Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xantia 1.8 16v 96r. - awaria dmuchawy

wojtekab123 22 Aug 2017 20:58 663 3
 • #1
  wojtekab123
  Level 2  
  Witam, jestem bardzo zielony, ale może coś zdziałam z Waszą pomocą. Ostatni nawalała mi dmuchawka w Cytrynce model XANTIA z 96 roku. Raz to działała a raz niestety nie, postanowiłem coś pomyśleć nad tym i zabrałem się za rozkręcanie, sprawdziłem bezpieczniki, wszystkie w normie, następnie odkręciłem panel z radiem, panel z popielniczką i w końcu panel ten od dmuchawy, sprawdziłem podłączenie kabli wszystko siedzi na miejscu więc ruszyłem dalej po kablach, jeden z nich doprowadził mnie nad nogi pasażera. zdjąłem taką (chyba) zamszową klapkę z nad nóg pasażera i tak znalazłem coś bliżej nie określonego przeze mnie z nazwy, coś okrągłego średnicy może 10-12cm tak na oko przykręconego na 3 śrubach. Były tam powkładane kostki w które to kostki były powkładane różne kabelki. 1 kostka (bodajże koloru pomarańczowego) w której były 4 kabelki była nadpalona z boku przy ostatnim najgrubszym kabelku (koloru bodajże czerwonego). Docisnąłem tą kostkę do tego urządzenia okrągłego i dmuchawa ożyła jednak kabelek momentalnie zrobił się diabelsko gorący więc wyjąłem ją i dmuchawa padła. Obawiam się, że sama wymiana kostki może nie pomóc, ponieważ ("5. Staraj się myśleć logicznie i analizować podane informacje, jest to podstawą sukcesu. ") wydaję mi się, że jeżeli spaliła się raz to spali się i drugi raz. W związku z tym moje pytania brzmią tak:

  1. Czy mogę wykręcić to urządzenie, zrobić zdjęcia i wtedy będziecie w stanie zdiagnozować problem?
  2. Domyślam się, że bez dmuchawy śmiało mogę jeździć, jednak czy bez tego urządzenia też będzie to możliwe?

  Dziękuję za pomoc!!!

  Ps. mam jeszcze inny problem, ale nie jest on tak dokuczliwy jak brak dmuchawy w deszczowy dzień kiedy jadę z pracy z 3 parującymi alkoholikami, więc najpierw chciałbym uporać się z tym.
 • #2
  zibi581
  Level 22  
  Witam,to że jeden przewód i kostka jest przytopiona jest przyczyna, albo filtr jest brudny,silnik wentylatora ma opory,może to długa eksploatacja,bez dmuchawy można jeżdzić ale bez alkoholików NIE.Żartuję.
 • #3
  panstalin2
  Level 20  
  jak jest kostka przy topiona to się będzie grzać , najlepiej to dokładnie oczyść i przylutuj tam kawałek przewodu między przewodem od silnika i kablem w kostce .
 • #4
  wojtekab123
  Level 2  
  Wyczyściłem ten cały silniczek co tam jest, wymieniłem kostkę i śmiga wszystko, dzięki za pomoc, do zamknięcia, pozdrawiam :)