Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother dcp-j105 - skany bledsze od oryginału, ciemniejsze kolory na wydrukach

lucaa44 22 Sie 2017 18:00 381 2
  • #1 22 Sie 2017 18:00
    lucaa44
    Poziom 9  

Witam
    Mam problemy z drukarką wielofunkcyjną brother dcp-j105, którą testuje pod win xp.

Pierwszy problem dotyczy skanera. Skanowana strona to strona z wydrukiem testowym - (tekst + mala grafika, wszystko w kolorze).
    Pierwszy skan jest bledszy od oryginału (wydruku testowego). Tekst, który powinien być czarny jest odcieniem czarnego (coś pomiędzy szarym a czarnym), dodatkowo litery są cieńsze od oryginału. Z kolorami jest trochę lepiej, ale też są bledsze. Parametry pierwszego skanu to: pdf, 300x300dpi, kolor 24-bit, A4, jasność 0, kontrast 0.
    Drugi skan jest lepszy, czarny tekst już tak nie odbiega od oryginału, jego kolor jest bliższy czarnemu, ale litery nadal są cieńsze. Kolory też są bliższe oryginałowi, ale nie identyczne. Parametry drugiego skanu są identyczne jak skanu pierwszego z jedną różnicą - kontrast został nastawiony na maksymalną wartość czyli 50. To sprawiło, że czarny tekst stał się bliższy oryginałowi.
    Parametry trzeciego skanu są identyczne jak skanu drugiego z jedną różnicą - jasność została nastawiona na minimalną wartość czyli -50. To sprawiło, że czarny tekst stał się pod pewnymi względami identyczny z oryginałem - tak czarny jak oryginał, z drugiej strony różny od oryginału - litery stały się grubsze niż w oryginale, a kolory ciemniejsze np. kolor różowy zmienił się w czerwony.
    Wszystkie wymienione skany znajdują się w załączniku: 1) pierwszy: [cc4_20170821_kontrast0_jasnosc0#1.pdf], 2) drugi: [cc4_20170821_kontrast50_jasnosc0#2.pdf], 3) trzeci: [cc4_20170821_kontrast50_jasnosc-50#3.pdf] .
    Czy to normalne, że skany są bledsze od oryginału a litery cieńsze? Czy raczej oznacza to awarię, wadę skanera? Czy da się coś zrobić by skany były bliższe oryginałowi?

Drugi problem dotyczy druków. Kolory na wydrukach z edytora tekstowego są ciemniejsze niż te widoczne w edytorze.
    Czy da się z tym coś zrobić?

Trzeci problem dotyczy podglądów. Do wiadomości dołączam artykuł w formacie .doc [miasta_przyjazne_dla_biznesu_2017.doc] i zrzut ekranu podglądu wydruku tego artykułu [zrzut_ekranu_miasta_doc.png], który wyglada beznadziejnie, widać że coś jest nie tak. Podgląd wygląda źle, ale wydrukowany dokument jest znacznie bliższy temu co widać w edytorze niż temu co widać na podglądzie (dokument jest drukowany bez błędów, które są widoczne na podglądzie). Dodatkowo dołączam też zrzut ekranu wstępnego skanu (swego rodzaju podglądu) [zrzut_ekranu_podglad_skanu.png], który również wygląda źle - widoczne są przebarwienia.
    Czy da się coś zrobić by podglądy wyglądały normalnie?

Z góry dzięki za wszelką pomoc
    Pozdrawiam

ps. w załączniku znajdował się nie ten plik, który powinien, przed chwilą wgrałem prawidłowy

• #2 23 Sie 2017 10:31
    Kraniec_Internetów
    Poziom 36  

Nie mogę w tej chwili otworzyć załącznika, ale:
    Włącz w ustawieniach wydruk strony testowej. Sprawdź czy kolory są ok, a kwardaciki mają ostre krawędzie. Jak nie, to ustaw czyszczenie głowicy (też w ustawieniach). W sumie nawet jak jest ok, to profilaktycznie możesz wyczyścić.
    Podgląd ma być w słabej jakości bo to tylko podgląd - służy do sprawdzenia czy strona jest dobrze ustawiona itp.

Edit:
    Otworzyłem. Nie widze żadnych problemów ze skanowaniem.

• #3 23 Sie 2017 13:48
    lucaa44
    Poziom 9  

wszystkie drukarki wielofunkcyjne tej klasy (jak dcp-j105) tak mają, że na skanie kolory są bledsze, a litery cieńsze w porównaniu z oryginałem?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME