Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa Radioodtwarzacz PHILIPS AZ787/12

23 Sie 2017 18:17 660 9
  • Poziom 7  
    Witam
    Nawalił mi zasilacz od radioodtwarzacza PHILIPS AZ787/12, postanowiłem go zamienić , który kupiłem pierwszy lepszy o tych samych parametrach na alleg... zasilacz impulsowy 9V/3A. Wszystko podłączyłem i radio działa tylko występuję zakłucenia radia FM niby sciąga ale bardzo szumi. Doczytałem że winę może ponosić właśnie ten zasilacz bo nie ma żadnego filtra przeciwzakłóceniowego. I moje pytanie czy wystarczy dodać filtr czy lepiej kupic jakiś nowy zasilacz już z filtrem ?

Temat był poruszany również https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3124977.html niestety nie udało mi sie go naprawić.
    Prosze o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Ogarnij się , nie wiemy co za zasilacz posiadasz i jaki filtr użyjesz by pomogło .
    Ale spróbuj użyć filtru na wejściu zasilania i oczywista na wyjściu, choćby przelutować ze starego jesli tam istnieją .
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    SERVICE-AV napisał:
    nie wiemy co za zasilacz posiadasz

Coś jednak wiemy:
    Mirosław665 napisał:
    zasilacz impulsowy

Zasilacz impulsowy przeważnie może sprawiać kłopoty przy używaniu go w sprzęcie audio. Do audio owszem, są robione tego typu zasilacze, ale są one projektowane specjalnie pod kątem konkretnego wykorzystania.
    Dla Ciebie jak sądzę prościej i niezawodniej będzie kupić konwencjonalny zasilacz transformatorowy. Podany przez Ciebie linkiem temat odpowiada częściowo też na pytanie Kolegi SERVICE-AV .
  • Poziom 7  
    Nie jestem aż tak ogarnięty w tym temacie, dlatego proszę o pomoc jaki zastosować zasilacz zamiast orginalnego, który nie będzie zakłócał radia FM
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Np. taki.
    Wpisz na Allegro:

zasilacz transformatorowy Friwo 9V 1A.

Choć prąd 1 A to trochę mało; raczej znajdź 2 A - ważne, że transformatorowy.

Podano:
    POWER CONSUMER<15W
  • Poziom 7  
    Dziękuję bardzo za pomoc
  • Poziom 35  
    Mirosław665 napisał:
    Dziękuję bardzo za pomoc

Również dziękuję, ale sądzę, że 398216 Usunięty i SERVICE-AV, wchodząc w szczegóły, jeszcze bardziej zasłużyli na "Pomocny post".

Mirosławie,
    a może mając tak mocne wsparcie, spróbujesz naprawić fabryczny zasilacz?
  • Poziom 7  
    Próbowałem, był ten sam problem co podałem linka - spalone rezystory cmd, wymieniłem trzy i do tego tyrystor bo też był podejrzany, niestety nic to nie dało brak napięcia na wyjsciu. Poległem he he
    Dzisiaj dostałem jeszcze informację że ten zasilacz ( chinczyk ) który zamontowałem wstawić go w ekran z aluminiowej folii może da radę, sprawdzę jutro.
  • Poziom 43  
    Mirosław665 napisał:
    Dzisiaj dostałem jeszcze informację że ten zasilacz ( chinczyk ) który zamontowałem wstawić go w ekran z aluminiowej folii może da radę, sprawdzę jutro.
    Raczej nic to nie da. Zakłócenia przedostają się "po kablu" najbardziej.
  • Poziom 7  
    No i racja nic to nie dało, założyłem jeszcze filtr na przewodzie też nic nie pomogło.
    Dziękuję wszystkim za pomoc poddaję się i temat zamykam.