Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia elektryczna Amica - ułamany przycisk zegara

Htomas 23 Sie 2017 06:22 441 11
  • #1 23 Sie 2017 06:22
    Htomas
    Poziom 18  

Taką kuchnie mają znajomi. Niestety nie widac oznaczenia typu. Problem jest taki, że jakis czas temu ktoś ułamał jeden z przycisków zegara i teraz miga cały czas, nie da sie go ustawić. Jak to naprawić?

0 11
  • #2 23 Sie 2017 06:32
    DiZMar
    Poziom 43  

Do ustawienia zegara trzeba trzymać wciśnięte pierwsze 2 przyciski (ten wyłamany i ten obok) i ustawiać godzinę pokrętłem po przeciwległej stronie. Trzeba użyć do wyłamanego chociażby zapałki aby go wcisnąć. No chyba, że jest już całkowicie wewnątrz rozgrzebany przy próbach naprawy. Wtedy trzeba dostać się do środka i wyprowadzić 2 przewody aby można było je zwierać np. dołączonym przyciskiem.

0
  • #3 23 Sie 2017 06:44
    Htomas
    Poziom 18  

DiZMar napisał:
    Do ustawienia zegara trzeba trzymać wciśnięte pierwsze 2 przyciski (ten wyłamany i ten obok) i ustawiać godzinę pokrętłem po przeciwległej stronie. Trzeba użyć do wyłamanego chociażby zapałki aby go wcisnąć. No chyba, że jest już całkowicie wewnątrz rozgrzebany przy próbach naprawy. Wtedy trzeba dostać się do środka i wyprowadzić 2 przewody aby można było je zwierać np. dołączonym przyciskiem.

raczej nowy przycisk - kuchenka elegancka, dom też :D
    A co to w ogóle za typ kuchenki?

0
  • #4 23 Sie 2017 06:51
    DiZMar
    Poziom 43  

Htomas napisał:
    ...
    raczej nowy przycisk - ...

To oczywiście najlepsze rozwiązanie nasuwające się bez konieczności porady. Prawdopodobnie trzeba wymienić cały panel sterowania a nie tylko jeden przycisk. Moja porada była doraźna.

Dodano po 1 [minuty]:

Htomas napisał:
    ...
    A co to w ogóle za typ kuchenki?

Kuchnia jest u Ciebie a nie u nas. Dobierz się do metki tam masz podany model i typ.

0
  • #5 23 Sie 2017 11:48
    Htomas
    Poziom 18  

DiZMar napisał:

Kuchnia jest u Ciebie a nie u nas. Dobierz się do metki tam masz podany model i typ.

EHbk 2 8Te

0
  • #6 23 Sie 2017 12:08
    DiZMar
    Poziom 43  

Htomas napisał:
    ...
    EHbk 2 8Te

A nie jest to przypadkiem AMICA EHBK2.834TEKDRL?

Dodano po 15 [minuty]:

Klawisze (przyciski) w formie wklęsłej (stosowane były też wypukłe) są dostępne (wszystkie 4 jednakowe) na zamówienie 2-3 tygodnie. Możemy się dogadać. Cena 15zł/szt + 15zł przesyłka. Reszta na PW. Po warunkiem, że switch w dziurce (czerwona strzałka) działa. Bo jeżeli uszkodzony to koszt porażający.

0
  • #7 23 Sie 2017 15:57
    Htomas
    Poziom 18  

DiZMar napisał:
    Htomas napisał:
    ...
    EHbk 2 8Te

A nie jest to przypadkiem AMICA EHBK2.834TEKDRL?

Dodano po 15 [minuty]:

Klawisze (przyciski) w formie wklęsłej (stosowane były też wypukłe) są dostępne (wszystkie 4 jednakowe) na zamówienie 2-3 tygodnie. Możemy się dogadać. Cena 15zł/szt + 15zł przesyłka. Reszta na PW. Po warunkiem, że switch w dziurce (czerwona strzałka) działa. Bo jeżeli uszkodzony to koszt porażający.

Czyli rozumiem, że trzeba wlozyć w otwór jakis cienki pręt (wiertło) i sprawdzić ?

0
  • #8 23 Sie 2017 16:02
    DiZMar
    Poziom 43  

Htomas napisał:
    ...
    Czyli rozumiem, że trzeba wlozyć w otwór jakis cienki pręt (wiertło) i sprawdzić ?

Może nie wiertło od razu, bo możesz uszkodzić. Użyj długiej zapałki (ta normalna może też wystarczy) albo patyczka na szaszłyki. Sprawdzisz czy działa. Po przyciśnięciu (z wyczuciem) powinien być wyczuwalny delikatny "klik". Trzymając ten wciśnięty razem z następnym wciśniętym obracanie ostatnim powinno zmieniać godzinę na wyświetlaczu. Jeżeli będzie to tak działało to wystarczy dokupić przycisk o którym napisałem wcześniej.

0
  • #9 24 Sie 2017 06:13
    Htomas
    Poziom 18  

DiZMar napisał:

Może nie wiertło od razu, bo możesz uszkodzić. Użyj długiej zapałki (ta normalna może też wystarczy) albo patyczka na szaszłyki. Sprawdzisz czy działa. Po przyciśnięciu (z wyczuciem) powinien być wyczuwalny delikatny "klik". Trzymając ten wciśnięty razem z następnym wciśniętym obracanie ostatnim powinno zmieniać godzinę na wyświetlaczu. Jeżeli będzie to tak działało to wystarczy dokupić przycisk o którym napisałem wcześniej.

OK, sprawdzimy to. I jeszcz ejdno. Jest gdzieś w necie serwisówka do tego modelu? Jak sie dobrać do panelu sterowania?

0
  • #10 24 Sie 2017 07:28
    DiZMar
    Poziom 43  

Htomas napisał:
    ...
    OK, sprawdzimy to. I jeszcz ejdno. Jest gdzieś w necie serwisówka do tego modelu? Jak sie dobrać do panelu sterowania?

Nie mam dostępu do serwisówki. Jeżeli to tylko przycisk to niema potrzeby "dobierania" się do panelu sterowania.

(N009377)

0
  • #11 24 Sie 2017 07:42
    Htomas
    Poziom 18  

DiZMar napisał:
    Nie mam dostępu do serwisówki. Jeżeli to tylko przycisk to niema potrzeby "dobierania" się do panelu sterowania.

(N009377)

Czyli jak go wymienić?

0
  • #12 24 Sie 2017 07:49
    DiZMar
    Poziom 43  

Htomas napisał:
    ...
    Czyli jak go wymienić?

Wcisnąć jeżeli już go masz z zewnątrz pod warunkiem, że nie ma pozostałości po starym połamanym. Wtedy robi się problem, bo trzeba dostać się pod osłonę.

0
  Szukaj w 5mln produktów