Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek STIG jak podłączyć do Vento

23 Sie 2017 13:45 2076 8
  • Poziom 6  
    Witam,
    zakupiłem ostatnio centralny zamek firmy STIG,

moje pytanie jak podłączyć ta centralkę żeby zamykała wszystkie drzwi oraz żeby domykało szyby z pilota.

Ps. zgubiłem instrukcje do centralki

Ktos ze znajomych mówił ze można się podłączyć pod drzwi od kierowcy,

Moderowany przez CameR:

Usunąłem link Allegro.
    Reg. 3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.

• Relpol przekaźniki
  • Poziom 21  
    Sterowanie centralnego zamka jak w Golf III.
    Sterowanie plusem:
    Podłączenie wykonać do przewodów POPIELATY (zamykanie) i
    ZIELONY (otwieranie) znajdujące się w okablowaniu wychodzącym z
    drzwi kierowcy.
    Podłączenie wykonać do przewodów ZIELONO/CZARNEGO i
    CZARNO/BIAŁEGO znajdujących się w czerwonym, 8-o polowym
    złączu konektorowym w pobliżu kolumny kierownicy lub wiązce progowej.
    W załączniku instrukcja do sterowników Stig BLOKER.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 6  
    Mam zamki pneumatyczne , który schemat wybrać ??? Vento to 1.8 1994 , 4 elektryczne szyby i elektryczny szyberdach.

Kolejne moje pytanie , które kable i gdzie odpowiadają za otwieranie i domykanie szyb z pilota

Mozę ktoś podpowiedzieć jakie kable z centralki do czego podłączyć?
  • Poziom 21  
    Masz zamki pneumatyczne. Jednak sterowanie centralnym zamkiem jest realizowane impulsami plusowymi, czyli schemat nr 2 w instrukcji sterownika zamka. Zakładam oczywiście, że kupiłeś sterownik zamka centralnego, taki jak w instrukcji, którą zamieściłem powyżej.
    Co do szyb, sprawdź najpierw czy po dłuższym przytrzymaniu kluczyka w zamku w pozycji zamykania domykają się szyby.
  • Poziom 6  
    już podłączyłem wszystko oprócz szyb, mam ta opcje z kluczyka , dłużej się przytrzyma na otwórz to wszystkie szyby idą w dol aa na zamknij szyby idą do góry , powie mi ktoś jak to podłączyć pod centralkę ? skąd wziąć kable od szyb do sterownika centralnego zamka ?
  • Poziom 21  
    Centralny zamek STIG jak podłączyć do Vento
    To jest schemat podłączenia domykania szyb. Nie musisz szukać przewodów do szyb. Domykanie uzyskuje się przez wydłużenie sygnału zamykania.
    Dlatego potrzebny jest dodatkowy przekaźnik pokazany na rysunku.
  • Poziom 43  
    gemiel napisał:
    Dlatego potrzebny jest dodatkowy przekaźnik pokazany na rysunku.

Nie potrzeba żadnego przekaźnika, podłączasz kable domykania szyb, otwarcia i wszystko działa jak talala.
  • Poziom 21  
    milejow napisał:

Nie potrzeba żadnego przekaźnika, podłączasz kable domykania szyb, otwarcia i wszystko działa jak talala.

Jakieś szczegóły oprócz "talala"?
  • Poziom 43  
    Sory Gemiel, masz rację, jeśli sterowanie leci plusem to trzeba wlepić ten przekaźnik bo komfort podaje masę ze sterownika. rozpędziłem się bo praktycznie zawsze montowałem te centralki ze sterowaniem masą i brałem tylko komfort na zamykanie i domykanie.