Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potrzebna płytka,dioda dwukolorowa ze zdjęcia

23 Sie 2017 14:34 999 23
  • Poziom 9  
    Witam ,
    szukam takiej płytki z diodami czy ktoś wie gdzie można takie coś kupić?? 4 diody świecą na czerwono a 2 na zielono??

potrzebna płytka,dioda dwukolorowa ze zdjęcia potrzebna płytka,dioda dwukolorowa ze zdjęcia

zastosowanie ma w motoryzacji,w zależności od sutyuacji świeci na czerwono lub zielono-lampka kontrolna lub sygnalizująca,
    koniecznie musi być dwukolorowa
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    To było na zamówienie robione, do konkretnego zastosowania.

Jest to kawałek płytki PCB z naniesionymi gołymi strukturami LED, tutaj trzeba zrobić to samemu na laminat po zaprojektowaniu układu ścieżek nanieść diody SMD, czerwone i zielone.
  • Poziom 9  
    a czy wiecie gdzie takie rzeczy mógł by mi ktoś wykonać w Poznaniu,i jakiś przybliżony koszt takiej płytki??
  • Poziom 40  
    Ogłoś się na forum w ogłoszeniach, podaj wymiary, kształt płytki, rodzaj diod SMD (jasność),
    dodatkowo trzeba zobaczyć czy tam nie ma rezystorów (jakiś innych elementów) z drugiej strony płytki
  • Poziom 9  
    ok dziękuje za pomoc ,będę musiał taką przepaloną rozebrać i pomierzyć itd.
    A jeszcze jedno w jaki sposób mam określić jasność takiej diody??
  • Poziom 40  
    Binq5 napisał:
    Albo poprostu wymień uszkodzoną diodę.

Napisz jak ma wymienić
  • Poziom 40  
    Zastanów się co piszesz ,co pokazujesz.
  • Poziom 9  
    w moim przypadku nie ma dostępu od czoła do płytki jest ona jakby pod szkiełkiem 2-3mm
  • Poziom 43  
    Binq5 napisał:
    Pokazuję jak wymienić uszkodzoną diodę led
    Jesteś pewien, że te nieudolne próby można uznać za przykład?
  • Poziom 40  
    Tak jak jest pewien, ze tam jest dioda w obudowie SMD
  • Poziom 27  
    Może diody wcale nie są uszkodzone...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    dzięki kolego za takie wyjaśnienie,jak tylko bedę wymieniał taką lampkę na pewno ją rozbiorę i wtedy coś wymyśle,pzdr
  • Poziom 9  
    jutro tam pojadę i sprawdzę tą lampkę na miejscu,myślę że obetnę ją trochę z tyłu i będzie pasować
  • Poziom 9  
    kupiłem,to jest właśnie ta sama lampka,musze ją tylko trochę przerobić,dzięki za pomoc pzdr