Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 7 Professional - blokada folderu na połączenia wychodzące zapora systemu

23 Aug 2017 16:22 1437 5
  • Level 11  
    Witam,

działam na Windows 7 Professional. W panelu sterowania chcę skonfigurować Zaporę Systemu Windows w taki sposób, aby zablokować cały folder, w którym mam podfoldery, a w nich kilkadziesiąt plików .exe.

W jaki sposób mogę dodać do reguł wychodzących cały folder, a nie każdy plik .exe z osobna?
  • Level 11  
    Dziękuję za podpowiedź, chciałbym uniknąć instalacji dodatkowego softu. Chcę wszystko ustawić w samej zaporze systemu.

Czy pozostaje mi zatem ręczne dodanie kilkudziesięciu plików, każdego z osobna?
  • Level 11  
    Skrypt, który wstawiłeś wydaje się być dużo szybszym rozwiązaniem niż wcześniejsza aplikacja. Przetestuję i dam znać czy uzyskałem oczekiwany efekt.
  • Level 11  
    Przetestowałem, skrypt działa rewelacyjnie i w pełni rozwiązuje mój problem.

W razie, gdyby powyższa strona przestała działać wrzucam skrypt jako załącznik. Instrukcja: skrypt blokuje wszystkie pliki .exe i .dll (połączenia przychodzące i wychodzące) znajdujące się w danym folderze poprzez dodanie reguł w zaawansowanych ustawieniach zapory sieciowej. Reguły te można usuwać dla pojedynczych plików i typów połączeń. Skrypt należy uruchomić jako administrator, aby wprowadził niezbędne zmiany. Oczywiście zanim klikniemy, zmieniamy nazwę pliku - usuwamy rozszerzenie .txt i zostawiamy samo .bat

Temat zamykam.
    Attachments: