Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zipp TorossF16 4t - jaki olej zalać do zipp Toross f16 4t

passat B5 by Badi 22 Aug 2017 21:15 2046 6
    passat B5 by Badi
    Level 6  
    Witam, panowie otóż przyszła pora na wymianę oleju w moim skuterku. Skuter ma 2949 km przebiegu. Zastanawiałem się nad Valvoline 10W40 4t, ale nie jestem pewien czy jest odpowiedni? Jeśli nie za bardzo, to powiedziecie jaki byłby najlepszy do niego.
    Pozdrawiam.
    partsbike99
    Level 9  
    olej w porządku, ważne by do chińczyka zalać olej troszeczkę lepszej półki, aby zapewnić dobre smarowanie częściom słabszej jakości;)
    passat B5 by Badi
    Level 6  
    Ok tak zrobię.Dzięki za odpowiedź
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Silnik GY6 pojedzie na byle czym. Z tego co pamiętam zalecany olej odpowiadał olejowi Superol przeznaczonego do PF 126p. Nie posiada mokrego sprzęgła więc nie musi to być olej motocyklowy.
    Brak filtra oleju wymusza wymianę co 1000 do max 4000 km.
    Ważne aby poziom oleju mierzyć na WŁOŻONYM wskaźniku a nie na wkręconym.
    passat B5 by Badi
    Level 6  
    OK. Bo ja zawsze mierzyłem na wkręconym wskaźniku. Teraz będę mierzył na włożonym.
    passat B5 by Badi
    Level 6  
    A panowie mam jescze pytanie bo zrobilem na tym oleju dopiero 300 km a zaraz schowam maszyne do garażu i będzie stała całą zimę to czy po tej zimie mam olej znowu wymienić czy dopiero jak zrobie te 1200 km ?
    Macio256
    Level 8  
    jeśli nie będziesz go używać w zimie to zostaw i wymień w kolejnym sezonie jak trochę pośmigasz, żeby ruszyło osad z oleju