głośników wraz z zwrotnicą?

Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 22 Sie 2017 15:28
    shadow0013
    Poziom 34  

Wpisz na googlach - regeneracja głośników - daj do zrobienia lub zrób sam.

0
  • #3 23 Sie 2017 15:39
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 27  

shadow0013 napisał:
    daj do zrobienia lub zrób sam.

lub daj do zrobienia w Tonsilu.

Przydałyby się jakieś wyraźniejsze zdjęcia (poszczególnych głośników i kolumn) - można by coś więcej powiedzieć na temat kosztów.

0
  • #4 24 Sie 2017 08:00
    ŁysyŁukasz
    Poziom 2  

Poniżej zdjęcia jakie na szybko udało mi się zrobić.
    Kolumny Tonsil - jakie głośniki dobrać do Radmor 5102-TE Quasi Quadro Kolumny Tonsil - jakie głośniki dobrać do Radmor 5102-TE Quasi Quadro Kolumny Tonsil - jakie głośniki dobrać do Radmor 5102-TE Quasi Quadro Kolumny Tonsil - jakie głośniki dobrać do Radmor 5102-TE Quasi Quadro Kolumny Tonsil - jakie głośniki dobrać do Radmor 5102-TE Quasi Quadro Kolumny Tonsil - jakie głośniki dobrać do Radmor 5102-TE Quasi Quadro

0
  • Pomocny post
    #5 24 Sie 2017 11:22
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Te kolumny nawet na oryginalnych głośnikach to wyjątkowe padło.
    Miałem je, słuchałem wiem o czym piszę. Każde inne (nawet wiekowe ZG10c) zagrają o kilka klas lepiej.
    Moim zdaniem nie opłaca się renowacja tych kolumn, bo nijak z nich nie zrobisz lepszych. Wymiana zwrotnicy czy głośników nic tu nie da - już sama obudowa jest kiepska - cienkie ścianki nieszczelny tył (bo śruby wkręcone bezpośrednio w paździerz).
    Jak możesz - pozbądź się ich i spróbuj poszukać czegoś lepszego.

0
  • #6 24 Sie 2017 12:48
    ŁysyŁukasz
    Poziom 2  

Dzięki za konkretną odpowiedź.

Jednak pozostanę przy nich, bo mają wartość sentymentalną.

W tym wypadku poradzicie jakieś tanie głośniki do wstawienia? czy wymieniać wszystkie? czy coś oprócz głośników do wymiany?
    Pytam bo się nie znam, a chce zaczerpnąć wiedzy u źródła : )

0
  • #7 24 Sie 2017 13:29
    goraj krzysztof
    Poziom 28  

Ustal w końcu które głośniki są sprawne, a które nie. Poszukaj takich samych sprawnych na allegro. Ważne, aby w obu kolumnach były takie same głośniki. Na końcu możesz spróbować wytłumić obudowy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo