Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Sprzedam] Custom regulator wentylator PC PWM 3pin x 6 + platforma rozwojowa

KonradIC13 22 Sie 2017 21:10 1464 0
 • #1 22 Sie 2017 21:10
  KonradIC13
  Poziom 10  

  Ogłoszenie nieaktualne!

  Witam, Posiadam na sprzedaż unikatowy, customowy, wykonany osobiście (zdjęcia i szczegóły na temat "jak to jest zrobione" można znaleść w moim temacie na elektrodzie):

  Cyfrowy regulator obrotów wentylatorów PC typu 3-pin, czerwone podświetlenie, wyświetlacz LCD, 6 kanałów po 45W każdy
  + unikat możliwość dalszego moddingu i customizowania - urządzenie jest jednocześnie w pełni funkcjonalną platformą rozwojową AVR C (pod koniec opisu dodatkowe zdjęcia i film z działania regulatora). Trust me! I'm an Engineer [;)] Kupując wspierasz Polską myśl technologiczną!

  Regulator obrotów jest w 100% sprawny, bez jakichkolwiek uszkodzeń i w pięknym stanie wizualnym. Jest on kompletnym urządzeniem Plug'n'Play - podłączasz i używasz - do obsługi nie potrzeba żadnej specjalnej wiedzy poza umiejętnością przykręcenia śrubek mocujących i wpięcia wentylatorów do gniazd [:)] Regulator pochodzi z mojego osobistego komputera, którego do niedawna używałem (PC poszedł na sprzedaż, przesiadka na laptopa).

  Po co regulator obrotów wentylatorów? Płyty główne nie zawsze obsłużą wszystkie wentylatory a podpięcie ich do wtyków molex przez przejściówki sprawia że chodzą one na pełnych obrotach i hałasują. Regulator obrotów niweluje to, dając nam kontrolę nad wentylatorami i umożliwiając sterowanie PWM nawet zwykłym 3-pinowym wentylatorom.

  Z regulatorem obrotów kupujący otrzyma instrukcję obsługi, informacje techniczne oraz schematy urządzenia - ten regulator obrotów jest wyjątkowy, ponieważ jest on oparty na mikrokontrolerze AVR a program sterujący może być ciągle rozwijany (jeżeli ktoś umie programować w C otrzyma pełen kod źródłowy i może go dowolnie modyfikować - dzisiaj jest to regulator wentylatorów ale już jutro to może być np. sterownik pełnego oświetlenia LED w komputerze a nawet w pokoju).

  Regulator obrotów:

  Spoiler:
  Zasilany jest standardową wtyczką molex (dostępna w każdym zasilaczu ATX). Posiada 6 kanałów sterowania wentylatorami po 45W każdy (silne tranzystory Mosfet Hexfet, nawet 4A prądu, wystarczająco do każdego wentylatora, pomp watercoolingu i innych zastosowań). Sterowanie cyfrowe metodą PWM - oszczędne, nie generuje ciepła i jest dokładne. Obroty wentylatorów zmienia się klasycznymi pokrętłami - intuicyjne nastawianie, nie trzeba patrzeć na wyświetlacz i szybko ręką możemy przestawić wentylatory. Wyświetlacz LED pokazuje aktualną prędkość wentylatorów w % oraz posiada menu do zmiany ustawień. Trzy przyciski umożliwiają nawigację po menu. Urządzenie posiada bezpieczniki samo resetujące się chroniące przed zwarciami i przeciążeniami. Posiada również master switch do wyłączenia urządzenia. Całość zajmuje dwa standardowe sloty 5.25" (CD/DVD) i jest kompatybilna z każdą obudową posiadające takie sloty (mocowania zgodne ze standardem EIA SFF-8551).


  Zaimplementowane funkcje:

  Spoiler:
  * Niezależne nastawianie prędkości (w % max) dla 6 wentylatorów
  * Wyświetlanie aktualnych nastawień wentylatorów
  * Nastawianie minimalnej prędkości wentylatorów (każdy wentylator wymaga innego minimalnego napięcia, żeby się ruszyć z miejsca, tą funkcją możemy tak dopasować sterowanie, że wentylator ruszy od pierwszego przekręcenia pokrętła a nie jak w innych urządzeniach np. od połowy)
  * Automatyczne wygaszanie LCD po określonym czasie nieaktywności (2-20s)
  * Zmiana maksymalnego i minimalnego podświetlenia LCD (5 stopni jasności od 0 do 100%)
  * Reset do ustawień fabrycznych
  * Automatyczne zapamiętywanie ustawień nawet gdy nastąpi zanik napięcia
  * Ustawienia takie jak: minimalna i maksymalna jasność LCD, czas wygaszania LCD, minimalna prędkość wentylatorów są customizowalne z poziomu menu


  Dla zaawansowanych:

  Spoiler:
  Jak już wspomniałem regulator jest oparty na mikrokontrolerze ATmega128A, pełna specyfikacja http://www.microchip.com/wwwproducts/en/ATmega128A

  Cała płytka wykonana jest w konwencji devboard - każdy z pinów mikrokontrolera jest wyprowadzony na goldpiny i mogą zostać dowolnie wykorzystane i dostosowane do napisanego przez nas programu.

  PCB wykonane przez profesjonalną firmę Merkar, trawione fotochemicznie, ścieżki zabezpieczone czarną soldermaską, laminat o pogrubionych ścieżkach (solidne zasilanie, ścieżki 12V są również poszerzone).

  Elektronika zaprojektowana z zastosowaniem dobrych praktyk, zasilanie mikrokontrolera filtrowane, ADC również. Na pokładzie znajduje się 6 zaawansowanych tranzystorów mosfet IRLL024N (4.4A, 55V, 65mOhm Rdson przy 5V) logic level, posiadają zewnętrzne diod do obciążeń indukcyjnych. Dwie linie zasilania 12V (mosfety) oraz 5V (logika). Master switch do odcięcia zasilania oparty na Mosfecie (nie palimy styków:) Na płytce są dodatkowe wyjścia napięcia, punkty masy, przycisk reset z układem RC i zabezpieczeniem przez diodę.


  Podsumowanie:

  Przede wszystkim kupujący otrzyma w pełni funkcjonalny regulator obrotów wentylatorów do komputera (3pin) - jest to produkt w pełni ukończony i funkcjonalny, Plug'n'Play z interfejsem użytkownika i przyciskami do ustawień i instrukcją obsługi - do uruchomienia nie potrzeba żadnej specjalnej wiedzy. Ale, dodatkowo, jeżeli ktoś czuje się na siłach i się tym interesuje, to sprzedawane urządzenie umożliwia dalsze ulepszanie programu sterującego, modyfikacje i rozwój produktu (mikrokontroler AVR, programowanie C).

  Cena to 130zł + koszt wysyłki, po przedpłacie na konto, kurier 19zł (możliwy odbiór osobisty w Krakowie)

  Poniżej linki allegro jeżeli ktoś wymaga walidacji transakcji:
  Regulator

  Starałem się dobrze opisać przedmiot i wstawić dużo zdjęć ale z uwagi na nietypowy charakter przedmiotu zachęcam szczerze do zadawania pytań przez PW. Poniżej film z akcji i zdjęcia:

  Filmik:

  Link


  Pozostałe zdjęcia (10 zdjęć):
  Spoiler:
  [Sprzedam] Custom regulator wentylator PC PWM 3pin x 6 + platforma rozwojowa [Sprzedam] Custom regulator wentylator PC PWM 3pin x 6 + platforma rozwojowa [Sprzedam] Custom regulator wentylator PC PWM 3pin x 6 + platforma rozwojowa [Sprzedam] Custom regulator wentylator PC PWM 3pin x 6 + platforma rozwojowa [Sprzedam] Custom regulator wentylator PC PWM 3pin x 6 + platforma rozwojowa [Sprzedam] Custom regulator wentylator PC PWM 3pin x 6 + platforma rozwojowa [Sprzedam] Custom regulator wentylator PC PWM 3pin x 6 + platforma rozwojowa [Sprzedam] Custom regulator wentylator PC PWM 3pin x 6 + platforma rozwojowa [Sprzedam] Custom regulator wentylator PC PWM 3pin x 6 + platforma rozwojowa [Sprzedam] Custom regulator wentylator PC PWM 3pin x 6 + platforma rozwojowa

  Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
 • Mitronik