Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie Win7 z wymontowanego dysku

burzynskid 22 Sie 2017 17:17 498 13
  • #1 22 Sie 2017 17:17
    burzynskid
    Poziom 7  

Witam. Posiadałem laptop Hp z zainstalowanym Win7 ,Niestety podczas upadku uszkodziłem ekran. Laptop do wyrzucenia . Wymontowałem z niego dysk twardy z oryginalnym windowsem 7 ( posiadam klucz licencyjny) Chciałbym przenieść system do innego komputera . Czy to jest możliwe? Jeżeli tak to proszę o wskazówki lub linki do odpowiedniego działu . Sam nic nie mogę znaleźć , może źle formułuję pytanie.
    Szkoda mi kasy na kupowanie starego oprogramowania . Na stronie microsoft otrzymuję komunikat że system był prawdopodobnie preinstalowany przez producenta

0 13
  • #2 22 Sie 2017 17:18
    Kasek21
    Poziom 43  

Zainstaluj system obojętnie z jakiego nośnika wpisując swój kod - jeżeli będzie problem to sprawę powinna załatwić rejestracja telefoniczna w MS.

Sam system jeżeli Ci o to chodzi na 90% nie uruchomi się na innej konfiguracji sprzętowej lub będzie powodował inne problemy - zawsze możesz sprawdzić.

Tu nie rozchodzi się o sam system, który jest zainstalowany, a o jego późniejsza legalność.

0
  • #3 22 Sie 2017 17:25
    curylop
    Poziom 15  

Jeśli kupiłeś laptopa razem z systemem operacyjnym to jest on na licencji OEM, czyli tylko na ten komputer

0
  • #4 22 Sie 2017 17:26
    Kasek21
    Poziom 43  

curylop napisał:
    Jeśli kupiłeś laptopa razem z systemem operacyjnym to jest on na licencji OEM, czyli tylko na ten komputer

Niby tak ale przy rejestracji telefonicznej i miłej rozmowie :) zazwyczaj przechodzi, że coś z podzespołów zostało uszkodzone!

0
  • #5 22 Sie 2017 18:25
    burzynskid
    Poziom 7  

mój system to Windows 7 Home Prem OA. jak próbowałem instalować z dysku przez usb ( dysk zainstalowałem w kieszeni ) Nie mogłem znaleźć plików instalacyjnych.

0
  • #6 22 Sie 2017 18:27
    Kasek21
    Poziom 43  

burzynskid napisał:
    jak próbowałem instalować z dysku przez usb

Na jakiej konfiguracji?
    W jaki sposób przygotowany pendrive?

Jak chciałeś instalować z dysku?

0
  • #7 22 Sie 2017 18:48
    ul1002

Poziom 35  

Z powodu ekranu do wyrzucenia? Na pytanie nie odpowiem, bo nie rozumiem co konkretnie chcesz zrobic a wsadzając dysk z tego HP do kieszeni nie uruchomisz go z USB

0
  • #8 22 Sie 2017 18:57
    Kasek21
    Poziom 43  

ul1002 napisał:
    Z powodu ekranu do wyrzucenia?

Może jest gorzej?! :)

Tak jak niepełna sugestia poprzednika - jeżeli tylko matryca to nie są jakieś straszne koszta (choć modelu nie podałeś!).

0
  • #9 23 Sie 2017 07:19
    burzynskid
    Poziom 7  

Uszkodzony został zawias, obudowa,matryca. Z waszych informacji wnioskuję, że dysk z zainstalowanym systemem ma konfigurację dedykowaną do płyty głównej. Dobrze zrozumiałem ? Ja chcę zainstalować ten win do zwykłego komputera.
    Mam legalny program do tworzenia prezentacji ze zdjęć który może współpracować maksymalnie z win7 ( VideoStudio X4 Pro) dlatego potrzebuję ten windows. Może macie inne sugestie jak wykorzystać dysk z legalnym windowsem ?

(Na pytanie nie odpowiem, bo nie rozumiem co konkretnie chcesz zrobić a wsadzając dysk z tego HP do kieszeni nie uruchomisz go z USB. )
    Obecnie używam dysk jako przenośny, nic w nim nie robiłem tylko włożyłem do kieszeni

Czy istnieje inna możliwość?

0
  • #10 23 Sie 2017 07:39
    ul1002

Poziom 35  

Najpierw sprawdź status smart dysku, podłącz go w tej kieszeni po usb i uruchom hddscan, zrób sobie kopie danych na wszelki wypadek, potem wyjmij dysk z kieszeni podłącz go do komputera, wypnij pozostałe dyski i zobacz czy włączy sie system, ja się włączy to pozostanie zainstalowac sterowniki do stacjonarki zrobić, klona dysku albo pracowac na tym z laptopa. Jesli system nie wstanie(będą restarty) w biosie będzie trzeba zmienić z AHCI na IDE lub na odwrót. Można też po prostu wgrac nowy windows 7 na dysku ze stacjonarki zapodac klucz z nalepki z laptopa(nie będzie to w pełni legalne ale...podobno zgodne z prawem unijnym) i zainstalowac potrzebne ci programy - masz chyba klucz do niego a program nie jest przypisany do dysku?
    Możesz też tego lapka używac jako stacjonarke, podłącz go po prostu do monitora(wcześniej odepnij taśme z matrycy najlepiej).

0
  • #11 23 Sie 2017 13:18
    Mark'o
    Poziom 16  

burzynskid napisał:
    Witam. Posiadałem laptop Hp z zainstalowanym Win7 ,Niestety podczas upadku uszkodziłem ekran. Laptop do wyrzucenia . Wymontowałem z niego dysk twardy z oryginalnym windowsem 7 ( posiadam klucz licencyjny) Chciałbym przenieść system do innego komputera . Czy to jest możliwe? Jeżeli tak to proszę o wskazówki lub linki do odpowiedniego działu . Sam nic nie mogę znaleźć , może źle formułuję pytanie.
    Szkoda mi kasy na kupowanie starego oprogramowania . Na stronie microsoft otrzymuję komunikat że system był prawdopodobnie preinstalowany przez producenta

Po tym co napisałeś to dysk pewnie także do wyrzucenia ale możesz zrobić co napisał ul1002.
    Mało który dysk przeżywa upadek.

0
  • #12 23 Sie 2017 13:47
    burzynskid
    Poziom 7  

Podłączenie uszkodzonego kompa do monitora nic nie dało. Uszkodzenie jest poważniejsze.
    Dysk jest sprawny, działa w obudowie jako przenośny. Klucz posiadam. Czy do podłączenia dysku z lapka do stacjonarki potrzebna będzie przejściówka ?
    Po podłączeniu przez USB widoczne są trzy partycje w tym jedna zastrzeżona przez system.
    W jakim celu i w jaki sposób mam sprawdzić status smart dysku ?

0
  • Pomocny post
    #13 23 Sie 2017 14:01
    ul1002

Poziom 35  

Program HDDscan i klikamy SMART, po to aby sprawdzić jego stan, czy warto na nim dalej pracować. Nie trzeba żadnej przejściówki, dysk ma takie same gniazda jak dysk w stacjonarce(no chyba, że stacjonarka ma ponad 10 lat i brak SATA na płycie głównej.

0
  • #14 23 Sie 2017 14:10
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

burzynskid napisał:
    W jakim celu i w jaki sposób mam sprawdzić status smart dysku ?

W takim celu by dowiedzieć się czy nie ma konieczności w pierwszej kolejności zabezpieczenia danych.
    Nieznany jest stan dysku na chwilę obecną, tym bardziej że jest po upadku.

Jeśli dysk podłączysz do PC jako dodatkowy nośnik, to możesz zamieścić SMART z CDI =>
    https://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

P.S nie wykonuj żadnych zbędnych operacji na dysku, do póki nie spojrzymy w jego SMART.

0
  Szukaj w 5mln produktów