Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Udzielanie gwarancji rozruchowej na allegro

lukethebuilder 23 Sie 2017 15:39 570 10
  • #1 23 Sie 2017 15:39
    lukethebuilder
    Poziom 4  

Witam,
    Chcę sprzedać moją obecną płytę główną na allegro.
    I tu moje pytania
    1. Czy powinienem udzielać na nią gwarancji rozruchowej?
    2. Jak zabezpieczyć się przed ewentualną próbą zwrotu z nieuzasadnionej przyczyny? (o uzasadnionych nie mówię, ale skoro w tej chwili wszystko działa to nie przewiduję problemów z jej strony, prędzej nieumiejętny montaż ze strony kupującego ).
    Będę wdzięczny za poradę.

0 10
  • #2 23 Sie 2017 15:47
    witoj
    Poziom 29  

1. Twoja decyzja czy chcesz udzielić
    2. Napisać brak możliwości zwrotu
    Zdjęcia robić z bardzo dobrą jakością i wielkością by było wszystko jasne i czytelne do sprawdzenia.

0
  • #3 23 Sie 2017 15:57
    Jawi_P
    Poziom 33  

lukethebuilder napisał:
    Jak zabezpieczyć się przed ewentualną próbą zwrotu z nieuzasadnionej przyczyny?

Nie jesteś firmą i nie sprzedajesz nowego towaru, nic nie musisz przyjmować, gwarancja rozruchowa to nie możliwość zwrotu. Każda gwarancja to dobra wole producenta/sprzedającego.
    Najlepiej daj możliwość odbioru osobistego z możliwością sprawdzenia u Ciebie i tyle, jak się ktoś znajdzie z twego miasta to masz problem z głowy.

1
  • #4 23 Sie 2017 16:01
    r103
    Poziom 24  

Zawsze też możesz płytę wystawić jako "uszkodzoną" ?

0
  • #5 23 Sie 2017 16:04
    Jawi_P
    Poziom 33  

r103 napisał:
    Zawsze też możesz płytę wystawić jako "uszkodzoną" ?

Dlaczego sprawną płytę ma wystawić jako uszkodzoną i oddać ja prawie za darmo, o ile będzie chętny.
    Przed nieuczciwym kupującym się nigdy nie obroni, komentarz dostanie i tak zależny od woli kupującego.

0
  • #6 07 Wrz 2017 06:07
    lukethebuilder
    Poziom 4  

Witam,
    dziękuję Panom za rady. Kupującemu dzieliłem takiej odpowiedzi - sprzedając sprawny przedmiot nie udzielam żadnej dodatkowej gwarancji rozruchowej, bo z mojej strony nie jest to konieczne - płyta jest sprawna (z komputera z nią piszę tego maila), i jakiekolwiek problemy wynikałyby raczej z błędnego montażu, więc nie przewiduję konieczności zwrotu.
    A jako sprzedający i tak zdaje się muszę udzielić rękojmi, że sprzedawany przedmiot jest sprawny i zgodny z opisem.

Płyta sprzedana, teraz tylko czekam na komentarz.

0
  • #7 07 Wrz 2017 07:15
    Jawi_P
    Poziom 33  

lukethebuilder napisał:
    zdaje się muszę udzielić rękojmi

Nie musisz, napisz czym rożni się w Twoim przypadku danie rękojmi od dania gwarancji?
    Chyba tylko tym, że odpowiesz za stan prawny towaru, czyli potwierdzisz, że nie jest kradziony np.
    A jakby tak było to to i tak odpowiadasz :)

0
  • #8 07 Wrz 2017 07:43
    lukethebuilder
    Poziom 4  

No właśnie nie tylko stan prawny, ale i fizyczny - cytując FAQ allegro (https://faq.allegro.pl/artykul/40491/rekojmia)
    "Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną. Wada fizyczna polega na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową, a w szczególności, gdy towar nie ma właściwości, które powinien posiadać lub o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, czy też nie nadaje się do celu, o którym kupujący został poinformowany."

Ale nie powinno być problemów z działaniem płyty więc staram się myśleć pozytywnie, że wszystko pójdzie dobrze u kupującego :D

0
  • #10 07 Wrz 2017 09:14
    Kasek21
    Poziom 43  

Tu nie chodzi o allegro bo wprowadzenie w błąd (bo tak myślę) w celu uzyskania korzyści to jest paragraf 286.

0
  • #11 11 Wrz 2017 19:03
    lukethebuilder
    Poziom 4  

Transakcja przeszła pomyślnie, jeszcze raz dziękuję wszystkim za porady.

0