Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W202 C180 1997r - Brak komunikacji kluczyka z autem po rozładowaniu aku

jaskola4 23 Sie 2017 18:17 903 4
  • #1 23 Sie 2017 18:17
    jaskola4
    Poziom 2  

Witam. Moje auto to Mercedes W202 C180 1997r. benzyna + lpg, automatyczna skrzynia biegów.
    Opiszę krótko swój problem:
    Wracam po kilku godzinach do samochodu i nie mogę otworzyć drzwi pilotem "rybką". Pomyślałem, że to wina baterii w pilocie. Wymieniłem, dalej żadnej reakcji centralnego zamka. Dodam, że mechanicznie nie mogłem otworzyć kluczykiem bo był uszkodzony zamek. Wspólnie z kolegą otworzyliśmy drzwi od zewnątrz przeciskając drut do środka samochodu i szarpiąc za klamkę. Po dostaniu się do pojazdu okazało się, że jest rozładowany akumulator (awarii uległ czujnik temperatury w układzie chłodzenia i wiatrak od chłodnicy cały czas pracował). Przepchnęlismy samochód na luzie aby mieć dostęp przez tylne drzwi do akumulatora w bagażniku i podłączyliśmy kable z kolegi auta. Kluczyk przekręciłem na zapłon i próbuję odpalić, zero reakcji rozrusznika. Przełożyliśmy jego akumulator do mnie i tutaj zaczęły się problemy. Stacyjka raz blokowała się, a raz dawała się przekręcić, jednak rozrusznik w ogóle nie kręcił. Kolega pojechał do domu, ja naładowałem swój akumulator i dzisiaj okazuję sie,że samochód nie reaguje na otwarcie kluczyka, ponadto stacyjka jest zablokowana na amen. Dodam, że poprzedni właściciel dokładał jakiś alarm do pojazdu i pilot od tego alarmu działa i powoduje zamknięcie centralnego zamka i uzbrojenie alarmu.
    POMOCY! Zwracam się do was koledzy o radę co robić w tej sytuacji.

0 4
  • #2 23 Sie 2017 21:50
    Gerri
    Spec od Mercedesów

W takiej sytuacji zaczyna się zazwyczaj od sprawdzenia drugiego (zapasowego) kluczyka. Ale raczej wątpliwe żebyś go miał skoro nie ruszała cię niedziałająca wkładka zamka. Po co mi drugi klucz skoro ten jedyny jest dobry? Po co mi sprawna wkładka w zamku skoro mogę otworzyć drzwi pilotem (jedynym zresztą)? Przepraszam za OT, ale w takich sytuacjach ciężko mi się powstrzymać :)

0
  • #3 23 Sie 2017 22:25
    jaskola4
    Poziom 2  

Pierwszy kluczyk padl mi pod koniec lipca i oddalem do naprawy po czym fachowiec stwierdzil ze nie da sie naprawic i musi sprowadzic jakas czesc lub modol, pozniej byl dlugi weekend. Zabraklo mi kilka dni zeby do niego jechac. Jednak do awaryjnego otwarcia tez by mi nie pomogl. Co do zamka to nie przyszlo mi do glowy ze moze byc zepsuty i zeby go sprawdzic do poki nie zaszla taka koniecznosc. Troche jestem sam sobie winien- masz 100 % slusznosc. Co do mojego problemu najprawdopodobniej wina NIE lezy po stronie kluczyka, poniewaz sprawdzil mi go na jakims odbiorniku Pan zajmujacy sie dorabianiem kluczy u ktorego wymienilem w pierwszej kolejnosci baterie. Uruchamiaja awaryjnie samochody jednak oprocz Mercedesow. Jestem z Płocka. Bardzo prosze o pomoc

0
  • #4 24 Sie 2017 08:49
    Ringo24
    Poziom 22  

Możesz przeslać kluczyk plus stacyjka - posprawdzam na stole.

0
  • #5 24 Sie 2017 20:01
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Chyba wysłanie zestawu kluczyk+ stacyjka jest najrozsądniejsze.
    Tu masz kolegę który sie już dość dawno udziela w Mercach i ma raczej dobre opinie:
    http://hipollomlawa.ubf.pl/news.php
    Mława to można z Płocka nawet na rowerze podjechać. Odbierz ten drugi kluczyk, i dołóż do zestawu - będziesz miał najpewniej całość zrobioną. I na koniec napraw wkładkę drzwi. Może wystarczy ją czymś "spenetrować" i zacznie się ruszać? Jak naprawisz wkładkę, to najpewniej skończą się problemy z kluczykiem. Niby nie ma związku, ale takie jest prawo Murphy'ego ;)

0