Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother dcp-j105 - skany bledsze od oryginału, ciemniejsze kolory na wydrukach

lucaa44 22 Aug 2017 18:00 2601 2
 • #1
  lucaa44
  Level 10  
  Witam
  Mam problemy z drukarką wielofunkcyjną brother dcp-j105, którą testuje pod win xp.

  Pierwszy problem dotyczy skanera. Skanowana strona to strona z wydrukiem testowym - (tekst + mala grafika, wszystko w kolorze).
  Pierwszy skan jest bledszy od oryginału (wydruku testowego). Tekst, który powinien być czarny jest odcieniem czarnego (coś pomiędzy szarym a czarnym), dodatkowo litery są cieńsze od oryginału. Z kolorami jest trochę lepiej, ale też są bledsze. Parametry pierwszego skanu to: pdf, 300x300dpi, kolor 24-bit, A4, jasność 0, kontrast 0.
  Drugi skan jest lepszy, czarny tekst już tak nie odbiega od oryginału, jego kolor jest bliższy czarnemu, ale litery nadal są cieńsze. Kolory też są bliższe oryginałowi, ale nie identyczne. Parametry drugiego skanu są identyczne jak skanu pierwszego z jedną różnicą - kontrast został nastawiony na maksymalną wartość czyli 50. To sprawiło, że czarny tekst stał się bliższy oryginałowi.
  Parametry trzeciego skanu są identyczne jak skanu drugiego z jedną różnicą - jasność została nastawiona na minimalną wartość czyli -50. To sprawiło, że czarny tekst stał się pod pewnymi względami identyczny z oryginałem - tak czarny jak oryginał, z drugiej strony różny od oryginału - litery stały się grubsze niż w oryginale, a kolory ciemniejsze np. kolor różowy zmienił się w czerwony.
  Wszystkie wymienione skany znajdują się w załączniku: 1) pierwszy: [cc4_20170821_kontrast0_jasnosc0#1.pdf], 2) drugi: [cc4_20170821_kontrast50_jasnosc0#2.pdf], 3) trzeci: [cc4_20170821_kontrast50_jasnosc-50#3.pdf] .
  Czy to normalne, że skany są bledsze od oryginału a litery cieńsze? Czy raczej oznacza to awarię, wadę skanera? Czy da się coś zrobić by skany były bliższe oryginałowi?  Drugi problem dotyczy druków. Kolory na wydrukach z edytora tekstowego są ciemniejsze niż te widoczne w edytorze.
  Czy da się z tym coś zrobić?

  Trzeci problem dotyczy podglądów. Do wiadomości dołączam artykuł w formacie .doc [miasta_przyjazne_dla_biznesu_2017.doc] i zrzut ekranu podglądu wydruku tego artykułu [zrzut_ekranu_miasta_doc.png], który wyglada beznadziejnie, widać że coś jest nie tak. Podgląd wygląda źle, ale wydrukowany dokument jest znacznie bliższy temu co widać w edytorze niż temu co widać na podglądzie (dokument jest drukowany bez błędów, które są widoczne na podglądzie). Dodatkowo dołączam też zrzut ekranu wstępnego skanu (swego rodzaju podglądu) [zrzut_ekranu_podglad_skanu.png], który również wygląda źle - widoczne są przebarwienia.
  Czy da się coś zrobić by podglądy wyglądały normalnie?

  Z góry dzięki za wszelką pomoc
  Pozdrawiam

  ps. w załączniku znajdował się nie ten plik, który powinien, przed chwilą wgrałem prawidłowy
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  lucaa44
  Level 10  
  wszystkie drukarki wielofunkcyjne tej klasy (jak dcp-j105) tak mają, że na skanie kolory są bledsze, a litery cieńsze w porównaniu z oryginałem?