Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia biegów traktorka kosiarki .

23 Sie 2017 11:36 2220 16
  • Poziom 1  
  • Moderator Samochody
    Adaś, najprostsze ale i najgłupsze - będzie się w oczach zdzierał - w punkcie przecięcia będą z niego wióry leciały.
    Rycho T napisał:
    Ewentualnie obrócić ja tyłem do przodu.

Najrozsądniejsze. Bo obrotów silnika zmienić się nie da - inny wałek rozrządu.
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    robokop napisał:
    Adaś, najprostsze ale i najgłupsze - będzie się w oczach zdzierał - w punkcie przecięcia będą z niego wióry leciały.

Zawsze można małą rolkę w punkcie przecięcia wstawić. No i ze sprzęgłem będzie trochę problemu. Ja mając starą, podobna skrzynie to bym się pobawił w rozbiórkę i z dwóch coś zrobił.
  • Poziom 5  
    Witam, opcja zmiany obrotów paska odpada - pytaniem jest czy wewnątrz skrzyni można coś zmienić?
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Żeby to stwierdzić to trzeba ją rozebrać. Nie jest zbyt skomplikowana ale jak nie robiłeś to... daruj sobie. Jak masz starą to ją rozbierz i sprawdź co w niej poszło.
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Widzę że muszę rozebrać starą bo się niczego nie dowiem.
    W starej dyfer rozsadził obudowę.
    Gdyby to było po sezonie, nie potrzebował bym informacji, sprawdził bym.

Dodano po 7 [godziny] 47 [minuty]:

Do Rycho T, Jesteś naprawdę pewien że nie da się nic zrobić w skrzyni?
    Zrobię zdjęcia obu skrzyń , zaniemówisz jak zobaczysz że niczym się nie różnią.
    A jedna z nich chodzi w odwrotną stronę.
  • Poziom 1  
  • Poziom 2  
    Witam. Mam podobny problem :) niestety przełożyć w druga strone się nie da z uwagi na wałek i linke do sprzęgła i ten od drążka skrzyni biegów. Pozostaje z dwóch zmontować 1??? Ma ktoś jakiś pomysl? Zbyszku jak sobie poradziłeś?
  • Poziom 5  
    Jeszcze jedno koszenie i będę zaglądał do środka - co tam można zmienić lub przestawić , mam dwie skrzynie to na pewno coś wymyślę.
    Pozdrawiam zainteresowanych.
  • Poziom 2  
    Ja rozebralem :) trzeba tylko zamienić zębatkę napędu wraz z wałkiem :) docelowo powinna się znaleźć np z prawej strony walka napędu a po rozebraniu okazało się ze jest z lewej dlatego były odwrotne obroty :) bardzo prosty zabieg :) dodam ze należy zastosować uszczelkę 1 mm taka wytlukiwana z preszpanu :) koszt Ok 20 zł na Allegro gdyż bez uszczelki pojawiają się jakieś niedociągnięcia i raz jedno koło tylko ciągnie raz ciężko skrzynia chodzi itp :) metoda prób i błędów :) oczywiście warto wymienić smar w skrzyni ;)
  • Poziom 5  
    Witam , od początku tak myślałem , wystarczy odwrócić kompletne dwa wałki w środku i koło talerzowe.
    Dzięki że ktoś coś takiego robił.
    Dzięki kolego.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    Tylko koło talerzowe napędzające trzeba przełożyć np z prawej strony łańcucha na lewa :) wraz z tulejkami które się znajdują pomiędzy tym kołem zębatym a łańcuchem :)
  • Poziom 5  
    Było proste , odwróciłem zębatkę ataku z góry na dół, i trzeba dopasować jeszcze podkładkami luz na ataku, -pozdrawiam zainteresowanych